Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Miarka wzrostu – DIY

Szukasz pomysłu na oryginalną ozdobę dziecięcego pokoju? Uszyj mu miarkę wzrostu, którą powiesisz na ścianie. Dzięki dużemu wyborowi dostępnych wzorów i kolorów tkanin, stworzysz ładny i praktyczny gadżet, który bez wątpienia spodoba się również dziecku. To co, szyjemy?

Miarka wzrostu – DIY

Co będzie nam potrzebne?

Do uszycia miarki wzrostu będziemy potrzebować kilku rzeczy:

  • kawałki bawełny, 6 kwadratów o wymiarach 22 x 22 cm,
  • kawałek bawełny o wymiarach 122 x 22 cm,
  • kawałek tasiemki bawełnianej (długość wystarczająca do robienia haczyka do zawieszenia),
  • kawałki grubszej folii (kieszonki na etykietki),
  • maszyna do szycia,
  • podstawowe akcesoria krawieckie.

Krok 1. Wszystkie kawałki materiału obrzucamy ściegiem zygzakowym lub owerlokiem.

miarka

Krok 2. Przygotowujemy przednią część miarki. Zszywamy ze sobą kwadraty (z centymetrowym zapasem na szwy), a szwy rozprasowujemy na płasko żelazkiem.

miarka

Krok 3. Przód składamy z częścią tylną i spinamy szpilkami. Na górnej części układamy tasiemkę, na której powiesimy miarkę na ścianie. Pilnujemy, by końce tasiemki były w równej odległości od brzegów materiału.

miarka

Krok 4. Zszywamy ze sobą przód i tył miarki. Na jednym z boków zostawiamy kilkucentymetrowy otwór na wywinięcie. Odwracamy miarkę na prawą stronę, otwór zszywamy ręcznie. Miarkę rozprasowujemy i stębnujemy w odległości centymetra od brzegu:

miarka

Krok 5. Z kawałka folii wycinamy prostokąty. Umieszczamy je tuż przy brzegu, nad kolejnymi liniami łączenia materiałów i przyszywamy szeroko ustawionym ściegiem. Pamiętaj, by jeden brzeg zostawić niezszyty. Powstały kieszonki, w które włożymy karteczki z odpowiednimi liczbami. Na zwykłej domowej drukarce przygotowujemy etykietki: 40, 60, 80, 100, 120, 140 cm. Wycinamy i umieszczamy w kieszonkach.

miarka

Miarka wzrostu jest już gotowa! Wybierz bawełnę, która będzie pasować kolorystycznie do pokoju – dzięki temu cały wystrój pozostanie spójny. Dzięki kieszonkom z przezroczystej folii będziemy mogli zanotować na etykietkach daty, w których dziecko osiągnęło dany wzrost. Będą później wspaniałą pamiątką, którą można umieścić w ramce na zdjęcia – idealny pomysł na prezent na 18 urodziny.

miarka

miarka

miarka

miarka

miarka

Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź gotowe propozycje dostępne na Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro