Męskie buty do halowego badmintona

Męskie buty do halowego badmintona

Podczas aktywności sportowych odpowiednie obuwie ma ogromne znaczenie. Nie tylko zapewnia komfort i bezpieczeństwo, ale również pozwala poprawić sportowe wyniki. Podpowiadamy, jakie buty męskie sprawdzą się najlepiej podczas gry w badmintona halowego.

udostępnij

Olga ŚmiełowskaOlga Śmiełowska / 22-01-2018

Jakie buty wybrać?

Męskie buty do badmintona dobieramy do podłoża, na którym zamierzamy grać. Na nawierzchni drewnianej oraz poliuretanowej konieczne będzie obuwie z podeszwą gumową, która zapewnia odpowiednią przyczepność. W hali korzystamy zatem z obuwia przeznaczonego do badmintona lub squasha, ew. do siatkówki albo ogólnie pojętych sportów halowych. Trzeba oczywiście dbać o to, aby podeszwy były czyste, ponieważ wszystkie zabrudzenia zmniejszają przyczepność. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana butów tuż przed wejściem na salę i od razu po wyjściu, a w razie potrzeby czyszczenie ich grubym ręcznikiem. Istotne jest również precyzyjne dopasowanie obuwia do rozmiaru stóp – za luźne mogą powodować urazy, a zbyt ciasne nie pozwolą stopie „pracować”.

Wytrzymałe i wygodne

Buty do badmintona muszą przede wszystkim gwarantować dużą przyczepność do podłoża, a także absorbować wstrząsy i pochłaniać nadmiar energii. Szczególnie polecane są modele z elastycznymi podeszwami, miękkimi piankowymi wkładkami oraz usztywnieniami w okolicach narażonych na duże przeciążenia. Buty powinny m.in. ochraniać kostki, odciążać kolana i stabilizować stawy skokowe. Ważne są również materiały, z których zostały wykonane – muszą być odporne na ścieranie, szczególnie podeszwa, i zapewniać optymalny przepływ powietrza. W nowoczesnych modelach męskich butów do badmintona stosuje się dodatkowo m.in. wkładki żelowe poprawiające wybicie, ultralekkie cholewki zwiększające szybkość ruchów oraz inne technologie podwyższające komfort oraz bezpieczeństwo.

Polecane modele

Męskie buty do badmintona nie różnią się w znaczący sposób od damskich. Stosuje się w nich te same rozwiązania technologiczne i sprawdzone materiały. Nieliczne różnice wynikają z odmiennej budowy damskich oraz męskich stóp i powodują, że obuwie jest precyzyjnie dopasowane do użytkownika. Inna jest także kolorystyka, ale nie ma ona znaczenia w kontekście funkcjonalności obuwia. Oto pięć polecanych modeli męskich butów do badmintona:

  • Yonex Power Cushion. Buty męskie przeznaczone do uprawiania sportów halowych, czyli m.in. squasha oraz badmintona. Dzięki systemowi power cushion całkowicie pochłaniają wstrząsy powstające podczas gry, a w rezultacie zapobiegają kontuzjom, a jednocześnie zapewniają szybsze odbicie. Zaokrąglona na końcach podeszwa wykonana w technologii HexaGrip utrzymuje stopę we właściwej pozycji wewnątrz buta, zwiększa przyczepność i zapobiega utracie energii. Ergonomiczny kształt gwarantuje komfort użytkowania. Cena: 269 zł.
  • Adidas Multido Essence. Lekkie buty męskie do badmintona i squasha. Cholewka z siateczki air mesh gwarantuje optymalny przepływ powietrza, a jednowarstwowa dzianina sprint skin zapewnia stopom odpowiednie wsparcie bez ich obciążania. Podeszwy wykonano z wytrzymałej gumy w technologii Adiwear, dzięki czemu są odporne na ścieranie i mają większą przyczepność. Cena: 219 zł.
  • Asics Gel-Rocket 7. Wytrzymałe buty halowe dla amatorów i profesjonalistów. Cholewki wykonano z ułożonej warstwowo siateczki, która wspomaga wentylację, oraz dzianiny ze wstawką z pianki EVA zapewniającej stabilizację. Podeszwa zaprojektowana w technologii Rearfoot and Forefoot GEL Cushioning System absorbuje wstrząsy powstające w fazie wybicia oraz lądowania, a dodatkowo zapewnia świetną amortyzację. Buty wyróżnia niezwykle lekka konstrukcja. Cena: 179 zł.

Wybór odpowiedniego obuwia sportowego nie jest łatwy, szczególnie dla początkujących. Korzystając ze sprawdzonych poradników, opinii innych użytkowników oraz doświadczenia profesjonalistów bez problemu wybierzemy odpowiedni model. Skorzystaj z naszego poradnika i znajdź buty do badmintona, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro