Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Matura z języka polskiego. 4 książki, które pomogą ci się przygotować

Matura z języka polskiego to jeden z najbardziej stresujących majowych egzaminów. Szczególne emocje budzi forma ustna. Jak się do niej przygotować? Poniżej przedstawiamy listę książek, dzięki którym zdasz maturę z języka polskiego śpiewająco!

Matura z języka polskiego. 4 książki, które pomogą ci się przygotować

„Matura” – przed tym słowem drży każdy licealista. Jednak czy tak naprawdę jest się czego bać? Gwarantujemy, że poniższe pozycje udowodnią ci, że strach ma wielkie oczy.

„Matura Zdasz to. Język polski” WSiP

Matura z języka polskiego to nie tylko lektury i wiersze. Duża część tego egzaminu opiera się na czytaniu ze zrozumieniem, które z łatwością można wyćwiczyć. Pomoże w tym repetytorium WSiP-u – „Matura Zdasz to. Język polski”. Książka ta posiada dwie wersje – zarówno podstawową, jak i rozszerzoną. Znajdziesz w nim ponad 1000 zadań typu egzaminacyjnego z odpowiedziami. Jeśli zależy ci na rozwiązaniu jak największej ilości testów, wydawnictwo WSiP zatroszczyło się także o oddzielną pozycję z arkuszami. Zapoznanie się z formułą egzaminu maturalnego jest niezwykle ważne, dlatego książki te stanowią naprawdę cenne źródło wiedzy. Ponadto, razem z książką otrzymujesz także dostęp do integralnego kursu online w serwisie www.zdasz.to.

„Teraz matura” Nowa Era

Nowa Era posiada szeroki wachlarz pozycji dla maturzystów – również z języka polskiego. Vademecum „Teraz matura” pomoże w łatwy i przyjemny sposób powtórzyć wiadomości na temat najważniejszych lektur czy też zasad naszego ojczystego języka. Zawiera ono również zadania, dzięki którym sprawdzisz swoją wiedzę i zweryfikujesz, czy potrzebujesz poświęcić więcej czasu na naukę. Podobnie jak w przypadku poprzedniej propozycji, vademecum Nowej Ery podzielone jest na wersję odpowiednią do matury podstawowej oraz rozszerzonej.

Przed maturą niezwykle ważne jest rozwiązywanie jak największej ilości arkuszy testowych, gdyż pomagają one wdrożyć się w całą specyfikę egzaminu. Warto zaopatrzyć się w kolejną pozycję z serii „Teraz matura” - „Zadania i arkusze maturalne”. Po rozwiązaniu wszystkich testów, egzamin maturalny z pewnością nie sprawi ci żadnego problemu!

„Matura 2018. Język polski” Operon

Vademecum „Matura 2018. Język polski” wydawnictwa Operon to idealna propozycja dla tych maturzystów, którzy zdają zarówno egzamin na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Ta pozycja bogata jest w materiał dla obu typów egzaminów. Jeśli jednak zależy ci na samym poziomie podstawowym, to i tak warto mieć w swoim zbiorze tę książkę. Materiał rozszerzony jest specjalnie oznaczony, dzięki czemu będziesz mógł pominąć to, czego nie potrzebujesz.

Również to vademecum posiada swój odpowiednik z samymi arkuszami i testami maturalnymi, które jak już wspominałam wcześniej, są najlepszym sposobem na poznanie formuły pytań egzaminacyjnych. To o czym warto wspomnieć to fakt, iż książki maturalne wydawnictwa Operon posiadają unikalne kody, dzięki którym możesz utrwalić swoją wiedzę także na specjalnej platformie - gieldamaturalna.pl. Nauka nigdy nie była prostsza!

„Opracowania lektur i wierszy” GREG

Niezbędną pozycją dla wszystkich trzecioklasistów, okaże się także „Opracowania lektur i wierszy”, wydawnictwa GREG. Książka nie jest droga, bo można znaleźć ją na Allegro już za około 16 zł. W tej cenie otrzymujesz ogromną encyklopedię wiedzy na temat lektur oraz wierszy. Pozycja ta pomoże ci nie tylko przypomnieć sobie treść lektur, ale także pomoże ci je z interpretować oraz zwróci uwagę na najważniejsze wątki. Podobnie jest z wierszami - jeśli nie przepadasz za samodzielną interpretacją, dzięki tej książce nauczysz się jak w prosty sposób rozszyfrowywać to, co autor miał na myśli.

Matura to tak naprawdę nic strasznego. Jeśli odpowiednio przygotujesz się do egzaminów i rozwiążesz stosik przykładowych arkuszy, z pewnością będziesz mógł cieszyć się pozytywnym wynikiem.

Powodzenia!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro