„Marzenia szyte na miarę” Karolina Wilczyńska – recenzja

„Marzenia szyte na miarę” Karolina Wilczyńska – recenzja

Jeżeli macie dość tematów ponurych, pogody brzydkiej i ludzi niebezpiecznych, to śpieszę na ratunek z powieścią, która przeniesie was do małej, urokliwej miejscowości położonej w Górach Świętokrzyskich. Nie jest tam co prawda idealnie, bo zawsze znajdą się tacy, którzy będą chcieli zmącić szczęście innych, ale „Marzenia szyte na miarę” Karoliny Wilczyńskiej to ciepła powieść pozwalająca choć na moment zapomnieć o niezbyt optymistycznych doniesieniach z Polski i świata.

Anna Rychlicka-Karbowska Anna Rychlicka-Karbowska / 27-11-2015

Karolina Wilczyńska wraca z kontynuacją „Zaplątanej miłości”, jednak tym razem akcję osadza przede wszystkim w niewielkim Jagodnie, w którym mieszka babcia Róża, mądra staruszka, która niejednemu pomoże spojrzeć na życie z zupełnie innej strony.

Powieść pełna tajemnic

Tamara i jej córka Marysia mieszkają w Kielcach, ale w każdej wolnej chwili jeżdżą do pobliskiego Jagodna, by opiekować się przyszywaną babcią Różą, która niedawno wyszła ze szpitala. Jagodno pachnie kompotem z rabarbarem, w domu jest ciepło, rodzinnie i przytulnie, a pobliski las zachęca do spacerów. Relacje Tamary i Marysi są coraz lepsze, choć nastolatka ma przed mamą małą tajemnicę.Oprócz bohaterów znanych z pierwszego tomu pojawią się w „Marzeniach szytych na miarę” nowe postaci i związany z nim bardzo ciekawy, choć tajemniczy wątek. Dwie starsze kobiety żyją na uboczu w dworku, który lata świetności ma już za sobą. Mają maniery hrabianek, na obcych patrzą niechętnie, ale gdy w ich życie wkracza Marysia, coś się zmienia. Wciąż jednak nie wiadomo, jaka jest historia dam żywcem wyjętych z minionej epoki.

W cieniu tyrana

Tajemnic jest w tej powieści sporo. Ma je Ewa, matka Marysi, ma Łukasz – pomocnik babci Róży, ma Zofia, którą Tamara zatrudniła jako opiekunkę dla staruszki. Obie panie świetnie się dogadują, bo i pokolenie to samo, i serca tak bardzo szczere są i kochające. A jednak Zofia nie jest szczęśliwa. Jej wątek jest najbardziej emocjonującym, choć niestety niewiele w nim powodów do radości. Własny dom jest dla niej piekłem, którym rządzi zięć-tyran wspierany przez zaszczutą żonę, córkę Zofii. Teściowa jest dla niego służącą, której nic nie należy się od życia. Nie liczą się jej uczucia, zdrowie czy marzenia. Czy babcia Róża i na ten problem znajdzie radę?

Wachlarz emocji

„Marzenia szyte na miarę” to powieść o miłości, przyjaźni, zaufaniu. O trudnych relacjach międzyludzkich, szacunku i przełamywaniu słabości. O nowych rozdziałach w życiu i radzeniu sobie z przykrymi wspomnieniami. To powieść pełna ciepła, z aurą tajemnic, piękna, mądra, ale nieprzesłodzona. Autorka buduje wiarygodnych bohaterów, świetnie opisuje emocje, kreuje rzeczywistość, w której łatwo odnalazłby się każdy z nas.Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to doskonałe lekarstwo na smutki i ratunek przed dołującym wpływem jesienno-zimowej aury. „Marzenia szyte na miarę” dostępne są nie tylko w wersji papierowej, ale także w elektronicznej. Książkę w formacie EPUB lub MOBI można kupić już za ok. 21 złotych.

Źródło okładki: www.czwartastrona.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro