Mały inżynier – zabawki i akcesoria idealne do zabawy dla miłośnika techniki

Zamiłowanie do techniki i nauk ścisłych warto rozwijać już od wczesnego dzieciństwa. Wykonywanie ciekawych doświadczeń czy budowanie skomplikowanych konstrukcji z nietypowych klocków to dla dziecka najlepsza forma nauki przez zabawę. Jakie zabawki i akcesoria wybrać dla małego inżyniera?

Magdalena Szymkuć Magdalena Szymkuć / 02-09-2015

Mały inżynier: dwu- i trzylatek

Miłość do konstruowania może narodzić się już u dwulatka. Kolorowe trybiki z drewna pobudzają wyobraźnię i wzrok brzdąca, są przy tym są dla niego całkowicie bezpieczne. Różne drewniane zestawy z kołami zębatymi(przeznaczone dla dzieci powyżej 18. miesiąca, 2. roku lub 3. roku życia) zapewnią twojej pociesze zróżnicowaną rozrywkę. Może wybrać sortery albo ciekawą układankę, np. w kształcie gąsienicy. Sortery pomagają w poznaniu kształtów, a wielość barw i wzorów stymuluje wzrok, z kolei układanki trzeba ułożyć tak, żeby koła zębate mogły się kręcić. Producentami takich ruchomych układanek z drewna są m.in. znane i lubiane przez rodziców marki Goki czy Melissa & Doug.

Wśród zabawek dla dwu- i trzylatków znajdziesz także wyjątkowe klocki.Zestawy kreatywne Gigo to wysokiej jakość klocki z tworzywa sztucznego, z odpowiednimi certyfikatami. W zależności od wybranego kompletu, w zestawie maluch znaleźć może m.in. klocki w kształcie sześcianu i graniastosłupa, które łączy się w figury przestrzenne za pomocą specjalnych wypustek, a także kółka i figurki. Kupując jeden zestaw, możesz mieć pewność, że pociecha znajdzie sposób na różnorodną zabawę – wykorzystując elementy z jednego kompletu Gigo, można stworzyć co najmniej kilka różnych figur. W ofercie Allegro znajdziesz komplety, które zachwycą np. miłośnika zwierząt, pasjonata różnych środków transportu czy kosmosu. Wszystkie zestawy Gigo są ze sobą kompatybilne, więc im większa kolekcja, tym lepsza zabawa malucha.

Mały inżynier – przedszkolak

Przedszkolak będzie zachwycony, tak jak dwu- czy trzylatek, zabawą zestawami Gigo. Klocki te bowiem rozwijają u najmłodszych zdolność do myślenia przestrzennego i logicznego rozumowania, pobudzają także kreatywność. Jeśli jesteś zdecydowana na zakup klocków, możesz też zwrócić uwagę na belgijski produkt –klocki konstrukcyjne Clics. Zestawy składające się z co najmniej kilkudziesięciu elementów pozwalają dzieciom na kreatywną zabawę rozwijającą logiczne i analityczne myślenie. Klocki wykonane są z tworzywa wysokiej jakości, a nietypowy sposób łączenia poszczególnych elementów pozwala na tworzenie wielu różnych konstrukcji przestrzennych. Producent zadbał nawet o zestawy w kolorach, które uwielbiają dziewczynki.

Innym gadżetem, który warto kupić małemu cztero- czy sześcioletniemu inżynierowi, są zabawki solarne. Wbrew pozorom cena takiej zabawki nie jest wygórowana – za edukacyjnego robota solarnego z kilkoma funkcjami zapłacisz kilkanaście złotych, około 25 zł wydasz z kolei na solarne pojazdy. Kilkulatek bawiący się taką zabawką nauczy się wykorzystywać energię słoneczną do napędzania różnych pojazdów, niebanalna rozrywka rozbudzi także jego kreatywność i zainteresowanie techniką. Zabawa robotem solarnym wciąga wszystkie pokolenia, dlatego to doskonały sposób na spędzenie wolnego weekendu całą rodziną.

Mały inżynier – uczeń

Zachwyt i dzieci, i ich rodziców wzbudzają również laboratoria. Zestawy laboratoryjne przygotowane z myślą o uczniach szkół podstawowych to wspaniała, rozwijająca zabawa na długie godziny. Mały inżynier szczególnie ucieszy się z laboratorium chemicznego lub astronomicznego, jednak podobnie rozwijające jest hodowanie kryształów czy opracowywanie receptury własnych perfum.

Klocki Gigo izestawy konstrukcyjne Gigo przygotowane z myślą o starszych dzieciach to odpowiednia rozwijająca zabawka dla uczniów. Zestawy, których trudność dostosowano do poziomu wiedzy ucznia szkoły podstawowej, pomogą pociesze m.in. zrozumieć zasady działania energii słonecznej czy elektryczności, a nawet poznać podstawy optyki albo możliwości, jakie niosą ze sobą źródła energii odnawialnej. Jeśli wybierzesz dla dziecka zestaw z futurystycznym autem, sprawisz pociesze wspaniały gadżet, którym będzie mógł sterować za pomocą iPada albo iPhone’a.

Bez wątpienia prawdziwym hitem wśród zabawek dla małych inżynierów są klocki LEGO Technic, flagowy produkt duńskiej marki. Pamiętaj, że zabawkę lepiej kupić starszemu dziecku. Elementy z poszczególnych zestawów trzeba bowiem odkładać do właściwych pudełek, nie można też zgubić żadnego klocka, bo brak choćby jednego elementu nie pozwala na zbudowanie konstrukcji zgodnie z instrukcją. Warto także zwrócić uwagę na nietypowe klocki K’Nex.

Jeśli w twoim domu rośnie mały inżynier, a ty chcesz wspierać jego zamiłowanie do techniki, sprezentuj mu zabawki dostosowane do zainteresowań i wieku. Możesz zapisać smyka na kurs dla małych inżynierów albo wybrać się z nim na wrześniową Noc Naukowców, w trakcie której pociecha będzie mogła m.in. poznać tajemnice fizyki czy astronomii.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro