Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Masaż prostaty – jak go wykonać?

Prostata jest gruczołem, od którego wiele zależy. Jej sprawne funkcjonowanie ściśle się łączy z satysfakcjonującym życiem seksualnym, dlatego należy o nią dbać, m.in. stosując masaż, który jest szczególnie skuteczny, gdy wykonuje go partnerka.

Aleksandra Podkówka-Poźniak

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter
zamknij

Masaż prostaty – jak go wykonać?

Gruczoł krokowy to nieparzysty narząd wielkości kasztana znajdujący się pod pęcherzem moczowym mężczyzny. Składa się z trzech płatów, z przodu przechodzi przez niego cewka moczowa. Jego wydzielina wchodzi w skład nasienia, nadając mu odpowiednią konsystencję i zapach, by było odpowiednie do zapłodnienia. Narząd wydziela także prostaglandyny wspierające układ hormonalny. U mężczyzn w średnim wieku i starszym stan zapalny prostaty powoduje jego przerost, a wtedy uciska ona cewkę moczową, powodując problemy z oddawaniem moczu.

Warto wiedzieć

U mężczyzn z dużym poziomem aktywności seksualnej prostata nie nadąża z produkcją płynu, co może zaburzać orgazm, a czasem nawet erekcję. Z kolei za mała aktywność seksualna, tłumienie potrzeb seksualnych może prowadzić do przerostu tego gruczołu i jego bolesności.

Masaż tego narządu sprzyja pobudzaniu produkcji wydzieliny i poprawia sprawność seksualną, przy czym jest bardzo przyjemny. Jak wykonywać go prawidłowo?

Przyjemność na pierwszym miejscu

Panuje opinia, że prostata jest męskim odpowiednikiem punktu G, a jego odpowiednia stymulacja nie tylko jest zdrowa, ale także doprowadza do szybkiego orgazmu. Gruczoł krokowy jest usytuowany na przedniej ścianie odbytnicy, można więc do niego dotrzeć poprzez odbyt. Przylega on do przedniej ściany, około 4 cm od ujścia do odbytu. Ten niewielki miękki narząd zawiera liczne zakończenia nerwowe, jest wyjątkowo wrażliwy na dotyk, a jego masowanie i ugniatanie może doprowadzić do orgazmu. Nie odczuwa się go jednak jako odrębnego elementu, dopóki nie wzrośnie znacząco poziom podniecenia mężczyzny.

Jak wykonać masaż prostaty?

Przechodząc już do samego masażu – najważniejsze podczas stymulacji prostaty są chęci i delikatność partnerki. Stymulację można, ale nie trzeba, poprzedzić rimmingiem, czyli zataczaniem językiem kółeczek wokół odbytu. W pierwszej kolejności należy rozluźnić i wymasować palcami odbyt partnera, a potem powoli wsunąć do środka palec zwilżony lubrykantem do stymulacji analnej. Trzeba pamiętać, by skrócić za długie paznokcie. Jeśli partner będzie czuł się komfortowo, można wprowadzić palec nieco głębiej – po minięciu zwieraczy w odbytnicy będzie odczuwalny większy luz. Można potrzymać tam przez chwilę palec, a potem delikatnie pocierać ścianki, poszukując na wewnętrznej stronie gruczołu krokowego. Można również wykonywać w środku palcem gest przywołania. Kiedy partner przyzwyczai się do tych doznań, można przyspieszyć i połączyć masowanie prostaty z masturbacją drugą ręką – efekt będzie satysfakcjonujący, jednak nie tak rewelacyjny, gdy do penetracji użyjemy masażera prostaty. Jest to krótkie, wibrujące, lekko zakrzywione urządzenie przeznaczone do umieszczenia w odbytnicy. Specjalna nasadka zabezpiecza przed wejściem gadżetu głębiej. Po zaaplikowaniu wibratora dla mężczyzn jego zakrzywiona część masuje gruczoł krokowy, co może przynieść niesamowite doznania.

Obawy przed stymulacją

Wielu mężczyzn nigdy nie doświadcza rozkoszy pobudzania prostaty, ponieważ boją się, że jest to brudna i bolesna stymulacja. Jednak po uprzednim, odpowiednim przygotowaniu można zniwelować te obawy do minimum. Na pomoc przychodzą producenci zestawów do lewatywy i gruszek, które pomogą oczyścić odbytnicę, która i tak przez większość czasu nie zawiera nieczystości. Zestawy do wykonywania samodzielnej lewatywy są bardziej złożone i wymagają więcej czasu, dzięki czemu są dokładniejsze. Gruszki do lewatywy zaś są mniejszymi przyrządami do tego celu, mniej dokładnymi, jednak jest to doskonałe wyjście na ostatnią chwilę – gdy nie mamy już czasu na standardowe działanie. Jeśli chodzi o bolesność kontaktów analnych, należy pamiętać, że lubrykanty są niezbędne przy każdej formie eksploracji analnej, ponieważ odbyt nie wytwarza żadnej substancji zwilżającej. Te wyprodukowane specjalnie do seksu analnego, w tym przypadku do masażu prostaty, są gęstsze, bardziej treściwe i szybko nie wysychają, a jednocześnie znieczulają. Substancja poślizgowa pomaga w pieszczotach i penetracji anusa, a przede wszystkim minimalizuje ryzyko urazów wewnętrznych, czyniąc masaż jeszcze bardziej przyjemnym.

Autostymulacja przez mężczyznę

Niektórzy mężczyźni pozytywnie nastawieni do stymulacji prostaty, niestety z powodu samotności czy też braku chęci ze strony partnerki, nie mogą prosić drugiej osoby o pomoc w tej kwestii. Stymulowanie własnej prostaty przez mężczyznę jest niewygodne, jednak nie jest niewykonalne. Do tego celu również posłużą masażery prostaty. Należy je stosować podobnie jak w przypadku stymulacji przez partnerkę – mężczyzna najpierw przyzwyczaja odbytnicę do obecności zwilżonego palca, a dopiero potem wprowadza masażer. Można również masaż prostaty poprzedzić zaaplikowaniem żelowego korka analnego o małej średnicy, by wprowadzenie masażera było jeszcze przyjemniejsze. Niestety jednoczesny masaż prostaty i masturbacja członka wymagają skupienia i koordynacji, dlatego można tę czynności wykonać, mając w sobie korek analny, który również w pewien sposób może dotykać gruczołu krokowego. Ciekawostką jest to, że bardzo dobry do tego celu jest również zmrożony wibrator. Różnica temperatur pomiędzy wibratorem (szczególnie metalowym) a wnętrzem odbytnicy jest kolosalna, co pomoże szybciej zlokalizować i pieścić prostatę. Pierwsze masaże mogą sprawiać niewielki dyskomfort, jednak stosowane regularnie nie tylko poprawią sprawność seksualną, ale także przyczynią się do zdrowego funkcjonowania prostaty.

Masaż prostaty ma szansę przeciwdziałać problemom z tym gruczołem. Warto go stosować, by nie martwić się o jej funkcjonowanie, ponieważ powikłania po zapaleniu prostaty mogą prowadzić nawet do impotencji.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro