Mały kucharz – zabawkowe produkty spożywcze

Prawie każdy maluch pewnego dnia zaczyna się interesować gotowaniem. Zabawy w samodzielne przygotowywanie potraw nie tylko dają mnóstwo radości, ale także edukują. Warto wspierać zainteresowania dziecka, wyposażając je w niezbędne artykuły. Oprócz garnków i patelni są to zabawkowe produkty spożywcze.

udostępnij

Blanka Jarębska Blanka Jarębska  / 04-10-2016

Gotowanie to dzisiaj nie tylko umiejętność, której zdobycie umożliwia nam samodzielne przygotowanie sobie posiłku. To coraz częściej hobby i sposób na miłe spędzanie wolnego czasu, a także sztuka, dzięki której możemy skosztować wielu wyśmienitych potraw. Wspólne gotowanie to również idealny sposób spędzania czasu z własną pociechą. Pomagając w kuchni, dziecko nie tylko zacieśnia relację z opiekunami, ale również samo zdobywa wiele praktycznych umiejętności. Niestety nie codziennie mamy czas i możliwość wspólnie przygotowywać posiłki. Dobrym sposobem na podtrzymywanie i rozwijanie w dziecku pasji gotowania jest wyposażenie go w zabawki do złudzenia przypominające prawdziwe produkty spożywcze. Na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju zabawkowych warzyw i owoców, słodkości, nabiału i innych mniej lub bardziej popularnych artykułów. Tak duży wybór z pewnością ułatwi wypełnienie każdej małej spiżarni.

Owocowy świat z plastiku

Zabawkowe produkty spożywcze są przeważnie wykonane z plastiku. Znajdziemy wśród nich wszystkie warzywa, od najbardziej popularnych, jak marchewka, cebula czy ziemniaki, po mniej typowe, takie jak patison, jarmuż czy bakłażan. Są również przyprawy, np. korzeń imbiru. Dużą zaletą tych zabawek jest ich ogromna różnorodność. To nie tylko produkty, ale również gotowe potrawy, takie jak pizza, torty, czy stylizowane opakowania np. mleka, płatków kukurydzianych czy ketchupu. Dzięki temu mali kucharze mają nieograniczone możliwości zabawy. Ważna jest również niska cena. Już za mniej niż 20 zł możemy kupić zestawy składające się z kilku produktów spożywczych oraz podstawowych akcesoriów do gotowania, takich jak garnuszek, patelnia i łopatki do mieszania.

Bezpieczne i ekologiczne

Dla młodszych dzieci, które często jeszcze mają tendencję do gryzienia wszystkiego, co im wpadnie w rączki, znacznie bezpieczniejsze będą zabawki wykonane z drewna. Znaczną ich część stanowią warzywa i owoce. Jednak w większości, poza idealnym odwzorowaniem naturalnych produktów, mają jeszcze jedną funkcję – są przeznaczone do nauki krojenia. W takich zestawach znajdziemy kilka produktów podzielonych na części łączone ze sobą przyklejonymi wewnątrz rzepami. Do kompletu dołączony jest przeważnie bezpieczny nożyk i deseczka, za pomocą których dziecko może się uczyć prawidłowego trzymania sztućca podczas krojenia. Bardzo bogata jest oferta firmy Erzi, obejmująca zarówno pojedyncze artykuły, takie jak: jogurty, jajka, oliwę z oliwek czy salami, a także świetne zestawy np. mozzarellę z bazylią i pomidorami.

Małym cukiernikom z pewnością przypadną do gustu drewniane ciastka. Herbatniki, pączki, warstwowe torty i ciasteczka do dekorowania umożliwią rozwój kreatywności i fantastyczną zabawę przez długie godziny. Oferuje je m.in. znany producent drewnianych zabawek Melissa & Doug w cenach od 67,50 zł do 79 zł.

Warzywa do przytulania

Równie ciekawą propozycją są artykuły spożywcze uszyte z miękkiego materiału i wypełnione pluszem. To bezpieczna zabawka dla dzieci w każdym wieku, która wspaniale łączy funkcje przytulanki i zabawki edukacyjnej. Na rynku znajdziemy głównie pluszowe warzywa i owoce, ale także pluszowy kosz na zakupy. Mali kucharze znajda w nim: żółty ser, kiełbaski, makaron, rybę, bułeczki, bakłażana, paprykę i ananasa. Taka mieszanka pozwoli na stworzenie wyjątkowo kreatywnych potraw.

Zabawkowe produkty spożywcze zachęcają do rozwijania kulinarnych zainteresowań, stymulują wzrok i dotyk dziecka, wspierają naukę kolorów i nazw rozmaitych artykułów, zachęcają do stawiania pierwszych samodzielnych kroków w kuchni i będą świetną pomocą w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro