Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Mama MU, czyli przygody krowy, która jeździ na rowerze i czyta książki

Mama Mu jest obecnie, obok Krowy Matyldy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych przez dzieci i rodziców książkową krową. Mama Mu jest inteligentna, zabawna i oczytana. Kiedy gospodarz nie patrzy, razem ze swoim przyjacielem Panem Wroną, przeżywają takie przygody, o jakich zapewne innym krowom nawet się nie śniło. Sympatyczna krowa jeździ na rowerze, buja się na huśtawce, sprząta w oborze i nawet ma swoją własną kartę biblioteczną. A to tylko kilka z jej nieszablonowych, jak na zwierzę gospodarskie, przeżyć.

Malwina Jakóbczyk
Malwina Jakóbczyk 04-12-2015

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter
zamknij

Mama MU, czyli przygody krowy, która jeździ na rowerze i czyta książki

Mama Mu i Pan Wrona nadchodzą

Do tej pory na polskim rynku, dzięki wydawnictwu Zakamarki, ukazało się dziesięć tytułów o Mamie Mu, którą do życia powołała szwedzka autorka Jujja Wieslander wraz ze swoim mężem, Tomasem Wieslanderem. W zdecydowanej większości są to bogato ilustrowane książeczki przez Svena Nordqvista.Jest on nie tylko ilustratorem, ale i autorem popularnych obecnie książeczek dla dzieci o przygodach staruszka Pettsona i jego kota Findusa. Każda z opowieści Jujji Wieslander zawiera jedną przygodę z życia Mamy Mu i Pana Wrony. Są to:Mama Mu sprząta, Mama Mu na sankach, Mama Mu buduje, Mama Mu nabija sobie guza, Mama Mu czyta,Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony. Wydane zostały także dwa zbiory opowiadań (w jednym dziesięć, w drugim dwanaście), w których przeważa ilość tekstu nad ilustracjami: Mama Mu na drzewie i inne historie oraz Mama Mu na rowerze i inne historie. W serii książeczek o przesympatycznej krowie i jej ptasim przyjacielu znajduje się także niezwykła kolorowanka – nie składa się ona z samych obrazków, które można pokolorować, ale i z opowiadań o przygodach Mamy Mu i Pana Wrony – Kolorowanka Mamy Mu i Pana Wrony. W ten sposób mali czytelnicy mogą stworzyć unikatową książkę z własnymi ilustracjami.

Mama Mu – specjalista od zadań specjalnych

Czy krowy potrafią jeździć na rowerze? Albo na sankach? I z nieuwagi nabić sobie guza? A może coś zbudować i posprzątać? Nie wiadomo, co te zwierzęta robią w ukryciu, ale Mama Mu na pewno to wszystko potrafi. I jeszcze wiele więcej. Mama Mu wymyśla najróżniejsze rzeczy, których chciałaby się nauczyć i nic ją przed tym nie powstrzyma. Nawet uwagi jej przyjaciela, dość przemądrzałego Pana Wrony, który uważa, że krowom nie przystoi na przykład posiadanie swojej własnej karty bibliotecznej, a już tym bardziej jazda na rowerze. Sympatyczna krowa ma w sobie ciekawość małego dziecka, dzięki temu nawet jej gderliwy przyjaciel jej nie powstrzyma i zawsze w końcu daje się przekonać do najróżniejszych aktywności. Kiedy Mama Mu doskonali swoją umiejętność czytania, Pan Wrona postanawia napisać swoją własną książkę. Kiedy ona postanawia sprzątać, on wymyśla bardzo nieszablonowy sposób na zrobienie tego bardzo szybko. Gdy krowa zaczyna budować, ptak także musi pochwalić się swoimi architektonicznymi talentami. Ona jest odważna i pomysłowa, on sceptyczny i sarkastyczny, jednak razem tworzą niesamowity duet, przy okazji emanując czasami absurdalnym, ale zawsze urzekającym humorem. Czytając książki o jej przygodach, dzieci mogą nie tylko dobrze bawić się, ale także czegoś nauczyć i przełamać swoje własne strachy – skoro krowa może nauczyć się jeździć na rowerze, to tym bardziej człowiek.

Muuuusisz poczytać o Mamie Mu!

Mama Mu jest bardzo rezolutną krową, jednak jest również spontaniczna i momentami jej przygody są po prostu szalone. Pan Wrona, jej najlepszy przyjaciel, miewa zupełnie inne zdanie niż ona. Czasami się poprzekomarzają, a ptak grozi, że dostanie „pióropleksji”, ale zawsze cieszą się z tego, że mogą wspólnie przeżywać przygody. Oboje mają wyraziste charaktery, dialogi między nimi są zabawne nie tylko dla maluchów, ale również dla czytających im rodziców. Ilustracje są bardzo szczegółowe, niekiedy to, co na nich można zobaczyć, jest zaskakujące. Wspólna lektura przygód Mamy Mu i Pana Wrony to wspólnie spędzony miły czas. Do bohaterów można się przywiązać i z chęcią sięgnąć po następną pozycję z serii.

Źródło okładki: www.zakamarki.pl
Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro