Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

MiFi – 5 polecanych modeli

Dostęp do Internetu w dzisiejszych czasach dla nikogo nie jest już problemem. Możemy zdecydować się na stałe łącze domowe, ale jeśli zależy nam na mobilności oraz dostępie do szybkiego Internetu w podróży, na spacerze lub na pikniku, warto zainteresować się routerem MiFi.

MiFi – 5 polecanych modeli

Czym w ogóle jest router MiFi i do czego może się przydać? O ile stacjonarny router Wi-Fi może być wykorzystywany tylko w domu, tak router MiFi, choć ma nieco mniejszą funkcjonalność i osiągi, może być wykorzystywany praktycznie wszędzie. Urządzenia tego typu wyposażone są we wbudowany akumulator, dzięki któremu możemy z niego korzystać poza domem bez dostępu do prądu nawet przez kilka godzin. Poza tym z łącza internetowego, które udostępniane jest za pomocą MiFi, może korzystać kilka urządzeń jednocześnie np. laptop, smartfon, tablet itp.

Huawei E5785

Pierwszą propozycją jest model Huawei E5785. To bardzo popularne i wydajne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w podróży, jak i w domu, głównie ze względu na wysokie transfery. Sprzęt obsługuje sieć 4G LTE Cat.6, co przekłada się na prędkość pobierania do 300 Mb/s w sprzyjających warunkach. Na jednym ładowaniu możemy korzystać z urządzenia nawet przez 12 godzin, co jest fantastycznym wynikiem. Co więcej, do urządzenia może być podłączonych nawet 16 urządzeń jednocześnie. Cena tego modelu w dniu publikacji artykułu – około 380 złotych.

Huawei E5577

Kolejna propozycja to nieco tańszy, kosztujący około 200 złotych model Huawei E5577. W tym przypadku mamy do czynienia z obsługą technologii LTE Cat.4, a to oznacza maksymalną prędkość transferu na poziomie do 150 Mb/s. Urządzenie wyposażone jest w moduł Wi-Fi, który pracuje na dwóch częstotliwościach – 2,4 oraz 5 GHz – co zapewnia stabilność połączenia. Wymienna bateria o pojemności 3000 mAh zapewnia do 12 godzin pracy. Do urządzenia można podłączyć 10 urządzeń jednocześnie.

ZTE MF63

Następne urządzenie przeznaczone jest dla mniej wymagających użytkowników, którzy nie chcą przeznaczać na router MiFi zbyt wiele. Model ZTE MF63 w dniu publikacji artykułu kosztował na Allegro około 100 złotych. Sprzęt ten oferuje dostęp do Internetu maksymalnie 10 urządzeniom jednocześnie. Zastosowano tu technologię HSPA+, która zapewnia transfer pobierania do 21,6 Mb/s oraz wysyłania do 5,76 Mb/s. Nie jest to wiele w porównaniu z topowymi rozwiązaniami LTE, ale wystarczy do komfortowego przeglądania stron internetowych.

Następna niedroga propozycja to Alcatel Link Zone Airbox. Za około 140 złotych otrzymujemy urządzenie umożliwiające dostęp do Internetu 10 urządzeniom jednocześnie, oferując technologię LTE o prędkości transmisji do 150 Mb/s oraz do 50 Mb/s prędkości wysyłania. Nie zabrakło również obsługi kart microSD do 32 GB, dzięki czemu po podłączeniu karty np. ze zdjęciami możemy je udostępniać podłączonym urządzeniom.

Na zakończenie bardzo ciekawy stylistycznie router MiFi D-Link DWR-932. W cenie około 370 złotych otrzymujemy urządzenie oferujące technologię LTE Cat.4 do 150 Mb/s, wbudowaną baterię o pojemności 2020 mAh zapewniającą do 4 godzin nieprzerwanej pracy oraz wysokim poziom bezpieczeństwa oparty na technologii WPA/WPA2 PSK Auto (TKIP/AES) z przyciskiem WPS.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro