Makijaż na egzamin, maturę i rozmowę o pracę – jak powinien wyglądać?

Makijaż na egzamin, maturę i rozmowę o pracę – jak powinien wyglądać?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy poważnego egzaminu ważny jest nie tylko ubiór, ale również makijaż. Oficjalne sytuacje wymagają naturalnego make-upu, subtelnie podkreślającego urodę i nierzucającego się w oczy.

udostępnij

Magdalena BytysMagdalena Bytys / 03-04-2019

Niezależnie od tego, na jaką okazję wykonuje się makijaż, należy zadbać o cerę. Kolorowe kosmetyki będą prezentować się o wiele lepiej na nawilżonej i promiennej skórze. Na twarz należy nałożyć ulubiony lekki krem, a następnie zaaplikować podkład i korektor, w szczególności wtedy, gdy pod oczami widnieją nieestetyczne cienie. Do zmatowienia twarzy można zastosować sypki puder transparentny.

Makijaż na egzamin, maturę i rozmowę o pracę - gif

W dniu rozmowy o pracę najlepiej wykonać minimalistyczny makijaż oczu. Tęczówkę można podkreślić naturalnymi cielistymi cieniami do powiek, np. z dodatkiem jasnego brązu w załamaniu powieki. Na rozmowę kwalifikacyjną można również namalować kreskę czarnym eyelinerem, pamiętając, aby była stosunkowo cienka i nie wystawała mocno poza granice oka.

Maturzystki i studentki mogą całkowicie zrezygnować ze stosowania cieni. W ich przypadku wystarczy mocno wytuszować rzęsy, np. tuszem pogrubiającym, a na usta nałożyć delikatną pomadkę.

Rozmowa o pracę czy egzamin maturalny to sytuacje, w których trzeba zrezygnować z malowania ust na intensywne i krzykliwe kolory. Można jednak nałożyć bezbarwny balsam lub delikatną pomadkę, nieco ciemniejszą od naturalnego koloru ust bądź w modnym odcieniu nude.

Końcowym etapem makijażu dziennego jest konturowanie. Bronzer i róż należy nakładać bardzo delikatnie, wykonując jedynie nieznaczne ruchy pędzlem i dobrze rozcierając granice nałożonych produktów. W oficjalnych sytuacjach lepiej całkowicie zrezygnować z rozświetlacza albo zastąpić go lekko połyskującymi perełkami.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro