Mini Bike jeździk i rowerek biegowy w jednym – recenzja produktu

Mini Bike jeździk i rowerek biegowy w jednym – recenzja produktu

Rowerki biegowe i jeździki to jedne z ulubionych form zabawy dzieci nie tylko na świeżym powietrzu, ale także w domu. Jazda nimi jest świetnym ćwiczeniem motoryki dużej i pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną dziecka. Poza tym jest dobrym wstępem do nauki jazdy na klasycznym rowerze dwukołowym. Oto Mini Bike!

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 06-06-2019

Rowerek biegowy Mini Bike to propozycja dla najmłodszych dzieci. Mały i stabilny jeździk w kontrastowych przykuwających wzrok kolorach jest ciekawa propozycją prezentu dla małego ruchliwego szkraba. Jakie są jego zalety? Czy posiada jakieś wady? Co sprawia, że sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz podczas spacerów lub zabawy w ogrodzie.

Specyfikacja:

 • rodzaj: rowerek biegowy
 • wiek dziecka: od 18 do 36 miesięcy
 • waga rowerka: 2 kg
 • waga dziecka: do 20 kg
 • wysokość kierownicy: 35 cm
 • wysokość siodełka: 22 cm
 • średnica kół: 15 km
 • rączki antypoślizgowe
 • blokada skrętu kierownicy
 • wymiary: 52 x 35 x 20 cm
 • kolor: połączenie czerwonego, niebieskiego i białego

mini

Budowa i jakość wykonania

Mini Bike to nie tylko ciekawy design. Dzięki stabilnej i lekkiej konstrukcji jest atrakcyjną vi bezpieczną zabawką dla najmłodszych. Stalowa rama gwarantuje wytrzymałość jeździka, a plastikowe wykończenia, np. rączki antypoślizgowe, podnoszą komfort jazdy. To kolejny atut zabawki pod kątem bezpieczeństwa dziecka.

Już na pierwszy rzut oka uwagę przykuwają duże podwójne koła wykonane z nietoksycznej pianki EVA. Zastosowanie tego tworzywa sprawia, że są one ciche, nie ślizgają się i nie rysują podłóg podczas zabawy w domu. Tylne koła mają aż 12 cm grubości, co pozwala na łatwiejsze pokonywanie nierówności podczas jazdy w terenie.

Kolejnym atutem rowerka biegowego Mini Bike jest miękkie piankowe siedzisko. Zostało one wyprofilowane i odpowiednio odsunięte od kierownicy, aby uczyć dziecko poprawnej pozycji podczas jazdy, zbliżonej do pochylonej sylwetki na klasycznym rowerze.

Niezwykle istotna pod względem bezpieczeństwa jest blokada skrętu kierownicy zabezpieczająca przed wykręcaniem się i luzowaniem kierownicy podczas jazdy.

 1. Stalowa rama
 2. Podwójne koła
 1. Stalowa rama
 2. Podwójne koła

Użytkowanie

Mini Bike świetnie sprawdza się jako jeździk i pierwszy rowerek biegowy. Grube podwójne koła zapewniają pełną stabilność podczas jazdy. Dziecko nie boi się, że się przewróci, i skupia się na ćwiczeniu umiejętności odpychania się nogami od podłoża oraz sterowania rowerkiem.

Większość dostępnych na rynku jeździków nie nadaje się do zabawy wewnątrz budynków, ponieważ ich koła rysują podłogę, a wystające elementy uszkadzają meble, ściany i drzwi. W przypadku jeździka Mini Bike nie musimy się tego obawiać. Piankowe koła są bezpieczne dla podłóg, a plastikowe gładkie wykończenia ograniczają do minimum możliwość uszkodzenia wyposażenia mieszkania.

Niewielkie rozmiary i waga Mini Bike sprawiają, że dziecko same może go przenieść, np. chcąc ominąć większą przeszkodę. Taka budowa sprawdza się również w podróży i pozwala na bezproblemowe przewożenie rowerka w samochodzie.

Tego typu zabawka to nie tylko frajda dla najmłodszych dzieci, ale też pomoc w ćwiczeniu koordynacji ruchowej i okazja do nauki utrzymywania równowagi. Jazda na jeździku lub rowerku biegowym wspiera nabywanie umiejętności związanych z motoryką dużą i jest nieoceniona dla ogólnego rozwoju fizycznego dziecka.

Komfort jazdy na Mini Bike sprawia, że dziecko najchętniej by z niego nie zsiadało. Antypoślizgowa kierownica z ogranicznikami, profilowane siodełko i ogólna konstrukcja rowerka sprawiają, że jest ona bezpieczną formą aktywności już dla 18-miesięcznego malucha.

 1. Miękkie siedzisko
 2. Kierownica
 3. Jeździk gotowy do jazdy
 1. Miękkie siedzisko
 2. Kierownica
 3. Jeździk gotowy do jazdy

Podsumowanie

Mini Bike to jeździk i rowerek biegowy w jednym. Dzięki małym wymiarom świetnie sprawdzi się dla dziecka, które dobrze opanowało umiejętność chodzenia. Producent określa dolną granicę wieku dziecka na 18 miesięcy. Jeśli dziecko w pełni samodzielnie się porusza, może się okazać, że Mini Bike jest świetnym prezentem na pierwsze urodziny dziecka.

Ze względu na materiały użyte do jego produkcji i sposób wykończenia Mini Bike jest odporny na warunki atmosferyczne. Niestraszny mu deszcz, więc nawet jeśli stanie się jedną z zabawek ogrodowych pozostawianych na świeżym powietrzu, to i tak posłuży dziecku przez wiele miesięcy. Wybrałam go na pierwszy rowerek dla mojego młodszego synka i jestem z tego wyboru bardzo zadowolona. Polecam wszystkim rodzicom dzieci, które uwielbiają być w ruchu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro