Mity na temat seksu
Zdaniem eksperta

Mity na temat seksu

Sprawy damsko-męskie obrosły masą przesądów i obiegowych opinii. W niektórych tkwi ziarno prawdy, inne są wyssane z palca.

udostępnij

Wiedzę o seksie, związkach, antykoncepcji sporo osób czerpie z mądrości wygłaszanych przy piwnych posiadówkach, w czasie pogaduszek u fryzjera lub u cioci na imieninach. Co gorsza, są tacy, którzy na podstawie tego typu rewelacji układa swoje życie małżeńskie, a nawet poucza swoje dzieci.

Długość ma znaczenie

Ta obiegowa opinia nie ma racji bytu, i trzeba o tym wiedzieć. Nie liczą się centymetry, lecz umiejętności i wrażliwość na potrzeby partnera. Jest tysiąc sposobów na doprowadzenie kobiety do orgazmu. Są pozycje odpowiednie dla różnych gabarytów członka. Dajmy już spokój z tym rozmiarem! Na marginesie – pochwa jest wrażliwa na bodźce głównie na pierwsze 8 cm, więc jeśli już, to znaczenie może mieć grubość, a nie długość. Dlatego też jeśli mimo wszystko mężczyzna ma dyskomfort wynikający z tego, że jego penis jest zbyt mały – niech zaopatrzy się w specjalne nasadki i nakładki na penisa. Nie tylko go powiększają i pogrubiają, ale także dokładnie wymasują wypustkami wnętrze pochwy.

Stop akcja!

Niektórzy sądzą, że stosunek przerywany skutecznie chroni przed ciążą. O tym, że to nieprawda, codziennie na własnej skórze przekonują się zaskoczone pary. Takie są efekty sięgania po ludowe mądrości w dziedzinach, w których należy opierać swoje działania na rzetelnej wiedzy medycznej. Trzeba wiedzieć, że prezerwatywy nie uszkadzają penisa, pigułki antykoncepcyjne nie powodują raka, a od doradzania właściwej antykoncepcji jest lekarz, a nie życzliwa sąsiadka. Stosowanie antykoncepcji praktycznie jest nieodczuwalne, a kondomy supercienkie są bardzo przyjemne w używaniu.

Bez rozgrzewki

Nieprawdą jest także, że gra wstępna nie ma znaczenia dla panów. Jeśli mężczyzna jest związany emocjonalnie z kobietą, jest otwarty na seks, nie wstydzi się siebie i swoich potrzeb, to nie uważa gry wstępnej za stratę czasu. Dawanie i przyjmowanie pieszczot, okazywanie czułości, obserwowanie wpływu, jaki dotyk wywiera na partnerkę, to proces przyjemny i podniecający. Dlatego warto zadbać o gadżety do umilenia gry wstępnej. Najlepsze do tego celu są świece zapachowe, które pod wpływem temperatury zmieniają się w przyjemny olejek do masażu. Przy okazji wprowadzają w klimat pełen relaksu i przyjemności.

Kobieta zawsze może

Nieprawda. Chociaż kwestię erekcji członka panie mają hm… z głowy, to na rozbudzenie ich podniecenia wpływa szereg subtelnych czynników. Po pierwsze gospodarka hormonalna, która odpowiada za cykl miesiączkowy. Kobieta ma większą ochotę na zbliżenia w pierwszej fazie cyklu, czyli do owulacji i w czasie jej trwania. Później poziom hormonów opada i trzeba się bardziej napracować, żeby wybrankę zaciągnąć do łóżka. Druga sprawa, to to, co kobieta ma w głowie. Pani nie wystarczy bodziec wzrokowy, np. że kandydat na kochanka jest umięśniony i opalony. Ona chce być akceptowana i pożądana. Nie musi go kochać ani znać od piaskownicy, natomiast konieczna jest jej świadomość, że w tym momencie mężczyzna jest skupiony tylko i wyłącznie na niej – całej jej osobie. Bez tego nie będzie rozszerzonych źrenic, nawilżenia pochwy, sterczących sutków i powiększonej łechtaczki. Właśnie dlatego tak ważna jest gra wstępna, która nie tylko polega na długim masażu, ale także na delikatnym stymulowaniu łechtaczki. Do tego idealne będzie połączenie masażera łechtaczki z dobrym lubrykantem.

Zero buzi buzi

Mężczyźni nie lubią się całować – to kolejny mit. Wszyscy mężczyźni biorący udział w sondzie na ten temat twierdzili, że bardzo lubią się całować. I wcale nie musi to być wstępem do seksu. Zatem wizerunek macho, który myśli tylko o tym, żeby „włożyć i wyjąć”, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawdę na nasze podejście do pieszczot wpływają doświadczenia z dzieciństwa. Ci, którzy jako dzieci doświadczyli czułości, chętnie ją w przyszłości okazują. Natomiast jeśli w czyjejś rodzinie domownicy nie zbliżali się do siebie, to po latach ta osoba może traktować pocałunki jako obrzydliwe „obślinianie się”. A szkoda, bo usta to jedna z ważniejszych stref erogennych. Dlatego też producenci zabawek i gadżetów erotycznych wymyślili erotyczny błyszczyk zachęcający do pieszczenia ust i potęgujący odczucia w czasie seksu oralnego.

Czas porzucić stereotypy i kreować życie seksualne w związku, opierając się na rzetelnej wiedzy.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro