Miś do zasypiania – szumiący czy tradycyjny?

Twoje dziecko jest niespokojne, często płacze i nie może zasnąć? Co zrobić, aby uspokoić lub uśpić niemowlę? Z tym problemem boryka się każdy rodzic. Z pomocą przemęczonym mamom ruszają misie, zabawki towarzyszące każdemu dziecku od kołyski.

Agnieszka Bożek Agnieszka Bożek / 26-08-2015

Dzieci lubią misie...

Miś to nazwa zabawek, bohaterów literatury dziecięcej, jak również popularne określenie niedźwiedzia. Miś to także bohater utworów dla dzieci, z których największą popularnością cieszy się Kubuś Puchatek. Innym znanym niedźwiadkiem jest Miś Paddington. Dzieciom nieobce są też dobranocki, których bohaterem jest np. Miś Uszatek czy Colargol. W sprzedaży dostępne są różne misie: duże, małe, kolorowe, szumiące, itp. Przytulankę należy dobrać do wieku dziecka. Dla niemowląt dostępne są małe, tradycyjne misie oraz te uspokajające, np. emitujące dźwięk. Starsze szkraby zazwyczaj wolą tradycyjne, duże misie.

Miś tradycyjny i poduszki-misie

Miś – pluszowa zabawka – zazwyczaj towarzyszy każdemu dziecku od urodzenia. Pluszak to pierwszy przyjaciel malucha obecny podczas zabaw, a nawet snu. Miś ten wyglądem przypomina niedźwiadka: ma głowę, tułów oraz cztery łapki. Na dodatek jest mięciutki, więc dziecko chętnie się do niego przytula, co pozwala mu zasnąć. Miś, mimo że nie posiada funkcji dźwiękowych, jest ulubioną zabawką dzieci od pokoleń.

Dużą popularnością cieszą się obecnie maskotki-poduszki. Jest to rodzaj przytulanki, która po złożeniu stanowi dla dziecka poduszkę do spania. W sprzedaży dostępne są też kocyki, które po złożeniu stanowią miękką poduszeczkę w kształcie głowy misia lub przytulankę. Akcesoria te doskonale sprawdzą się w podróży czy na spacerze, więc warto je kupić swojemu maluszkowi.

Szumiący miś

Szumiący miś, oprócz tego, że jest przyjacielem dziecka, pełni też inną funkcję – pomaga szkrabowi zasnąć dzięki emitowanemu dźwiękowi. Szumiący miś pomoże zasnąć również dziecku cierpiącemu na kolkę. Whisbear – szumiące misie, to zabawki, w których wykorzystano mechanizm działania tzw. białego szumu. Do usypiania maluszka wybiera się dźwięk najbardziej przypominający ten, jaki dziecko słyszało w łonie matki. Dźwięk wydawany przez szumiącego misia podobny jest do suszarki do włosów. Szum, którego ma słuchać dziecko, musi być spokojny, jednostajny, pozbawiony wysokich tonów.

Szum wytwarza serce misia – urządzenie zasilane bateriami. Można je włączać i wyłączać oraz regulować dźwięk za pomocą jednego przycisku. Jeśli nie wyłączysz zabawki, wyłączy się sama automatycznie po 20 minutach. Szumiący miś ma głowę i cztery nogi, maluch ma więc dużo powierzchni do dotykania, przytulania i gryzienia. Stymulację sensoryczną dla dziecka zapewniają szeleszczące uszka i łapki oraz kolorowe nogi.

Whisbear nazywany jest też „Głowomisiem”, gdyż składa się tak naprawdę z głowy i czterech łapek. Warto dodać, że w łapkach szumiącego misia znajdują się magnesy. Zabawka może więc towarzyszyć maluszkowi podczas spaceru przyczepiona do wózka. Miś ten został zaprojektowany w Polsce. Szumiące misie pomagają dziecku spokojnie spać. Warto dodać, że szumiący miś został okrzyknięty zabawką roku 2014.

Miś do usypiania i uspokajania Tummy Sleep PLUS

Miś ten, polecany przez lekarzy i położne, pomaga zasypiać wszystkim dzieciom. Zabawka odtwarza dźwięki z łona matki, w których słychać bicie serca mamy. Ponadto maluch może usłyszeć szum fal oceanu, biały szum oraz 4 kołysanki. Warto dodać, że możesz sama nagrać kołysankę. Dziecko, słysząc te wszystkie dźwięki, zaśnie momentalnie, a ty będziesz mogła spać spokojnie.

Miś Tummy Sleep jest wyposażony w sensor ruchu i dźwięku, więc włącza się, kiedy dziecko zaczyna płakać lub kiedy poruszy maskotkę. Przez 5 minut wydaje uspokajające dźwięki, a następnie automatycznie się wyłącza. Poziom dźwięku można regulować lub całkiem wyłączyć za pomocą przycisku. Przytulanka ta dodatkowo posiada mały kocyk Silkie, który utrzymuje zapach rodziców. Wystarczy, że włożysz kocyk na kilka minut pod ubranie, przytulając do swojego ciała, a maluch będzie czuł zapach mamy. Miś jest pluszowy, mięciutki, więc dziecko z chęcią go przytula.

Wybór przytulanek jest bardzo duży. Maskotki te dodatkowo mają różne funkcje. Wybierz więc pluszowego przyjaciela dla swojej pociechy i ciesz się spokojnym snem dziecka oraz swoim. Miś to doskonały prezent już dla niemowlaka.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro