Mama, dziecko i leżaczek bujaczek Felio Kinderkraft

Leżaczek bujaczek to jeden z gadżetów w dziecięcej wyprawce, który w istotny sposób ułatwia życie całej rodzinie. Kupując go, warto dobrze przyjrzeć się jego funkcjom i wybrać model w pełni dostosowany do naszych potrzeb.

Katarzyna Olszyńska Katarzyna Olszyńska / 31-10-2017

Od kilku tygodni korzystam na co dzień z leżaczka bujaczka Felio marki Kinderkrafti mogę już stwierdzić, że jest to naprawdę ciekawa oferta na rynku tego typu produktów. Pierwsze wrażenie po otworzeniu opakowania jest bardzo pozytywne. Wszystkie elementy są odpowiednio spakowane i zabezpieczone. Niestety, w zestawie nie ma baterii, co jest minusem. Przy produktach tej klasy powinny znaleźć się one w zestawie. Poza tym leżaczek cieszy oko. Ma dość prostą formę, a gdy rozpoczęłam jego montaż, okazało się, że jest on szybki i nieskomplikowany.

Wielofunkcyjny

Lubię urządzenia łączące w sobie kilka ciekawych rozwiązań. Felio jest jednym z nich. Ten leżaczek świetnie sprawdzi się w przypadku noworodka, niemowlęcia, a nawet rocznego lub dwuletniego dziecka. Płynna regulacja oparcia pozwala na dostosowanie pochylenia oparcia do etapu rozwoju dziecka. Noworodka możemy położyć praktycznie płasko.

fot 1 20171014 105452 copy

Z czasem, kiedy dziecko zacznie się już podnosić, mamy możliwość stopniowego podwyższania oparcia aż do pozycji siedzącej. Leżaczek ten może być również krzesełkiem. Niezależnie od tego, w jakiej ustawimy go pozycji, możemy bujać dziecko lub unieruchomić nasz sprzęt dzięki czterem blokadom.

Komfort dla noworodków i niemowląt

Najczęściej i najwięcej korzysta się z leżaczka, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe. Z czasem ruchliwy brzdąc nie chce już zbyt długo przebywać w jednym miejscu, w dodatku w stanie unieruchomienia. Woli przemieszczać się tak, jak tylko potrafi i poznawać otaczający go świat. Zanim jednak to nastąpi, leżaczek jest dla maluszka ogromną atrakcją i jednym z ulubionych miejsc, w którym ma zabawki i możliwość kołysania. Leżaczek bujaczek Felio marki Kinderkraft jest jednym z ciekawszych rozwiązań właśnie dla najmłodszych dzieci, ponieważ:

  • jako jeden z niewielu produktów na rynku posiada odpinany materiałowy rożek, w który można owinąć maluszka, kiedy zaśnie, co daje mu poczucie bezpieczeństwa i ciepło,
  • w zestawie znajduje się moskitiera, która rewelacyjnie ochrania dziecko przez meszkami, muchami czy komarami – możemy więc spędzać czas z dzieckiem na balkonie, tarasie czy nawet na plaży i nie obawiać się ukąszeń,

moskitiera 105803 copy

  • trzypunktowe pasy bezpieczeństwa uniemożliwiają noworodkowi zmianę pozycji i chronią przed spadnięciem,
  • pałąk z kolorowymi zabawkami jest atrakcją dla niemowlęcia (pamiętajmy, że dla noworodka raczej nie i lepiej go początkowo nie montować, bo zabawki znajdują się bardzo blisko twarzy dziecka i może się ono po prostu ich bać),

zabawki 110043 copy

  • ma bardzo duży wybór melodii (jest ich osiem!) oraz aż trzystopniową regulację głośności – dzieci uwielbiają kojące melodie, a my możemy odpocząć od śpiewania i nucenia; możliwość bujania jest naprawdę istotna, maluszki bardzo się wtedy wyciszają,
  • funkcja wibracji to w większości leżaczków standard, ale po raz pierwszy właśnie w Felio spotkałam się z tym, że ma ona aż trzy poziomy regulacji intensywności drgań.

Leżaczek i krzesełko w jednym

Leżaczek bujaczek Felio marki Kinderkraft jest przeznaczony również dla dzieci starszych. Dzięki płynnej regulacji oparcia, o której wspomniałam już wcześniej, można sprawić, że z leżaczka zamieni się on w krzesełko. Zmiana pozycji oparcia wymaga trochę wysiłku, kiedy dziecko siedzi na leżaczku. Jedną ręką trzeba cały czas trzymać oparcie, a drugą zwalniać i zaciskać dwie jego blokady po obu stronach leżaczka. To dość uciążliwe, ale można się do tego przyzwyczaić. Początkowo bardzo cieszyły mnie małe gabaryty tego leżaczka. Z czasem zaczęłam je traktować jako mankament z racji tego, że leżaczek jest dość wąski. Sprawdzi się więc w przypadku dzieci szczupłych, ale dla wielu rocznych dzieci lub dwulatków może się okazać zbyt wąski w funkcji krzesełka czy wtedy, gdy dziecko znajduje się w pozycji półleżącej. Trzeba przyznać, że leżaczek jest solidny. Wytrzyma obciążenie nawet kilkunastu kilogramów. Siedział na nim mój starszy synek, który waży 16 kg.

zdjecie nr 5

Praktyczny i komfortowy

Zdecydowanie leżaczek bujaczek Felio jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Ze względu na lekką i solidną konstrukcję można go bez problemu przenosić, trzymając leżaczek tylko w jednej ręce. Jego składanie i rozkładanie zajmuje dosłownie chwilę.

zdjecie nr 1

Dzięki temu przemieszczanie się z nim to czysta przyjemność, a ja – jako mama – jestem w pełni mobilna. Poruszając się po domu, mogę mieć synka zawsze przy sobie i nie oznacza to trzymania go cały czas na rękach.

zdjecie nr 6

Materiał wyściełający leżaczek jest jednolity, dość cienki i przyjemny w dotyku. Jednak zdejmuje się go dość trudno i jeszcze trudniej ponownie zakłada na stelaż. Na szczęście bez większego problemu plamę na materiale można szybko zaprać ręcznie. Dzięki temu, że materiał jest cienki, schnie błyskawicznie.

Dla mnie – jako mamy – najważniejsze jest dobro dziecka, jego bezpieczeństwo, komfort i dostarczanie bodźców, które będą wspierały jego rozwój. Felio spełnia te trzy warunki i mogę go polecić mamom szczególnie maluszków. Jednak dla starszaka zdecydowanie poszukałabym rozwiązania o większych gabarytach.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro