Maski antysmogowe dla dzieci

Noszenie masek w azjatyckich metropoliach to już norma. Inaczej nie da się oddychać. U nas nie jest jeszcze tak tragicznie, ale smog w największych miastach mocno daje się we znaki. Może czas pomyśleć o kupnie maski antysmogowej?

Pogorszeniu stanu naszego powietrza sprzyja pora roku: w sezonie grzewczym produkowane są ogromne ilości szkodliwych substancji, beztrosko wypuszczanych do atmosfery. W lutym w największych polskich miastach, zwłaszcza we Wrocławiu i Krakowie, odnotowano wielokrotne przekroczenia norm zanieczyszczeń dopuszczalnych dla człowieka. Specjaliści zalecali osobom, które nie muszą wychodzić, pozostawanie w domu bądź używanie na ulicy maseczek przeciwsmogowych. Ponieważ problem smogu pewnie jeszcze długo będzie aktualny, warto pomyśleć o zakupie masek dla wszystkich członków rodziny. A zwłaszcza dla dzieci.

W masce ratunek!

Maseczki zwane przeciwpyłowymi czy antysmogowymi nakładane na twarz pełnią funkcję filtra. Nie przepuszczają większości szkodliwych dla zdrowia człowieka pyłów, kurzu, alergenów, ale także bakterii, wirusów i pleśni. Oddycha się w nich zdecydowanie lżej i przyjemniej, nie wspominając o korzyściach dla zdrowia, które trudno przecenić. Zdolności ochronne masek różnią się nieco w zależności od modelu i zasady działania. Zobacz, jakie maski antysmogowe i w jakiej cenie można kupić dla dzieci i dla dorosłych.

Zdobycze nanotechnologii

Maseczka SMOG to produkt specjalistyczny, medyczny. Zawiera membranę z nanowłókna Respilon, stanowiącą mechaniczną barierę dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. To bardzo gęsta sieć, w pełni nieprzepuszczalna. Takie maseczki są stosowane nawet do zabezpieczania przed wirusami Ebola, bo chronią nie tylko przed smogiem, ale również przed kurzem, bakteriami, wirusami i alergenami. Maska ma anatomiczny kształt, jest wyposażona w gumki do zamocowania za uszami i dostępna w różnych rozmiarach (dla dzieci przeznaczony jest rozmiar S). Nadaje się wyłącznie do jednorazowego użytku, a kosztuje 11 zł.

Z miśkiem

Maska antysmogowa dla dzieci Sango, ozdobiona zabawnym niedźwiadkiem (ale nie tylko, bo jest też kilkanaście innych wzorów) kosztuje 119 zł. Można jej używać wielokrotnie, ale po 36 godzinach należy ją wyprać, a filtry wymienić. W zestawie otrzymujemy dwa dodatkowe filtry na zapas. Maska jest przyjemna w dotyku, ponieważ wykonano ją ze stuprocentowej bawełny i przeznaczona dla dzieci powyżej 4. roku życia. Ze względu na zabawne wzory na pewno żadne dziecko nie będzie protestowało przeciw jej noszeniu.

Coś strasznego

W tej masce antysmogowej naprawdę można kogoś przestraszyć. Zapewnia ochronę przed pyłem i bakteriami, jest też wiatroodporna. Można w niej oddychać nawet przy sporym wysiłku. Jest wygodna w użytkowaniu, ma ergonomiczny kształt i dwa wymienne filtry w zestawie. Kosztuje ok. 90 zł. Jeśli jeździsz w mieście na rowerze, wyposaż siebie i swoje dziecko w odpowiednią maskę antysmogową dla rowerzysty. Już za 20–40 zł złotych możesz mieć czarną maskę przeciwpyłową z filtrem oraz dwoma zaworami umożliwiającymi łatwe wydychanie powietrza i usuwanie wilgoci. Maska ma uniwersalny kształt i rozmiar, jest zapinana na rzep.

Maski przeciwsmogowe są coraz bardziej designerskie i tylko patrzeć, jak ich projektowaniem zajmą się domy mody. U nas na razie osoby w maskach antysmogowych można spotkać na ulicy stosunkowo rzadko. Kiedy jednak zauważymy, że oddycha się w niej o wiele lepiej i lżej, zaczniemy coraz częściej po nie sięgać. Bo naprawdę warto.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro