Lodówka do 2500 zł – jaką wybrać?
Zdaniem eksperta

Lodówka do 2500 zł – jaką wybrać?

Kupując lodówkę, powinniśmy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim nie należy wybierać sprzętu jedynie ze względu na jego cenę czy wygląd. Zwracając uwagę na szczegóły, takie jak pojemność wnętrza, pobór prądu czy zastosowane technologie, będziemy pewni, że dokonaliśmy właściwego wyboru, a urządzenie będzie nam służyło przez długi czas.

udostępnij

Daniel LaskowskiDaniel Laskowski / 28-03-2019

Czym kierować się podczas zakupu lodówki?

Przed zakupem lodówki sprawdźmy, czy potrzebujemy dużego urządzenia, które przechowa sporą ilość żywności. Jeśli uznamy, że duża chłodziarko-zamrażarka będzie odpowiednim wyborem, musimy zastanowić się nad umiejscowieniem tego urządzenia. Niektóre modele mogą mierzyć 200 cm i być szerokie na 70 cm. Warto myśleć przyszłościowo. Dlatego zwróćmy uwagę, czy lodówka oferuje obustronne drzwi, czyli takie, które możemy łatwo zmienić np. z lewostronnych na prawostronne.

Kolejnym aspektem, na który warto zwracać uwagę, jest typ lodówki, który będzie najbardziej odpowiedni. W sprzedaży dostępne są urządzenia jednodrzwiowe, dwudrzwiowe oraz największe, side by side, czyli z podwójnymi drzwiami otwieranymi w lewo i prawo.

Kupując lodówkę, warto sprawdzić, jaką klasę energetyczną oferuje. Lodówki do 2500 zł zazwyczaj cechują się minimum klasą A. W nazwie możemy znaleźć także plusy. Jeden oznacza, że chłodziarko-zamrażarka zużywa o dziesięć procent mniej prądu. Kolejny plus to kolejne dziesięć procent. Dzięki temu np. lodówka, która jest bardzo duża, a więc oferuje sporą ilość miejsca we wnętrzu, zużywa w skali roku niewielką ilość energii. To także przekłada się na ekologię, o którą przecież tak mocno walczymy na każdym kroku.

Wybierając odpowiednią lodówkę, powinniśmy także sprawdzić, jakie technologie oferuje. Warto, by lodówka w tej cenie miała system No Frost, który sprawia, że przede wszystkim nie musimy odmrażać jej co jakiś czas. To przekłada się także na dłuższą świeżość żywności, którą przechowujemy. Warto także sprawdzić, czy lodówka jest wyposażona w ścianki z powierzchnią antybakteryjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu ilość drobnoustrojów przebywających we wnętrzu powinna zmniejszyć się do minimum, a to z kolei sprawi, że żywność będzie dłużej przydatna do spożycia.

Chłodziarko-zamrażarka Samsung RB37J5249SS

 • Rodzaj: z zamrażalnikiem dolnym
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Pojemność całkowita: 365 l
 • Rozmiar: 201 x 67,5 x 59,5 cm (wys. x gł. x szer.)
 • Poziom hałasu: 37 dB

Lodówka Samsung RB37J5249SS to model z zamrażalnikiem umiejscowionym w dolnej części. To oznacza, że chłodziarka oferuje 267 litrów, natomiast zamrażarka 98. Producent chwali się także tym, że za sprawą cieńszych ścianek udało się uzyskać pięćdziesiąt litrów dodatkowego miejsca na żywność. Model ten wyposażony jest w technologię Twin Cooling Plus. To oznacza, że chłodziarka i zamrażarka pracują niezależnie od siebie za sprawą dwóch osobnych systemów chłodzenia oraz wentylatorów. Dzięki temu warzywa i owoce, a także inna żywność będzie zachowywała świeżość przez długi czas. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że projekt systemu przewiduje zapobieganie mieszaniu się zapachów wewnątrz lodówki.

