Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Manicure hybrydowy – co kupić, aby zrobić go we własnym domu?

Manicure hybrydowy święci tryumfy. Wszystko wskazuje na to, że nie szybko zostanie wyparty przez inną technikę malowania paznokci. Fanki lakierów, które długo utrzymują się na płytce, już dawno zapomniały o tradycyjnych emaliach. Dzięki hybrydowym lakierom zapomniały także o tym, co to odpryski i pęknięcia. Manicure hybrydowy jest jednak droższy od klasycznego, ale o tym czym on właściwie jest i czy są sposoby na tańsze jego wykonanie poniżej.

Hanna Badura Hanna Badura / 31-07-2015

Modny manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to sposób pokrywania płytki paznokcia przy użyciu specjalnych lakierów i akcesoriów. To alternatywa dla tradycyjnych emalii i niemodnych już tipsów. Hybryda, to zabieg nieinwazyjny i nie niszczy płytki paznokcia, tak jak dzieje się to w przypadku manicure żelowego lub akrylowego. Oto jak wygląda nakładanie hybrydy na paznokcie: na początku należy przygotować płytkę, dokładnie ją odtłuścić i zmatowić pilnikiem. Następnie nakłada się warstwę bezbarwnego, specjalnego lakieru. Pełni on funkcję kleju i spaja paznokieć z kolorową emalią, którą nakłada się później. Każdorazowe nałożenie warstwy lakieru należy zakończyć naświetleniem paznokci specjalną lampą, która utwardza całość. Bez lampy manicure hybrydowy nie jest możliwy. Na sam koniec, kiedy kolor lakieru i pokrycie jest odpowiednie, należy nałożyć jeszcze warstwę bezbarwnej substancji, która zagwarantuje połysk i trwałość. Całość zajmuje od 40 do 60 minut. Oczywiście im bardziej wprawna kosmetyczka, tym zabieg trwa krócej. Koszt waha się od 60 do 100 złotych. Oczywiście można trafić na wyjątkowe promocje, ale lepiej zaufać sprawdzonym zakładom kosmetycznym. Wówczas otrzymamy gwarancję trwałości. Kosmetyczki zapewniają, że dobrze nałożone warstwy wytrzymają przez 14 dni. Nie będą odpryskiwać i będą błyszczeć jak w dniu malowania. Hybrydę należy usuwać w salonie kosmetycznym. Domowe sposoby nie usuną jej, a mogą jedynie zniszczyć płytkę paznokcia. Takie usuwanie to dodatkowy koszt 10-20 złotych.

Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy można wykonać we własnym domu. Do tego potrzebne są odpowiednie sprzęty: lakiery, lampa oraz inne drobne akcesoria kosmetyczne. Zacznijmy od początku. Płytkę należy odpowiednio przygotować. W tym celu należy zaopatrzyć się w pilniki, najlepiej papierowe, ponieważ nie uszkadzają płytki tak jak metalowe, płyn odtłuszczający (cleaner) oraz waciki, najlepiej specjalne, ponieważ bawełniane zostawiają drobne włókna na powierzchni paznokci. Takie waciki nazywamy bezpyłowymi. Aby manicure wyglądał schludnie, warto odepchnąć lub wyciąć skórki. Do tego celu należy użyć albo drewnianych patyczków, albo specjalnych wycinaczek. Oczywiście w manicure hybrydowym najważniejsze są lakiery i lampa. Jeśli chodzi o te pierwsze, należy zakupić bazę, lakiery kolorowe oraz nabłyszczacz – lakier wierzchni. W profesjonalnej nomenklaturze produkty te nazywają się, kolejno: base coat, color coat oraz top coat. Takie lakiery to koszt rzędu około 50 złotych za sztukę. Oczywiście zakup lakierów to inwestycja. Odpowiednio przechowywane starczą na długi czas i wiele aplikacji. Ogromna ilość dostępnych kolorów sprawi, że każda z pań znajdzie coś dla siebie. Na początek proponuje się zakup dwóch bazowych, najpopularniejszych kolorów: beżowego oraz czerwonego. Nie warto inwestować od razu w całą paletę barw. Lepiej dojść do wprawy w wykonywaniu manicure hybrydowego i stopniowo zaopatrywać się w nowe kolory lakierów.

Kolej na lampę. To ona w manicure hybrydowym odgrywa kluczową rolę. Na rynku dostępnych jest sporo modeli lamp, które różnią się od siebie mocą, dodatkowymi opcjami oraz wyglądem. Warto wybrać taką o niewielkich rozmiarach, którą można łatwo przechowywać. Dla wygody lepiej kupić sprzęt, który posiada wbudowany wiatraczek, czujnik ruchu (dzięki niemu lampa włącza się, kiedy włożymy dłoń do środka) oraz elektroniczny zegar, który odliczy czas potrzebny na całkowite wyschnięcie. Do wyboru są lampy LED oraz UV. Pierwsze – droższe, w których nie trzeba wymieniać żarówek, ponieważ ledy działają z pierwotną mocą przez cały czas. Według producentów wynosi on 12 lat. Inwestycja w taki rodzaj lampy to oszczędność na żarówkach oraz prądzie. Im większa moc lampy, tym jej działanie skuteczniejsze. Najczęściej spotykane i najbardziej popularne są te o mocy 36 W. Lampy UV zużywają jednak więcej prądu i konieczna jest wymiana żarówek, jeśli te przepalą się lub utracą moc.

Ile trzeba zapłacić za lampy? Konieczne jest zainwestowanie przynajmniej 100 złotych. Za 300 kupić można już naprawdę solidny sprzęt. Na rynku dostępne są także lampy firm produkujących lakiery do paznokci. Takie lampy są jednak niemal trzykrotnie droższe, a wydatek 800 złotych nie jest mały. Jeśli chcecie choć trochę zaoszczędzić, przyjrzyjcie się zestawom do manicure hybrydowego.

Zobacz również: Czym jest manicure winylowy?

Czy ten artykuł był pomocny?