Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Matura z języka francuskiego. 5 książek, które pomogą Ci się przygotować

Parlez vous français? Jeśli myślisz o maturze z francuskiego, sprawdź listę książek, którą dziś prezentujemy. Przedstawione tytuły z pewnością pomogą Ci zdać językowy egzamin dojrzałości.

Matura z języka francuskiego. 5 książek, które pomogą Ci się przygotować

„Repetytorium leksykalno-tematyczne” – praca zbiorowa, wydawnictwo Edgard

Edgard udostępnia czytelnikom kompleksowy kurs języka francuskiego, zawierający naukę słownictwa i pisowni, a także rozumienia ze słuchu i gramatyki. Kilkadziesiąt interesujących tekstów obrazuje zastosowanie zwrotów formalnych i potocznych w praktyce, a utrwalanie zdobytej wiedzy ułatwiają specjalnie opracowane testy powtórkowe z minisłowniczkami W każdym z czternastu rozdziałów znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe i dodatkowe wraz z tłumaczeniem, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające. „Repetytorium leksykalno-tematyczne” występuje w kilku wersjach do wyboru w zależności od poziomu językowego czytelnika.

„Słownictwo francuskie do matury” – Adrien Fabre, Zuzanna Borg

„Słownictwo francuskie do matury” umożliwia uczniom przygotowującym się do egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym powtórkę francuskich zwrotów, potrzebnych do wyrażenia własnej opinii i prowadzenia rozmowy. Głównym celem publikacji jest uporządkowanie obowiązującego na maturze słownictwa w skondensowanej formie – autorki wykorzystały metodę przyswajania kolejnych map myśli, co znacznie ułatwia zapamiętywanie. Materiał podzielono na piętnaście bloków tematycznych, zgodnie ze standardami wymagań egzaminacyjnych. Tytuł idealny do utrwalenia wiadomości z zakresu leksyki, dzięki niewielkiej objętości sprawdzi się do szybkich powtórek w czasie podróży czy przerwy kawowej.

„Francuski. Pas de probleme!” – Jacek Pleciński

Ta wyjątkowa pozycja łączy w sobie podręcznik do nauki gramatyki i utrwalania słownictwa, pełen ułatwiających zapamiętywanie dialogów, ćwiczeń i komentarzy, wzbogacony o słowniczek, kurs multimedialny i nagrania MP3 w wykonaniu francuskich lektorów. „Francuski. Pas de probleme!” pozwala na szybką i efektywną naukę języka, a szczególnie spodoba się uczniom, będącym typowymi „słuchowcami”.

„Francuski w tłumaczeniach. Gramatyka” – Janina Radej

„Francuski w tłumaczeniach. Gramatyka” to seria książek umożliwiających szybkie przyswojenie zasad poprawnego posługiwania się obcym językiem. W każdej części czytelnik znajdzie setki zdań i wyrażeń, wykorzystywanych w codziennych sytuacjach, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniem trudności. Pozycja została uzupełniona czytelnymi wskazówkami w języku polskim oraz komentarzami dotyczącymi najczęściej popełnianych błędów. Dołączona do podręcznika płyta CD z ponad 4-godzinnym kursem audio pomaga w utrwaleniu wiedzy i ćwiczeniu wymowy.

„Repetytorium maturalne. J. francuski” – Katarzyna Kwapisz-Osadnik

„Repetytorium maturalne. J. francuski” wydawnictwa Lektorklett to 152 strony usystematyzowanej wiedzy, niezbędnej do utrwalenia wiadomości. Materiał podzielono na czternaście rozdziałów tematycznych i wzbogacono o różnorodne ćwiczenia, dzięki którym uczniowie mogą powtórzyć francuskie słownictwo oraz zasady gramatyki. Do rozwiązania zadań potrzebne jest rozumienie krótkich tekstów, podobnie jak podczas pisemnej części egzaminu.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro