Manicure hybrydowy – niezbędnik dla początkujących

Manicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na idealnym wyglądzie paznokci, ale nie chcą wykonywać go co kilka dni. To połączenie zalet zwykłego lakieru do paznokci z lakierami żelowymi. Jego nakładanie jest banalnie proste. Jedyne, co trzeba zrobić, to utrwalić każdą z warstw w specjalnej lampie. Dzięki temu manicure z łatwością przetrwa kilkanaście dni bez żadnych poprawek, a konieczność jego powtórzenia wynikać będzie jedynie z odrostu płytki paznokcia. Wystarczy tylko kilka podstawowych elementów, aby wykonać go w domu

Małgorzata Pypeć Małgorzata Pypeć / 09-08-2017

Lampa do manicure hybrydowego

Podstawą, bez której nie wykonamy manicure hybrydowego, jest lampa. To w niej utrwalimy nałożony lakier. Najtańszym rozwiązaniem są klasyczne lampy UV. Należy pamiętać o wybraniu urządzenia o odpowiedniej mocy. Zbyt słaba sprawi, że czas utwardzania lakieru trzeba będzie znacząco wydłużyć. Najlepszym rozwiązaniem na start są lampy UV o mocy 36 W. Pozwalają one na szybkie i trwałe wykonanie manicure, bez konieczności długiego trzymania dłoni pod lampą.

Dobrym pomysłem dla osób początkujących w manicure hybrydowym będą również lampy LED o podobnej mocy. Ich zaletą jest przede wszystkim dodatkowe skrócenie czasu potrzebnego na utrwalenie kolejnych warstw lakieru. Nie ma też konieczności wymiany spalonych żarówek, co może być problematyczne dla osób bez doświadczenia. Pamiętajmy także, aby wybierać lampy większe, z dnem i zabudowanymi ściankami. Pozwalają one na umieszczenie całej dłoni wewnątrz, bez konieczności dodatkowego utrwalania lakieru np. na kciukach.

Lakiery do manicure hybrydowego

Kolorowe lakiery hybrydowe to niezbędny element pozwalający na wykonanie tego manicure. Pamiętajmy o tym, aby decydować się na marki z dłuższą tradycją, proponujące dobrej jakości lakiery, takie jak np. Semilac czy NeoNail. Są one nieco droższe, ale gwarantują długą trwałość manicure. Tańsze odpowiedniki mogą nie wykazywać się taką jakością, a co za tym idzie szybciej odpryskiwać. Na początek warto zaopatrzyć się w lakiery, które najczęściej będziemy nosić, co pozwoli na oswojenie się z samą techniką manicure hybrydowego. Na zwariowane kolory i eksperymenty zawsze przyjdzie czas.

Oprócz kolorowego lakieru będziemy jeszcze potrzebować dwóch dodatkowych kosmetyków. Lakier bazowy to emalia, którą nakładamy bezpośrednio na płytkę paznokcia. Jej zadaniem jest ochrona paznokcia i przedłużenie trwałości manicure. Cienką warstwę bazy nakładamy na paznokieć i utrwalamy pod lampą. Po nałożeniu jednej lub dwóch warstw kolorowych całość trzeba pokryć lakierem nawierzchniowym, czyli top coatem. Nadaje on blasku i zwiększa trwałość całego manicure. Pamiętajmy, aby również w tym wypadku postawić na sprawdzone marki, które zagwarantują dobrą jakość.

Akcesoria do manicure hybrydowego

Do odpowiedniego wykonania manicure hybrydowego potrzebne są też dodatkowe akcesoria. Przede wszystkim patyczki do odsuwania skórek, dzięki którym odsłonimy całą płytkę paznokcia. Kolejnym krokiem jest jej zmatowienie, do czego wykorzystuje się blok polerski. Przydatne są ponadto waciki bezpyłkowe, które nie pozostawiają na paznokciach maleńkich drobinek mogących odznaczać się pod lakierami. Do przemywania płytki korzystamy ze specjalnego cleanera, który uwydatni blask lakieru.

Warto od razu zaopatrzyć się w zestaw do usuwania hybrydy, ponieważ nie uda nam się tego zrobić zwykłym zmywaczem. Na początku matowimy wierzchnią warstwę pilniczkiem. Następnie nakładamy na paznokieć wacik nasączony acetonem. Po kilku minutach hybrydę można bez trudu usunąć specjalnym metalowym lub drewnianym kopytkiem. W ten sposób nie uszkodzimy płytki paznokcia podczas usuwania manicure hybrydowego i przygotujemy ją do kolejnego zabiegu.

Akcesoria konieczne do wykonania manicure hybrydowego, takie jak lampy czy lakiery, są coraz łatwiej dostępne. Możemy dowolnie komponować poszczególne elementy lub zdecydować się na gotowy zestaw startowy. Plusem pierwszego rozwiązania jest możliwość doboru poszczególnych rzeczy według własnych potrzeb i preferencji. W przypadku gotowych zestawów nie trzeba szukać dodatkowych elementów, jednak jesteśmy skazane na wybór producenta. Jedno jest pewne – domowe wykonanie hybrydy nie jest trudne, a pozwala na uzyskanie trwałego manicure bez konieczności odwiedzania kosmetyczki.

podziel się