Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Miłość i dalekie kraje – najlepsze romanse z egzotyką w tle

Miłość nie potrzebuje romantycznych zachodów słońca, długich spacerów po plaży, kawiarenek z widokiem na obsadzone palmami promenady. Nie potrzebuje, ale jakże przyjemnie czyta się historie, w których romans bohaterów rozkwita na egzotycznym tle obcych, dalekich krajów, tak innych od tego, co zwykle widzimy za oknem.

Po jakie książki sięgnąć w poszukiwaniu miłosnych uniesień i niezwykłych krajobrazów?

Romans jako lekarstwo na małżeńską nudę

Aranżowane małżeństwo, rozczarowanie, życie puste, samotne. I nagle zjawia się on. Hiszpanka, Desideria, poznaje go podczas wyjazdu do Turcji. Yaman budzi w niej uśpioną do tej pory namiętność. Tak, pozornie banalnie, zaczyna się historia pełna nieokiełznanych emocji. Dalej banalnie już nie będzie. Główna, nietuzinkowa bohaterka wam to zagwarantuje.„Turecka namiętność” Antonio Ga**li to wspaniale opisana egzotyczna, turecka sceneria, ciekawa fabuła i kobieca postać, która mocno wbija się w pamięć.**

Indyjski żar uczuć

Tygrysie wzgórza” Sarity Mandanny przeniosą nas do południowych Indii z końca XIX wieku. Tam poznamy Dewi i jej przyjaciela Dewannę. Z czasem ich dziecięca przyjaźń przerodzi się w dorosłą miłość. Problem w tym, że nie ma tu miłości odwzajemnionej. Serce Dewi bije dla kogoś innego. Powieść Mandanny to cała paleta intensywnych emocji, opowieść o miłości, przyjaźni, nienawiści, przeznaczeniu. Wciągająca, wyjątkowa, z indyjską feerią barw w tle.

Gorąco, lekko i przyjemnie

Trzy autorki, trzy bohaterki. Pisarki Sarah Morgan, Anne Mather i Jane Porter w powieści „Brazylia moja miłość przenoszą czytelników do gorącej Ameryki Południowej. Tam damy się porwać rytmom samby, poczujemy na skórze gorące słońce, zajrzymy do tajemniczej dżungli i oczywiście przeżyjemy gorące romanse.Na Majorce może będzie mniej zmysłowo i tajemniczo, ale za to zabawnie. Anna Klara Majewska proponuje czytelnikom spędzić Rok na Majorce, w zamian oferuje dużo słońca, piękne krajobrazy, dobrą zabawę i oczywiście – miłosne perypetie.

Coś więcej niż romans, czyli trylogie warte uwagi

Złoto Maorysów otwiera sagę „Kauri” autorstwa Sarah Lark. Kathleen i Michael, młodzi zakochani uczuciem, które nie jest dobrze widziane w ich otoczeniu, planują uciec z rodzinnej Irlandii. Niestety Michael za popełnienie przestępstwa zostaje wysłany do Australii, a jego ukochana zmuszona do małżeństwa wraz z mężem wyjeżdża do Nowej Zelandii. Tymczasem Michael poznaje Lizzie, a ta nie pozostaje obojętna na jego urok… Egzotyczna Nowa Zelandia i moc uczuć gwarantują wiele wrażeń, a jeśli powieść was wciągnie, to z pewnością będziecie chcieli sięgnąć po kolejne tomy – „Kobiety Maorysów” oraz „Bogów Maorysów”. W tych powieściach znajdziecie nie tylko gorące uczucia, ale także bardzo ciekawie opisane tło – zarówno krajobrazy, jak i społeczeństwo.

Jeśli szukacie nie tylko miłosnych uniesień, ale także ciekawej, wielowątkowej fabuły, atrakcyjnego, dopracowanego tła oraz takich samych bohaterów, to wasze oczekiwania powinna spełnić Elizabeth Haran. Jej powieść „Pod płonącym niebem” przeniesie was na australijskie pustkowie, gdzie pewna rozpuszczona młoda kobieta będzie musiała zmierzyć się z nową, trudną rzeczywistością. W pakiecie jest nie tylko szkoła życia, ale także… miłość. A jeśli spodoba się wam w Australii, zostańcie tam nieco dłużej z bohaterami innych powieści tej autorki: „Rzeka przeznaczenia”i„Szept wiatru”. Gorące emocje gwarantowane!Przygotowany zestaw jest dość różnorodny. Znajdziecie tu typowe romanse i powieści, które zadowolą bardziej wymagających czytelników. Pozostaje życzyć wspaniałych miłosnych uniesień. Tak w literaturze, jak i w życiu.

podziel się