Męskie zegarki sterowane radiowo

Męskie zegarki sterowane radiowo

Żyjemy w pośpiechu. Musimy zdążyć na pociąg, do pracy lub odebrać dzieci ze szkoły o wyznaczonej porze. A jeśli nie jesteśmy pewni godziny, którą wskazuje nasz zegarek? By pozbyć się tego problemu, powinniśmy pomyśleć nad kupnem zegarka sterowanego falami radiowymi.

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 01-09-2016 / aktualizacja: 07-11-2018

Atomowa dokładność

Zegarki sterowane radiowo, zwane też z języka angielskiego radio controlled, zawdzięczają swoją dokładność informacjom przesyłanym przez zegary atomowe rozmieszczonych w wielu miejscach na świecie – najbliższy znajduje się w Mainflingen koło Frankfurtu, w Niemczech. Czas z tego zegara jest emitowany jako wzorcowy (DCF77). Informacje przesyłane są w postaci fal radiowych. Odbierają je instytucje, dla których dokładny czas jest bardzo ważna, m.in. koleje, sieci komputerowe i telekomunikacyjne, stacje radiowe i telewizyjne. Impulsy są też odbierane przez niektóre modele zegarków, następnie przetwarzających je na czytelną dla nas formę z dokładnością równą przesunięciu o jedną sekundę na milion lat.

Dzięki temu możemy być pewni wskazywanej godziny. Nie musimy również pamiętać o synchronizacji, ponieważ zegarek, zaraz po uruchomieniu, automatycznie ustawi godzinę i będzie sam dbał o zgodność z czasem wzorcowym. Czas wzorcowy uwzględnia również zmianę czasu z zimowego na letni, więc nie zaśpimy ani nie wstaniemy zbyt wcześnie.

Czy wiesz, że...

Sygnał DCF jest odbierany na terenie całego kraju, jednak wszelkie wysokie zabudowania, elektrownie, rozdzielnie prądu, porty lotnicze, autostrady, kable wysokiego napięcia, sygnalizacje świetlne, autostrady czy duże nierówności terenu mogą na ten odbiór wpływać negatywnie.

Przykładowe modele

Przyjrzyjmy się najciekawszym dostępnym na rynku modelom zegarków sterowanych drogą radiową.

Casio G-Shock GW-A1100 . Produkt znanej japońskiej firmy, z flagowej serii G-Shock. Nie tylko jest kontrolowany radiowo i wodoszczelny do 200 m, lecz ma również panel słoneczny zapewniający stałe dostarczanie energii oraz system antywstrząsowy G-Shock. Wyposażono go w analogowy mechanizm kwarcowy oraz szkiełko mineralne.

Citizen AS4020-52E. Kolejny produkt prestiżowej firmy Citizen to klasyczny męski zegarek dostrajany automatycznie falami radiowymi. Model ten jest również wyposażony w nowoczesny mechanizm Eco-Drive, zasilany dowolnym źródłem światła, i zapewnia dużą rezerwę energii. Kopertę i bransoletę wykonano ze stali szlachetnej, zapewniającej wysoką jakość i trwałość, odporność na korozję oraz działanie czynników atmosferycznych Zegarek ma specjalnie utwardzane szkiełko szafirowe i jest wodoszczelny do głębokości 200 m.

Zegarki są nie tylko czasomierzami, lecz również wyznacznikami prestiżu oraz stylu. Nie wahajmy się i zainwestujmy w dobrze wyglądający zegarek, który posłuży nam przez długie lata.

Zobacz również:Małe AGD sterowane z telefonu

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro