Małe stoły do kuchni – 5 najciekawszych modeli

Małe stoły do kuchni – 5 najciekawszych modeli

Jedzenie aromatycznej jajecznicy w sobotni poranek, nieśpieszne picie popołudniowej kawy, a może niekończące się szczere rozmowy na imprezach – to wszystko najlepiej smakuje w kuchni, najlepiej przy kuchennym stole. Przy dobrej organizacji przestrzeni do każdej, nawet niewielkiej kuchni, uda się wkomponować stół. Oto 5 ciekawych modeli małych stołów do kuchni.

udostępnij

Agnieszka BanasiakAgnieszka Banasiak / 07-05-2019

Stół do kuchni – jaki wybrać?

Jeśli kuchnia jest niewielkim pomieszczeniem, to wybór z pewnością będzie znacznie ograniczony. Na szczęście obecnie jest dostępnych wiele modeli i nieszablonowych rozwiązań. Stół do kuchni wcale nie musi być tradycyjnym stołem w dosłownym rozumieniu. Może to być blat montowany do ściany, który składa się po skończonym posiłku.

Mały stół do kuchni może być stołem składanym, który ma jeden bok opuszczany. Dzięki temu przestrzeń kuchni jest zajęta tylko podczas korzystania ze stołu, a następnie składa się go, odzyskując automatycznie przestrzeń.

W mieszkaniach z aneksem kuchennym połączonym z salonem, stół kuchenny jest zazwyczaj jednocześnie stołem pokojowym. Stawiany między aneksem a pokojem stanowi swoisty podział tych dwóch przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem jest też kuchenna wyspa, do której dostawia się krzesła barowe. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, gdyż wyspa jest zarówno blatem roboczym, miejscem do przechowywania akcesoriów kuchennych, jak i stołem.

Stół do kuchni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski nieustannie jest w modzie. Trudno się dziwić, gdyż oferuje on nowoczesne, minimalistyczne i funkcjonalne rozwiązania. Mały stół do kuchni w stylu skandynawskim ma blat o wielkości ok. 80x80 cm. Na tyle dużo, aby dwie osoby wygodnie zjadły śniadanie, a na tyle mało, aby stół wpasował się nawet do niedużej kuchni, a jego kolory będą się ciekawie komponować zarówno z białymi meblami kuchennymi, jak i brązowymi.

Do stolika pasują różnego rodzaju krzesła: białe, brązowe, czarne bądź grafitowe. Świetnie będą przy nim wyglądać druciane kolorowe krzesła, jak i tradycyjne z wyściełanymi siedziskami.

Ciekawe połączenie kolorystyczne i prosta forma sprawiają, że stół nie wymaga nakrycia – prezentuje się bardzo ciekawie w wersji podstawowej, bez obrusu. Jednak w przypadku niewielkiej kuchni najważniejsza jest jego kompaktowość.

Składany stół-blat do kuchni

Składany stół do kuchni to idealne rozwiązanie do kuchni w bloku. Do wyboru są blaty o różnych długościach i szerokościach. Nie da się przy nim wyprawić uczty, ale zjeść posiłek w dwie osoby już jak najbardziej.

Składany stolik to rozwiązanie dedykowane do najmniejszych kuchni, gdy miejsca jest naprawdę mało i nawet najmniejszy stojący stół się nie zmieści. Po skończonym posiłku blat składa się i od ściany odstaje niewiele ponad 5 cm blatu. To wygodne, funkcjonalne rozwiązanie pokazujące, że można ciekawie urządzić nawet małą przestrzeń.

Stół ze szklanym blatem

Bardzo ciekawy model dla wszystkich, którzy szukają niesztampowych rozwiązań. Kto powiedział, że w kuchni nie można mieć stołu ze szklanym blatem?

Niektóre modele mają nie tylko blat, ale również półki podblatowe, które mogą pełnić jedynie funkcję dekoracyjną albo być miejscem na przechowywanie drobiazgów, np. gazet, dokumentów czy książek. Nogi szklanych stołów wykonane są z drewna lub aluminium. Do takiego melba doskonale będą pasować krzesła brązowe lub białe, ewentualnie połączenie bieli i drewna.

Stół dla wszystkich, którzy lubią nietypowe meble, o ciekawym designie.

Mały okrągły stół

Okrągłe stoły kilka lat temu wróciły do łask i nie zanosi się, aby szybko moda na nie minęła. W kuchniach małych i o nietypowych kształtach może to być mebel idealny. Z łatwością wpasuje się w dostępną przestrzeń.

Niektóre modele okrągłych stołów można nabyć od razu z krzesłami pasującymi do kompletu.

Mały kwadratowy stół z krzesłami

Przy małym stole także możliwe jest umieszczenie czterech krzeseł. Sprawdzą się nawet przy kwadratowym stoliku o wymiarach ok. 80x80 cm.

Blaty kwadratowych stołów mogą być drewniane, wykonane z płyt MDF czy nawet szklane, a ich wybór uzależniony jest od wystroju kuchni.

Jak widać z powyższych przykładów, znalezienie kompaktowego stołu do małej kuchni jest nie tylko możliwe, ale jeszcze można swobodnie przebierać we wzorach i designie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro