Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Matura z języka rosyjskiego. 5 książek, które pomogą ci się przygotować

Ty govoriš' po-russki? Jeśli myślisz o maturze z rosyjskiego, sprawdź listę książek, którą dziś prezentujemy. Przedstawione tytuły z pewnością pomogą Ci zdać językowy egzamin dojrzałości.

Matura z języka rosyjskiego. 5 książek, które pomogą ci się przygotować

„Rosyjski dla bystrzaków” – Andrew D. Kaufman, Serafima Gettys

Kurs „Rosyjski dla bystrzaków” pozwala poznać język w mowie i piśmie. Czytelnik znajdzie tu podstawy gramatyki, odmianę czasowników i ćwiczenia w formie gier, dzięki którym łatwiej zapamiętać nowe informacje. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami autentycznych rozmów, a także uaktualniony słowniczek. Ten tytuł to wyjątkowo przystępna propozycja do powtórek przed egzaminem.

„Twoja matura. Rosyjski – Arkusze maturalne PONS” – Praca zbiorowa

Pozycja obowiązkowa dla każdego licealisty przed maturą z języka obcego! „Twoja matura. Rosyjski” to zbiór arkuszy, które pozwolą Ci poczuć się jak na prawdziwym egzaminie dojrzałości. Treść została opracowana przez autorów, współpracujących z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Czytelnik będzie mógł zmierzyć się z egzaminem na poziomie podstawowym oraz – w arkuszu dodatkowym – z maturą na poziomie rozszerzonym. Dołączona płyta zawiera wszystkie nagrania, do występujących w części pisemnej zadań, testujących rozumienie ze słuchu wraz z transkrypcją. Zbiór wzbogacono o pięć zestawów do matury ustnej, podzielonych na wersje dla zdającego i dla egzaminatora.

„Twoja matura. Rosyjski – Repetytorium maturalne” – Praca zbiorowa

„Twoja matura. Rosyjski – Repetytorium maturalne” to zbiór ćwiczeń i zadań przygotowujących do pisemnego oraz ustnego egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Materiał podzielono na czternaście rozdziałów tematycznych, które obejmują główne treści, wynikające z podstawy programowej. Poza powtórką słownictwa, ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi i testami sprawdzającymi, w repetytorium znajdują się również trzy przykładowe arkusze, a w poszczególnych rozdziałach – zadania w formacie maturalnym. Książkę wzbogacono o czytelne wskazówki, ramki uzupełniające wiedzę krajoznawczą, odsyłacze i przypomnienia najważniejszych reguł gramatycznych.

„Rosyjski w tłumaczeniach. Gramatyka” - Katarzyna Łukasiak, Jacek Sawiński

„Rosyjski w tłumaczeniach. Gramatyka” to seria książek umożliwiających szybkie przyswojenie zasad poprawnego posługiwania się obcym językiem. W każdej części czytelnik znajdzie setki zdań i wyrażeń, wykorzystywanych w codziennych sytuacjach, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniem trudności. Pozycja została uzupełniona czytelnymi wskazówkami w języku polskim oraz komentarzami dotyczącymi najczęściej popełnianych błędów. Dołączona do podręcznika płyta CD z ponad 6-godzinnym kursem audio pomaga w utrwaleniu wiedzy i ćwiczeniu wymowy.

„Rosyjski raz a dobrze” – Halina Dąbrowska, Mirosław Zybert

Rozszerzone wydanie bestsellerowego kursu Lingo, "Rosyjski raz a dobrze", to skuteczny sposób na opanowanie języka rosyjskiego. W pakiecie znajduje się podręcznik, słowniczek i trzy płyty CD oraz kurs online. Książka wykorzystuje nowoczesne metody nauki i skupia się na aktualnej tematyce. Program komputerowy umożliwia między innymi nagranie własnego głosu i porównanie go z wypowiedziami rodowitych Rosjan. Intensywny kurs obejmuje poziomy A1 i A2 oraz przygotowuje do B1.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro