Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Matura z WOS-u. 5 książek, które pomogą ci się przygotować

Egzamin dojrzałości to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Jak uniknąć napięcia z nim związanego? Pomoże w tym dobre przygotowanie i odpowiednie książki!

Matura z WOS-u. 5 książek, które pomogą ci się przygotować

Jeśli odłożłeś naukę do egzaminu na ostatnią chwilę, pamiętaj, że stoisz przed większym wyzwaniem niż osoby, które rozpoczęły powtórkę materiału dużo wcześniej. Nie jesteś jednak na straconej pozycji! Z poniższymi pozycjami matura rozszerzona z WOS-u nie sprawi ci żadnego problemu!

„Teraz Matura WOS - zadania i arkusze maturalne” Nowa Era

Najlepszym sposobem na sprawdzenie aktualnego stanu wiedzy jest rozwiązanie testów i arkuszy maturalnych – czy to tych przykładowych, które znajdują się w książce „Teraz Matura WOS – zadania i arkusze maturalne” czy też tych, które pojawiły się na egzaminie dojrzałości w poprzednich latach. To pomoże ci zweryfikować twoje słabe i mocne strony i pokaże na jaki obszar wiadomości musisz zwrócić większą uwagę. Co ważne, w książce znajdziesz także odpowiedzi do testów, dzięki czemu upewnisz się czy zaznaczone przez ciebie opcje są prawidłowe. Rozwiązywanie tego typu arkuszy pomaga przyzwyczaić się do typów zadań maturalnych i wdrożyć w tryb egzaminacyjny. Dla niektórych jest to bardziej skuteczna i praktyczna forma nauki od powtarzania materiału.

„Matura 2018. Vademecum. Wiedza o społeczeństwie” Operon

Jeśli chcesz usystematyzować swoją dotychczasową wiedzę, koniecznie sięgnij po książkę wydawnictwa Operon – „Matura 2018. Vademecum. Wiedza o społeczeństwie”. Cały materiał z tego przedmiotu skupiony w jednej pozycji, znacznie ułatwi ci powtórkę. Vademecum zawiera także wykresy i tabelki, dzięki którym informacje staną się bardziej przejrzyste. Ponadto znajdziesz w nim także mapki, które często podczas egzaminu dojrzałości sprawiają trudność maturzystom. Zamiast powtarzać materiał za pomocą podręczników z poprzednich lat, warto wybrać tę jedną książkę. Pamiętaj o tym, żeby kupić najnowszą wersję tego vademecum. Na przełomie lat pewne fakty mogły ulec zmianie, a ty potrzebujesz najświeższych informacji.

„Atlas. Wiedza o społeczeństwie” Nowa Era

Czy atlas będzie przydatnym źródłem do nauki wiedzy o społeczeństwie? Oczywiście, że tak! W atlasie Nowej Ery znajdziesz wszystko to, czego wymaga podstawa programowa. Mapki w nim zawarte dokładnie opisują konflikty, które aktualnie mają miejsce oraz pokazują, które państwa należą do Unii Europejskiej czy też ONZ. To najlepsza opcja szczególnie dla wzrokowców, którzy lepiej zapamiętują fakty za pomocą obrazków. Wiedzę zawartą w atlasie warto usystematyzować za pomocą vademecum czy za pomocą arkuszy maturalnych.

„Repetytorium maturzysty. Wiedza o społeczeństwie” GREG

Wydawnictwo GREG w swojej ofercie również posiada repetytorium maturzysty, które zawiera cały materiał ze szkoły średniej w bardzo przystępnym i prostym języku. Ponadto autorzy przewidują także zadania maturalne i podają przykłady kilku „pewniaków”, co może okazać się niezwykle przydatne! Książka ta posiada także indeks pojęć, który pozwoli z łatwością odnaleźć potrzebne w danym momencie definicje. Strzałem w dziesiątkę jest także kalendarz z najważniejszymi wydarzeniami ostatnich lat – dzięki niemu nic ci nie umknie!

„W centrum uwagi” Nowa Era

Niezwykle cennym źródłem wiedzy jest także seria podręczników „W centrum uwagi” wydawnictwa Nowa Era. Oprócz teoretycznej części, podręczniki zawierają także zadania do wykonania oraz rubryki z podsumowaniem najważniejszych informacji. W zestawie z podręcznikami można znaleźć także zeszyty ćwiczeń, które zweryfikują stan twojej wiedzy. Oprócz tego rodzaju książek, warto sięgnąć także po arkusze maturalne z poprzednich lat, które pozwolą ci oswoić się z egzaminem.

Egzamin maturalny z WOS-u zawiera także dłuższą wypowiedź, zwaną wypracowaniem, bądź esejem. Nie zapomnij o tym, aby przed maturą przećwiczyć sobie ten rodzaj zadania.

Powodzenia!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro