Małe grille turystyczne do 50 zł

50 zł – czy za taką kwotę można kupić grill? Oczywiście, że tak! Nie będzie to duże, profesjonalne urządzenie z ogromną ilością półek i półeczek, głęboką kieszenią na węgiel drzewny i nierdzewnym rożnem, ale spełni swoją funkcję – pozwoli przygotować pyszną potrawę.

Ewa Rycerz Ewa Rycerz / 06-04-2016

Poza tym tańsze grille mają często jedną przewagę – są mobilne. Można je zabrać na wycieczkę, spacer, nad rzekę, do lasu. A jeśli przyjrzymy się datom w kalendarzu, stwierdzimy, że z pewnością da się je zabrać na majówkę. Weekend majowy już niedługo! Przyjrzyjmy się więc, jaki grillmożna kupić za maksymalnie 50 zł.

Grill wędkarski

Jeśli majówkę zamierzasz spędzić niedaleko domu, planujesz dłuższy spacer lub całodzienny pobyt nad jeziorem, nie opłaca się zabierać ze sobą dużego grilla. Wystarczy mały, aluminiowy. Na Allegro dostępne są fantastyczne grille aluminiowe, zwane też wędkarskimi. To nic innego jak gruba aluminiowa tacka, w której umieszczono węgiel drzewny. Do tacki na górze została przytwierdzona aluminiowa kratka. Aby taki grill rozpalić, wystarczy podpałka i zapałki. Teraz pozostaje przyrządzić potrawę i położyć ją na ruszcie. Grill wędkarski jest niewielki i jednorazowy. To niemała zaleta – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że na wycieczkę nie zawsze jedziemy samochodem. Jego cena to 7,55 zł.

Grill okrągły

Klasyka gatunku – okrągła metalowa tacka z osłonką, która ma możliwość regulowania wysokości położenia rusztu. Montowany na śrubki, odporny na wysokie temperatury. Taki grill ogrodowy jest w Polsce prawdopodobnie najbardziej popularny ze względu na niewielkie rozmiary (wysokość – 45 cm, średnica – 33 cm), solidność wykonania i całkiem niezłą jakość. Poza tym po skończeniu sezonu można go rozmontować i schować. Jego cena na Allegro to 22,90 zł.

Grill z półką

Podobny do poprzednika, ale bardziej solidny. Grill Smyk jest większy od zwykłego okrąglaka oraz – co ważne i przydatne – ma wbudowaną półkę, która przyda się na ketchup i musztardę. Jego średnica to 36 cm. Natomiast grill Weekend łączy w sobie wygodę dla użytkownika i przydatność. A to dzięki rączce i dwóm kołom, które pozwalają na łatwiejszy transport urządzenia podczas niesprzyjającego wiatru lub nagłego deszczu.

Oprócz tego Weekend ma większą średnicę (44 cm), a co za tym idzie – pomieści więcej potraw. Przyda się więc dla kilkuosobowej rodziny. Cena? Grill Smyk kupimy już za 29 zł, natomiast grill Weekend kosztuje od 39 zł.

Grill składany

Niewielki, mobilny, prosty w obsłudze, lekki, ale także solidny i profesjonalny. Taki jest grill wykonany w kształcie litery X. Śrubki wstawione w miejscu połączeń dwóch płaskich platform trzymają je, ale jednocześnie pozwalają utworzyć grill właściwy. Wystarczy rozszerzyć platformy, a powstanie litera X. Na górze znajduje się miejsce na węgiel lub brykiet oraz na ruszt. Dół to solidne i stabilne nogi. Grill składany jest lekki i bardzo poręczny. Po złożeniu ma formę walizki, którą łatwo spakować do samochodu lub przypiąć na motocykl. Jego cena to 47,99 zł.

Już niedługo z przydomowych ogródków zacznie dochodzić zapach grillowanych potraw. Warto zaopatrzyć się w grill odpowiednio wcześniej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro