Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Lornetka w cenie do 100 zł

Nie da się ukryć, że zakup lornetki w cenie nieprzekraczającej 100 zł nie jest łatwym zadaniem. Możemy raczej zapomnieć, że za taką kwotę kupimy profesjonalny sprzęt. Mimo wszystko do zastosowań amatorskich na pewno coś znajdziemy. Jaki model najlepiej wybrać?

Lornetka w cenie do 100 zł

Kandar

Wśród ofert sprzedających na Allegro znajdziemy wiele lornetek produkowanych przez firmę Kandar. Wśród nich znajduje się naprawdę dużo modeli, mieszczących się w naszym budżecie, czyli 100 zł. Jednym z popularniejszych produktów Kandar w tej cenie jest lornetka 32x42, kosztująca ok. 65 zł. Jak nazwa wskazuje, powiększenie tego sprzętu wynosi 32x, natomiast średnica obiektywu to 42 mm. Pole widzenia przy odległości 7500 metrów to 1500 metrów.

Producent nie zapomniał też o powłokach antyrefleksyjnych. Jest tu także pokrętło adaptujące do wady wzroku obserwatora. Korpus tej lornetki został wykonany z gumowanego materiału, co znacząco poprawia jej chwyt. Całą lornetkę dzięki regulowanemu zawiasowi można w prosty sposób złożyć.

Kandar posiada też w swojej ofercie lornetkę 14x30, kosztującą zaledwie ok. 30 zł. Dostępne powiększenie wynosi w tym przypadku 14x, natomiast średnica obiektywu to 30 mm. Jak w każdej lornetce, tak i tutaj bardzo istotne jest pole widzenia, wynoszące przy odległości 1000 metrów aż 98 metrów. Producent wyposażył ten model w powłoki antyrefleksyjne. Tak jak w przypadku wspominanego przed chwilą 32x42, także tutaj obudowa jest pokryta gumą, a na środku znajduje się zawias, dzięki któremu nie tylko możemy regulować rozstaw okularów, ale także złożyć lornetkę. Osoby z wadami wzroku mogą za pomocą prawego okularu wyregulować sprzęt specjalnie dla siebie.

Delta Optical

Na portalu Allegro znajdziecie bardzo bogatą ofertę firmy Delta Optical. Modelem szczególnie wartym polecenia jest Voyager II 10x50, kosztujący niecałe 100 zł. Powiększenie w tym przypadku wynosi 10x, natomiast średnica obiektywu to 50 mm. Voyager II cechuje się naprawdę doskonałym polem widzenia, które przy 1000 metrów wynosi 122 metry. Jak na tak niedrogą lornetkę, dysponuje ona całkiem pokaźnymi możliwościami – jest wodoodporna i ma mocowanie do statywu.

Voyager II 10x50 to szczególnie dobry wybór, jeśli taki sprzęt chcemy wykorzystywać do obserwacji turystycznych, zarówno w dzień, jak i w nocy. Spora średnica obiektywu przy niewielkim powiększeniu sprawia, że do naszego oka dociera dużo światła.

Delta Optical w swojej ofercie (w cenie nieprzekraczającej 100 zł) posiada też lornetkę teatralną 3x25. Sprzęt został zmontowany w bardzo stylowej obudowie, nadającej się idealnie do zabrania na spektakl do teatru. Dzięki trzykrotnemu powiększeniu możemy być pewni, że zawsze będziemy w centrum wydarzeń – i to nawet wtedy, gdy siedzimy w ostatnich rzędach teatru, filharmonii lub opery. Ta lornetka jest sprzedawana w trzech kolorach – czarnym, białym oraz czerwonym. Jej kompaktowe rozmiary pozwolą na jej schowanie praktycznie do każdej damskiej torebki.

Celestron 16x32 UpClose

W cenie ok. 90 zł kupimy lornetkę Celestron 16x32 UpClose, która dysponuje powiększeniem 16x oraz średnicą obiektywu wynoszącą 32 mm. W tym przypadku może jednak nieco martwić pole widzenia, które przy 1000 metrów wynosi zaledwie 65 metrów. Producent tej lornetki nie zapomniał o osobach z wadami wzroku, dzięki czemu na prawym okularze mamy specjalną regulację, pozwalającą dostroić Celestron 16x32 UpClose do naszej wady wzroku.

Sprzęt dysponuje solidną, gumowaną obudową, a także warstwami antyrefleksyjnymi pokrywającymi optykę. Podobnie jak wcześniej wspomniane lornetki, produkt firmy Celestron możemy złożyć dzięki zastosowanemu na środku zawiasowi.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro