Męska depilacja dla początkujących. Oprócz maszynki masz jeszcze kilka innych opcji!

Męska depilacja dla początkujących. Oprócz maszynki masz jeszcze kilka innych opcji!

Mimo mody na brodę i wąsy, owłosienie w niektórych partiach ciała powoli przestaje być aprobowane i większość nowoczesnych mężczyzn decyduje się na regularną depilację. Niech ten zabieg nie kojarzy ci się tylko i wyłącznie z bolesną depilacją woskiem u przerażającej, chcącej pozbawić cię męskości kosmetyczki. Możesz wykonać go samodzielnie we własnej łazience, mając pewność satysfakcjonujących rezultatów.

udostępnij

Joanna KopećJoanna Kopeć / 29-03-2017 / aktualizacja: 08-05-2018

Depilacja dzieli się na dwa rodzaje: trwałą oraz okresową. O ile pierwsza możliwa jest do osiągnięcia tylko dzięki depilacji laserowej (domowym depilatorem IPL lub bardziej profesjonalnymi urządzeniami w salonach kosmetycznych), o tyle drugi rodzaj wykonujemy w domu, zwykle co 2-14 dni. Częstotliwość ta zależy od metody depilacji oraz efektów, jakie chcesz uzyskać.

Depilacja krótkookresowa - czyli za pomocą maszynki do golenia bądź trymera sprawdzi się, ale jej efekt to najdłużej kilka dni z gładką skórą. Zajmiemy się więc depilacją, która przez dłuższy czas pozwoli Ci się cieszyć wydepilowanym ciałem.

Obiekt grozy obu płci, czyli wosk

Plastry z woskiem wywołują przerażenie nie tylko u mężczyzn, ale też u kobiet. Choć nie są niebezpieczne, nieumiejętnie wykonywany zabieg może być bardzo bolesny.

Zabieg depilacji wykonany plastrami może przynieść efekty zauważalne nawet do kilku tygodni. Wystarczy, że nakleisz na dany fragment ciała uprzednio rozgrzany w rękach plaster z woskiem, energicznie wmasujesz go w skórę (zaledwie 1-2 sekundy), po czym jeszcze bardziej energicznie pociągniesz. Plastry usuwają bardzo dużą ilość włosków, pozostawiając skórę gładką na długi czas. Kupując je, musisz zwrócić uwagę na ilość plastrów w opakowaniu i porównać ją z obszarem, który chcesz wydepilować. Kilka plastrów wystarcza zwykle na wydepilowanie jednej damskiej nogi (a znajduje się na niej znacznie mniej włosków niż na męskiej!), dlatego warto kupić kilka opakowań, aby być pewnym, że depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Czy to boli? Boli. Ale można się do tego przyzwyczaić. Pomaga wykonywanie wydechu podczas odrywania plastra oraz odpowiednia technika i szybkość oderwania plastra.

Jak długo utrzymują się efekty? Nawet do kilku tygodni.

Ile trwa? To zależy jak duże "dawki" bólu jesteś w stanie znieść w danym czasie. Wydepilowanie pleców lub klatki piersiowej może potrwać od 20 do 45 minut, nogi mogą zająć trochę ponad godzinę czasu. Pachy to kwestia kilku minut. Przy depilacji dużych powierzchni ciała, radzimy byś rozważył inny sposób depilacji - ból przy odrywaniu plastrów może być dużym problemem.

Krem, który wykona całą robotę za ciebie

Jednym z łatwiejszych i bezbolesnych sposobów depilacji jest ten z wykorzystaniem kremu usuwającego zbędne owłosienie. Wystarczy, że rozprowadzisz go na ciele i pozostawisz grubą warstwę na kilka do kilkunastu minut (w zależności od instrukcji znajdującej się na opakowaniu), a po upływie wymaganego czasu ściągniesz go z ciała specjalną szpatułką lub gąbeczką dołączoną do zestawu. Zanim rozpoczniesz depilację kremem sprawdź, czy nie spowoduje on reakcji alergicznej - wszelkie informacje na temat przeprowadzenia testu uczuleniowego preparatu znajdziesz na opakowaniu.

Krem usunie bez żadnego problemu wszystkie znajdujące się pod nim włoski. Ten rodzaj depilacji można wykonywać na całym ciele, ale strefy bardziej wrażliwe, takie jak pachy czy okolice intymne wymagają specjalnego kremu właśnie do tych miejsc. Klatkę piersiową, plecy i nogi spokojnie możesz depilować klasycznym kremem do nóg.

Czy to boli? Nie, ale na wrażliwej skórze może być odczuwane pieczenie i szczypanie podczas aplikacji kremu (które ustanie po jego zmyciu). Pamiętaj aby zawsze przed użyciem wykonać test uczuleniowy!

Jak długo utrzymują się efekty? W zależności od szybkości wzrostu włosków nawet do tygodnia.

Ile trwa? Trwa tyle co nałożenie i zdjęcie kremu + czas, przez jaki ma znajdować się na ciele.

Trochę dobroczynnego światła

Wspomniane już w pierwszej części tekstu urządzenia do trwałej depilacji, czyli depilatory laserowe IPL, nie znajdują się tylko i wyłącznie w salonach kosmetycznych, ponieważ od dłuższego czasu możesz kupić je na własny użytek domowy polecamy np. Philips Lumea czy depilator marki Remington. Wyglądające jak pomniejszona suszarka urządzenie składa się z poręcznego uchwytu oraz emitującej wiązki laserowe głowicy. Dzięki niemu usuniesz owłosienie z każdej części ciała, pod warunkiem, że włoski będą czarne.

Bez względu na markę oraz cenę urządzenia, wszyscy producenci przyznają, że im bardziej włos jest ciemny, tym łatwiej będzie go usunąć. Na czym polega zabieg z wykorzystaniem tego depilatora? Na przytknięciu głowicy do obszaru, z którego chcesz pozbyć się włosów i wystrzeleniu wiązki światła. Następnie przesuwasz urządzenie w kolejne miejsce i kolejne, do czasu aż nie naświetlisz wszystkich włosków. Trzeba dodać, że włoski nie wypadną od razu po zabiegu, a dopiero po kilku dniach do tygodnia. Najlepsze efekty będą widoczne po 4-5 użyciach urządzenia.

Czy to boli? Nie, może pozostawiać jedynie uczucie dużego gorąca na depilowanym obszarze.

Jak długo utrzymują się efekty? Nawet do 6 miesięcy (tylko przy regularnym stosowaniu).

Ile trwa? Wydepilowanie pach zajmuje kilka minut, rąk około 15 minut, na klatkę piersiową lub plecy potrzebujesz 20 minut, na nogi w zależności od owłosienia również ok. 20 minut. Pamiętaj, że z czasem dojdziesz do większej wprawy, przez co czas depilacji może zmniejszyć się nawet o połowę!