W urządzeniu umieszczono szufladę – Fresh Zone. W niej warto przechowywać mięso. Dzięki temu będziemy pewni, że zachowane zostaną świeżość i smak żywności. Producent przewidział także wsuwaną półkę, która stworzy dodatkowe miejsce np. na butelki lub inne wysokie produkty. Wszystkie półki (cztery) na drzwiach są demontowalne. Dzięki temu możemy zaplanować ich rozmieszczenie tak, by pasowało do naszych wymogów. Lodówka za sprawą klasy energetycznej A+++ zużywa rocznie jedynie 173 kWh prądu. Jej atutem jest także niski poziom generowanego hałasu, który wynosi 37 dB, co można porównywać do cichej rozmowy.

Chłodziarko-zamrażarka Electrolux EN3855MFX

 • Rodzaj: z zamrażalnikiem dolnym
 • Klasa energetyczna: A++
 • Pojemność całkowita: 258 l
 • Rozmiar: 200,5 x 64,7 x 59,5 cm (wys. x gł. x szer.)
 • Poziom hałasu: 37 dB

Chłodziarko-zamrażarka Electrolux EN3855MFX to urządzenie z zamrażalnikiem dolnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli zmieścić dużą ilość żywności zarówno w części chłodzącej, jak i mrożącej. Model ten wyposażony jest w system No Frost, który korzysta z dwóch systemów chłodnego i wilgotnego powietrza. Dzięki temu nie tylko wewnątrz lodówki panuje odpowiednia temperatura czy wilgoć, lecz także nie gromadzi się szron, co z kolei sprawia, że nie będziemy musieli danego urządzenia odmrażać. Odpowiednie warunki wewnątrz chłodziarko-zamrażarki sprawiają, że żywność jest dłużej świeża.

Drzwi tego modelu zostały pokryte powłoką AntiFinger. Dzięki temu nie są widoczne ślady palców czy smugi, a więc urządzenie będzie cały czas utrzymywane w nienagannej czystości. Chłodziarka wyposażona jest w półkę na butelki, ma wbudowany wyświetlacz informujący o temperaturze panującej we wnętrzu, a także cztery półki na drzwiach.

Chłodziarko-zamrażarka LG GBB60MCPFS

 • Rodzaj: z zamrażalnikiem dolnym
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Pojemność całkowita: 343 l
 • Rozmiar: 200 x 65 x 59,5 cm (wys. x gł. x szer.)
 • Poziom hałasu: 37 dB

LG GBB60MCPFS to kolejna lodówka do 2500 zł, która oferuje klasę energetyczną A+++. Dzięki temu roczne zużycie prądu oscyluje w granicach 178 kWh. Model ten wyposażony jest w alarm otwartych drzwi, co jest bardzo praktyczną technologią, szczególnie gdy mamy małe dzieci, które mogą zapomnieć o ich zamknięciu. Chłodziarko-zamrażarka ma technologię No Frost, która sprawia, że na ściankach nie osadza się szron, a my możemy cieszyć się dłuższą świeżością żywności. Urządzenie ma dwie szuflady w zamrażarce oraz trzy półki wewnątrz chłodziarki.

Chłodziarko-zamrażarka HOTPOINT-ARISTON E4D AABC/HA

 • Rodzaj: side by side z zamrażalnikiem dolnym
 • Klasa energetyczna: A+
 • Pojemność całkowita: 402 l
 • Rozmiar:195 x 78 x 70 cm (wys. x gł. x szer.)
 • Poziom hałasu: 46 dB

Ostatnia chłodziarko-zamrażarka w tym zestawieniu to model typu side by side, a więc z drzwiami otwieranymi w dwie strony. Hotpoint-Ariston E4D AABC/HA oferuje ogromną pojemność wynoszącą aż czterysta dwa litry. We wnętrzu chłodziarki znajdziemy trzy duże półki i trzy szuflady. Na obu drzwiach umieszczono po trzy szuflady, które możemy przeznaczyć np. na napoje. Zamrażarka oferuje dwie szuflady, których łączna pojemność wynosi sto dziesięć litrów. Wnętrze chłodziarki pokryte jest specjalną powłoką, która zapobiega rozmnażaniu się bakterii.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro