Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Manicure tytanowy. Co to jest i czym różni się od hybrydy?

Manicure hybrydowy oraz manicure tytanowy to obecnie dwie najbardziej popularne metody stylizacji paznokci. Nic dziwnego, paznokcie po takich zabiegach prezentują się znakomicie. Czym różnią się te dwie metody i którą warto wybrać? Sprawdzamy!

Manicure tytanowy. Co to jest i czym różni się od hybrydy?

Manicure tytanowy versus hybrydowy

To stosunkowo nowa opcja, jeśli chodzi o pielęgnację paznokci. Eksperci twierdzą, że jest znacznie bezpieczniejszy niż manicure hybrydowy. Aby prawidłowo wykonać manicure tytanowy, należy użyć odpowiedniej bazy, utwardzacza, top coatu oraz kolorowego pudru, który jest dostępny w ponad 300 kolorach, a to oznacza, że każda pani pragnąca cieszyć się wspaniałym manicure’em znajdzie coś dla siebie.

Okazuje się, że taki zabieg stylizacyjny ma nie tylko walory estetyczne dla paznokci, ale także poprawia ich ogólną kondycję. Dzięki temu, że aplikacja jest wykonywana w sposób nieinwazyjny, płytka paznokci jest w pełni bezpieczna. Dodatkowo w produktach stosowanych podczas wykonywania manicure’u tytanowego znajdziesz cenne składniki odżywcze, takie jak tytan i wapń oraz witaminy A, D i E. Oczywiście widoczne efekty pojawiają się dopiero po kilku miesiącach.

Ogromnym plusem takiego sposobu stylizacji jest to, że do jego wykonania nie jest potrzebne użycie lampy UV – w przeciwieństwie do manicure’u hybrydowego. Należy pamiętać, że długotrwała ekspozycja skóry na promieniowanie UV może przyczyniać się do rozwoju raka skóry. Puder, który jest nakładany na paznokcie podczas wykonywania manicure’u tytanowego, wysycha wyłącznie podczas kontaktu z powietrzem.

Stosując manicure tytanowy, uzyskasz znacznie bardziej naturalny efekt, gdyż płytka paznokciowa nie będzie pogrubiona tak, jak w przypadku manicure’u hybrydowego. Niestety, produkty nakładane podczas robienia hybrydy tworzą grubą warstwę, co z kolei sprawia, że manicure jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia.

Istotną różnicą jest też to, że w przypadku manicure’u tytanowego można uzupełnić wyłącznie odrosty. Nie trzeba ściągać całej warstwy, tak jak konieczne jest to podczas odnawiania hybrydy. To ogromny plus tej metody stylizacji paznokci.

Niestety, należy zaznaczyć, że różnicą między obydwiema metodami jest cena. Manicure tytanowy jest znacznie droższy niż hybryda. Za ten pierwszy zapłacimy ok. 150 zł, podczas gdy cena hybrydy to ok. 100 zł. To niewątpliwy minus nowoczesnej metody.

Jak wykonać manicure tytanowy?

Manicure tytanowy można wykonać samodzielnie w domu. Zaoszczędzimy pieniądze, ale należy ściśle trzymać się najważniejszych zasad. Przed rozpoczęciem stylizacji dłonie powinny zostać dokładnie zdezynfekowane. Płytkę paznokcia trzeba idealnie zmatowić przy użyciu odpowiedniego bloczka do paznokci. Kolejnym etapem jest nałożenie na paznokieć cienkiej warstwy bazy. Jest to gel base.

Po tym następuje najważniejszy etap – paznokieć wkładamy do pojemniczka z kolorowym pudrem: pigmentem. Delikatny proszek natychmiast przyklei się do płytki paznokciowej, ale dla uzyskania najlepszego efektu czynność warto powtórzyć. Wtedy będziemy mieć pewność, że kolor okaże się intensywny. Nadmiar pyłku usuwamy delikatnie z paznokcia. Czas na nałożenie ostatniej wierzchniej warstwy lakieru, czyli utrwalacza (top coat nakłada się też w przypadku manicure’u hybrydowego).

Ostatni etap to nałożenie na wierzch płynu (Sealera), co sprawi, że manicure zostanie utwardzony i wysuszony. Na koniec posmaruj skórki i paznokcie oliwką odżywczą.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro