Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Medale sportowe – ceny i rodzaje

Wejście na podium jest doniosłym wydarzeniem dla każdego sportowca. Moment, kiedy na szyi zawodnika zawieszany jest medal, to ukoronowanie wysiłku włożonego w treningi i przygotowania do rozgrywek. W oczach zawodników często wtedy pojawiają się łzy. Wzruszenie odbiera głos. W biegach masowych wspaniałą sprawą jest to, że na mecie każdy, kto ukończył zawody, otrzymuje medal jako docenienie jego zwycięstwa nad samym sobą.

Jarosław Cieśla
Jarosław Cieśla 06-05-2015

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter
zamknij

Medale sportowe – ceny i rodzaje

Pamiątka na całe życie

Nieważna jest ranga wydarzenia sportowego, ale liczy się to, że nawet najmłodszy zawodnik może zostać uhonorowany złotym, srebrnym lub brązowym krążkiem za swoje osiągnięcia w danej dyscyplinie. Niezależnie od tego, czy chodzi o turnieje szkolne, czy też lokalne rozgrywki na szczeblu gminy lub powiatu, organizatorzy mogą kupić komplet medali dla osób, które stają na podium. Ważne jest to, że wszystkie egzemplarze będą miały ten sam wzór i kształt. Koszt takich zestawów waha się od 9,60 do 27 złotych.

Medal może nawiązywać wzornictwem do regionu, w którym rozgrywane są zawody albo do charakterystycznych miejsc z nim związanych. Warto wybrać taki, który od razu będzie można zawiesić na szyi – powinien mieć odpowiednie wstążki, szarfy lub tasiemki. Mogą one być w jednym lub dwóch kolorach, w zależności od wyboru kupującego. Cena jednostkowa medalu kształtuje się od 1,90 do 8,50 złotych.

Emocje i radość z sukcesu

Trofeum zdobyte na zawodach ma ogromne znaczenie dla każdego sportowca. Liczy się dużo bardziej niż nagrody finansowe czy rzeczowe. Kiedy później wspominamy nasz sukces, to medal przypomina o tym, ile potu wylaliśmy na treningach oraz jak dużo trudu nas kosztował. Tak naprawdę nie ma znaczenia wielkość krążka, ale emocje, jakie towarzyszą jego zdobyciu.

Dlatego warto zadbać, by nawet w lokalnych czy branżowych zawodach wyróżnić trzy pierwsze osoby choćby skromnymi medalami. Można je kupić w różnych rozmiarach, a ich ceny kształtują się następująco:

  1. 40 mm – od 1,60 do 8,90 złotych.
  2. 45 mm – od 1,35 do 3,90 złotych.
  3. 50 mm – od 2,15 do 9,50 złotych.
  4. 70 mm – od 6,60 do 9,00 złotych.

Często na medalu – zarówno na awersie, jak i rewersie – znajduje się wolne miejsce, w którym można umieścić różne informacje, np. nazwę miejscowości, w której odbyły się zawody, datę oraz ich rodzaj. To wszystko można wygrawerować, zamawiając medal u dystrybutora. Są gotowe szablony, ale istnieje też możliwość zaprojektowania samemu potrzebnego wzoru lub właściwej grafiki. Często stosuje się również wklejki z odpowiednimi informacjami.

Specjalną kategorię stanowią medale zdobywane w dyscyplinach drużynowych, szczególnie w piłce nożnej. Pojedyncze kosztują od 3,40 do 10 złotych. Występuje tu bogactwo wzorów, oczywiście z charakterystycznymi dla tej dyscypliny sportu wizerunkami piłkarzy lub samej piłki. Z drugiej strony jest wolne miejsce na naklejkę lub wygrawerowanie odpowiednich informacji o turnieju albo rozgrywkach ligowych. Komplet trzech krążków – w kolorach złotym, srebrnym i brązowym – kosztuje od 10,50 do 27 złotych.

Ciekawym rozwiązaniem jest też medal wykonany ze szkła. Można go zawiesić na szyi, jednak powinno się go przechowywać w specjalnie do tego przystosowanym etui. Medal kosztuje od 14,90 do 45 złotych.

Zawody sportowe to wielkie święto dla każdego sportowca. Emocje udzielają się wtedy zarówno zawodowcom, jak i amatorom. Odniesiony sukces jest dla zawodników czymś szczególnie ważnym. Dlatego warto upamiętnić go medalem, który można będzie z dumą prezentować najbliższym.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro