Mężczyzna w bawełnianym dresie – gdzie wypada w nim pójść, a gdzie nie?

Mężczyzna w bawełnianym dresie – gdzie wypada w nim pójść, a gdzie nie?

Dresy jakiś czas temu kojarzyły się głównie z subkulturą kibiców. W ciągu kilku lat moda odczarowała ich negatywny wizerunek i z przyjemnością zaczęli je nosić wszyscy, nie tylko panowie spędzający dni na piciu piwa. Dziś dresy są modne i chętnie noszone w codziennych stylizacjach. Gdzie wypada w nich wyjść, a gdzie nie? Odpowiadamy na te pytania!

udostępnij

Dres nie tylko dla dresa

Jeszcze kilka lat temu wyjście w nim na ulicę byłoby nie do pomyślenia. Dres kojarzył się głównie z subkulturą dresiarzy lub ze sportowcami. Z modą miał niewiele wspólnego. Wraz z trendem na styl casualowy (swobodny) projektanci coraz chętniej zaczęli lansować dresy. Jednak nie przypominały one tych, które nosili kolesie z osiedla. Były zdecydowanie bardziej eleganckie i dopasowane, a spodnie z daleka mogły nawet wyglądać na zwyczajne. Mężczyźni z radością podchwycili tą modę, ponieważ mogli czuć się swobodnie, a dresowe spodnie są po prostu wygodne. Obecnie dresy nadal cieszą się dużą popularnością wśród panów, a w sklepach znajdziemy ogromny wybór różnych modeli. Jak wybrać najlepsze spodnie dresowe?

Podstawą jest materiał, z którego są uszyte. Najlepsza będzie bawełna, ponieważ oddycha i odprowadza pot. Spodnie, w których chodzisz na co dzień, MUSZĄ oddychać. Co ciekawe, często spodnie z dużą ilością bawełny w składzie są tańsze niż wersje z poliestrem, dlatego czytaj i porównuj metki. Czasem – paradoksalnie – rzeczy gorsze jakościowo są droższe od tych wysokiej jakości.

Dres – gdzie wypada, a gdzie nie?

Jedyną wadą dresów jest ich mało oficjalny charakter. Nie wszędzie można i wypada w nich pójść. Mimo że często udają zwykłe spodnie, to niestety nimi nie są. Typowo sportowe, szerokie i jasnoszare dresy zostaw na siłownię. Po mieście lepiej chodzić w bardziej dopasowanych, najlepiej w ciemnym kolorze. Dzięki temu będą pasować do wielu stylizacji i mogą zastąpić „normalne” spodnie. Gdzie najlepiej pasują dresowe spodnie i jak łączyć je z pozostałą częścią garderoby?

  • Do pracy

Dresowe spodnie w pracy to ciężki orzech do zgryzienia. Bardzo wiele zależy od jej charakteru, tego, jak się ubierają inni pracownicy oraz od samego szefa. Jeśli pracujesz w redakcji, agencji reklamowej, w barze, to śmiało zakładaj dres, o ile nie zabrania tego firmowy, nomen omen, dress code. Natomiast prawnicy, biznesmeni, architekci, lekarze, czyli mężczyźni pracujący we wszystkich zawodach opartych na zaufaniu do profesjonalizmu danej osoby, powinni zapomnieć o dresowych spodniach.

  • Na randkę

I tak, i nie. Odpowiedz sobie na pytanie, na ile znasz dziewczynę, z którą się umawiasz. Czy nie obrazi ją twój mniej formalny strój? Idziecie na kolację czy do kina? Jeśli umawiacie się w ciągu dnia na lunch, kawę, spacer, dresowe spodnie będą dobre. Sprawdzą się do sportowej marynarki i T-shirtu lub jeansowej koszuli. Biała koszula, krawat i dresy to kiepskie połączenie. Zwróć uwagę na buty – zapomnij o oxfordach, sztybletach. Do dresowych spodni lepsze będą sportowe buty, trampki lub workery.

  • Na imprezę

Dresowe spodnie na domówkę to bardzo dobre rozwiązanie! Są modne, a będzie ci wygodnie zarówno gdy rozmawiasz, siedząc na kanapie, jak i podczas tańca. Najlepiej dobierz do nich T-shirt w ciekawy wzór i zarzuć jeansową lub flanelową koszulę. Natomiast dresowe spodnie mogą nie przejść selekcji w klubie, dlatego na klubową imprezę wybierz inne spodnie.

  • Na uroczystości

Nie, nie i jeszcze raz nie! Koledzy, koleżanki mogą zrozumieć modę na dres, ale babcia bądź ciocia Jadzia niekoniecznie. Co więcej, mogą się poczuć dotknięte i obrażone twoim mało oficjalnym strojem. Ta zasada dotyczy również miejsc, takich jak: teatr, opera, balet. Dres zawsze będzie dresem i przychodzących w nim na formalne uroczystości, możesz okazać innym brak szacunku i ich urazić.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro