Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Konieczność częstej zmiany mebli w dziecięcym pokoju może być uciążliwa dla rodziców. Czy tak musi być? Sprawdź, jakie meble wybrać, aby były solidne, funkcjonalne i służyły dziecku przez długie lata.

Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Urządzając pokój dla noworodka, często uświadamiamy sobie, że będzie on odpowiedni tylko przez pierwszy rok, do momentu, gdy dziecko nauczy się chodzić. Później wysokie łóżeczko ze szczebelkami przestanie wystarczać i albo spróbujemy przerobić dotychczasowe wyposażenie albo zaczniemy poszukiwania nowych mebli. Zamiast ciągle je zmieniać, warto się zastanowić nad kupnem łóżeczka lub krzesełka, które będzie „rosło” wraz z dzieckiem i posłuży mu przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Łóżeczka niemowlęce

Najpopularniejszym meblem, który „rośnie” razem z dzieckiem, jest niemowlęce łóżeczko ze zdejmowanym bokiem. Stelaż materaca można w nim montować na dwóch wysokościach. Przez kilka pierwszych miesięcy wyżej, co ułatwi nam schylanie się nad łóżeczkiem i podnoszenie malucha. Gdy dziecko uczy się siadać i wstawać, montujemy materac nisko, tworząc w łóżeczku bezpieczny kojec do spania i pierwszych prób podciągania się na szczebelkach. Kiedy dziecko nauczy się już samodzielnie chodzić, możemy wyjąć kilka szczebelków, aby umożliwić mu wchodzenie i wychodzenie, lub zdemontować cały bok łóżeczka, aby maluch mógł swobodnie usiąść na materacu, opierając nóżki o podłogę. W zależności od wagi i wzrostu dziecka takie łóżko może mu służyć od narodzin aż do trzeciego czy nawet czwartego roku życia.

Łóżka dla starszych dzieci

Jeśli nie możemy wyjąć szczebelków lub boku z łóżeczka naszego dziecka i postanowiliśmy wymienić je na następne, warto się zastanowić nad kupnem „rosnącego” łóżka. Na rynku są modele ze stelażem umieszczonym na rozsuwanych szynach, które wydłużamy wraz ze wzrostem pociechy i skręcamy specjalnymi śrubami. Taka konstrukcja jest wyjątkowo trwała i umożliwia wielokrotne wydłużanie lub skracanie łóżka. Niektóre modele mogą jednak wymagać większego materaca, co koniecznie powinniśmy sprawdzić przed zakupem. Interesująca kolorystyka i wzornictwo tych mebli pozwolą na dopasowanie ich do każdego dziecięcego pokoju, a do większości możemy dobrać również szafę, biurko i inne elementy w tym samym stylu.

Krzesełka do karmienia

Początek rozszerzania dziecięcej diety jest często także momentem zakupu krzesełka do karmienia. Przeważnie służy nam około roku, po czym musimy się z nim pożegnać. W tym wypadku również możemy się zdecydować na „rosnące” krzesełko do karmienia. Jego regulowane siedzisko z możliwością zamocowania na kilku wysokościach sprawia, że posłuży dziecku od 6 miesiąca nawet do 10 czy 12 roku życia. Podczas pierwszych miesięcy używania można wykorzystywać zabezpieczenia i barierkę, które chronią ruchliwego malucha przed upadkiem. Z czasem, obniżając siedzisko, można je zdemontować. Zachowanie prawidłowej pozycji na każdej wysokości zapewni dziecku regulowany podnóżek oraz wyprofilowane oparcie. Wiele możliwości regulacji sprawia, że będzie ono solidnym i stabilnym krzesłem zarówno dla niemowlaka, jak i starszaka, siedzącego przy dorosłym stole.

Biurka i stoliki

Interesującymi meblami „rosnącymi” są również stoliki, których wysokość można zwiększać w zależności od wzrostu dziecka. W sprzedaży są samodzielne stoliki, które mogą pełnić funkcję małego biurka, a także krzesełka do karmienia, które możemy zmienić w zestaw składający się ze stolika i małego siedziska. Dostępne na rynku meble są solidnie wykonane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu nawet po latach użytkowania zachowają swoje właściwości oraz będą stabilne i bezpieczne dla naszej pociechy.

Wybierając meble do dziecięcego pokoju, powinniśmy się kierować nie tylko względami estetycznymi, ale również funkcjonalnością i solidnością wykonania. Odpowiednio dostosowane biurko, łóżko czy krzesełko zapewni naszemu maluchowi wygodę i komfort użytkowania, a także zachowanie odpowiedniej pozycji ciała. Wszystkie te cechy mają trwałe, mocne i stabilne meble, które dodatkowo będą „rosły” z naszym dzieckiem i posłużą mu długie lata.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro