Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

MiFi – jak wybrać?

MiFi to typ urządzenia elektronicznego o podobnym przeznaczeniu co klasyczny router. Do MiFi można podłączyć bezprzewodowo inne sprzęty wyposażone w klasyczny moduł Wi-Fi, a dzięki umieszczeniu w środku karty SIM można uzyskać połączenie z internetem. Wbudowany akumulator pozwala na pracę w terenie z dala od gniazdek z prądem.

MiFi – jak wybrać?

Wiele urządzeń elektronicznych takich jak smartfony wyposażonych jest w slot na kartę SIM. Po wykupieniu abonamentu lub wyposażeniu się w kartę typu prepaid można z poziomu tych sprzętów połączyć się z internetem. W moduły 3G i LTE wyposażona jest też część tabletów oraz bardzo niewiele komputerów.

Do czego może się przydać MiFi?

Użytkownicy urządzeń elektronicznych pozbawionych slotu na kartę SIM w celu połączenia się z internetem muszą znaleźć sieć Wi-Fi. W domu lub w biurze nie powinno być to problemem, ale korzystanie z tabletu lub laptopa poza tymi lokalizacjami może być problematyczne.Sieci Wi-Fi w centrach handlowych, na lotniskach lub w kawiarniach rzadko kiedy zapewniają dobrą prędkość i charakteryzują się zwykle małą stabilnością sygnału. Warto wyposażyć się więc w urządzenie, które da nam niezależność. Takim sprzętem jest właśnie MiFi.

Jedna karta SIM zapewnia łączność wielu urządzeniom

Operatorzy często dają w zestawie z kartą SIM zakupione w abonamencie modemy wpinane do portu USB w komputerze. Są one niewygodne w użyciu i korzystając z laptopa na kolanach, łatwo uszkodzić taki modem lub gniazdo, do którego został włożony.Modem MiFi jest znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Może się z nim połączyć w dodatku jednocześnie kilka urządzeń – nie trzeba płacić za osobną kartę SIM do tabletu, komputera, czytnika e-booków lub przenośnej konsoli do gier.

MiFi to mobilny router

Nic dziwnego, że urządzenia nazywane mobilnymi routerami zyskują na popularności. Wybierając taki sprzęt, należy zwrócić uwagę na pojemność jego akumulatora. Tańsze modele o małej pojemności mogą się szybko rozładować i stać się bezużyteczne bez zewnętrznego źródła prądu.Trzeba jednak pamiętać, że im większy akumulator, tym większe gabaryty urządzenia. Wybierając konkretny model, trzeba zdecydować, co jest istotniejsze – małe wymiary czy długi czas pracy? Ważna może być też możliwość szybkiej wymiany akumulatora, a dobrym pomysłem zakup powerbanka.

Co różni różne modele MiFi?

Kupując MiFi, trzeba zwrócić uwagę na więcej rzeczy niż tylko na pojemność akumulatora. Ważne są obsługiwane zakresy częstotliwości. Tańsze modele pracują zwykle tylko w trybie 2G i 3G, a nowsze i droższe sprzęty pozwalają połączyć się również z szybszą siecią 4G (LTE). W zależności od wykorzystanego modemu można osiągnąć szybsze transfery.Duże znaczenie ma też moduł Wi-Fi wykorzystany w mobilnym routerze. W najtańszych modelach sieć bezprzewodowa ma mały zasięg i oferuje słabe transfery, ograniczając szybkość połączenia internetowego i szybkość transferu danych pomiędzy dwoma podpiętymi do MiFi urządzeniami.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Kupując mobilny router, warto sprawdzić, ile urządzeń jednocześnie można do niego podłączyć. W tanich modelach zwykle jednocześnie w jednej sieci może znaleźć się tylko pięć urządzeń, ale droższe MiFi pozwalają podpiąć znacznie więcej sprzętów jednocześnie.W niektórych modelach MiFi można podłączyć antenę zewnętrzną, która może poprawić jakość połączenia. Dostępne są też modele wyposażone w czytniki kart pamięci i gniazda USB. Dobrym wyborem jest model z wyświetlaczem pokazującym stan połączenia i stan naładowania akumulatora.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro