Mapy świata

Mapy świata

W planowaniu kolejnych podróży nieodzowna będzie mapa świata, którą umiejscowimy w widocznym miejscu na ścianie w naszym mieszkaniu. Tego typu forma zagospodarowania przestrzeni nie tylko jest praktyczna, ale często spełnia również funkcję edukacyjną.

udostępnij

Jeżeli już postanowiliśmy, że w pokoju powiesimy mapę, musimy również zdecydować, jaką formę prezentacji będzie ona miała. W pokoju możemy przykleić olbrzymią fototapetę, ale możemy również zdecydować się na elegancki plakat lub efektowną naklejkę na ścianę. Sprawdźmy, co mają do zaoferowania producenci takich rozwiązań.

Tapety i fototapety

Pomimo upływu lat nadal pozostają ciekawą formą zagospodarowania przestrzeni. Co bardzo istotne, mapa świata w formie fototapety może mieć niezwykle duże wymiary i jedna ze ścian pokoju może od lewej do prawej tworzyć mapę świata. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu dzieciom i nastolatkom. Na rynku jest dostępna np. Fototapeta 3d Mapa Świata dla dzieci. Ta konkretna tapeta została wykonana z winylu, który jest łatwo zmywalny, co doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Sama fototapeta jest imponujących rozmiarów – 304,8 x 243,8 cm. Nad mapą producent umieścił flagi wszystkich krajów świata, dzięki czemu dzieci mogą rozwijać swoją wiedzę geograficzną. Nieco starszym przypadnie do gustu fototapeta prezentująca polityczną mapę świata. Każde państwo na takiej fototapecie jest oznaczone odrębnym kolorem, dzięki czemu mapa jest czytelna i pozwala łatwo znaleźć każdy kraj. Na Allegro znajdziemy nawet wersję XXXL, o wymiarach 415 x 254 cm. Polityczna mapa naszego globu w formie fototapety doskonale sprawdzi się również w gabinecie czy w poczekalni.

Plakaty

Przewagą plakatów nad tapetami jest to, że w tym przypadku nie ingerujemy tak bardzo w strukturę ściany pokoju. Co za tym idzie, ewentualne przearanżowanie przestrzeni nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych ani poświęcenia czasu i siły na zerwanie starej tapety. Plakat można przykleić bezpośrednio do ściany, jednak lepiej będzie prezentował się w antyramie bądź stylowej ramie.

Plakatów z mapami świata na rynku znajdziemy mnóstwo, a wybór konkretnego modelu będzie zależał od tego, w jakim stylu mamy utrzymane wnętrze. Do wnętrza utrzymanego w starym stylu doskonale będzie pasował plakat Mapa Świata Vintage. Mapa została wydrukowana na kredowym papierze, któremu stylu dodaje efekt postarzania. Papier sprawia wrażenie pożółkłego, dzięki czemu mamy wrażenie, że mapa przeleżała kilkadziesiąt lat w piwnicy. Tego typu plakat dostępny jest w różnych wymiarach, co sprawia, że dopasujemy właściwy model do naszego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem do każdego typu wnętrza będzie też fizyczna mapa świata. Oznaczenie wzniesień sprawi, że z łatwością znajdziemy najwyższe miejsca na naszym globie. Plakaty to efektowne i niedrogie rozwiązanie, gdy pragniemy zaopatrzyć nasze mieszkanie w kawałek świata.

Naklejki

Naklejki ściennestają się coraz popularniejszą formą zagospodarowania polskich ścian. W porównaniu do plakatów czy fototapet, naklejka jest nowoczesnym, a wręcz nowatorskim sposobem aranżacji ściany. Jest to bardzo szybki sposób na zmianę nudnej, jednokolorowej ściany w przestrzeń prezentującą ciekawe motywy. Producenci naklejek oferują je w rozmaitych wielkościach i kolorach, podobnie jest z mapami świata.

Ziemia w formie naklejek może przyjmować szeroki zakres kolorów, a samych form naklejki też jest naprawdę dużo. Przykładowo pokój dziecka możemy zaopatrzyć w edukacyjną naklejkę ścienną z mapą świata, gdzie cała mapa stanowi jedną wielką naklejkę. Dzięki tej mapie dziecko nauczy się nazw kontynentów i zwierząt, które na nich występują. Dorosłym przypadnie do gustu jednokolorowa mapa świata. W tym przypadku niejednolita linia świata będzie ciekawie współgrać z kolorem ściany. Każdy kontynent i każda wyspa to osobne naklejki, co przyniesie dużo zabawy w trakcie naklejania mapy. Warto również zwrócić uwagę na mapę świata, na której wszystkie państwa zostały przedstawione w formie napisów z nazwami tych krajów. Taka naklejka idealnie sprawdzi się w nowoczesnym pokoju.

Przeczytaj również: Świat. 1000 miejsc, które musisz zobaczyć – recenzja

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro