Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Litery, lampiony i inne pomysły na dekoracje weselne

Chcąc zadbać o każdy szczegół wesela, warto zapoznać się z trendami i propozycjami, dzięki którym będzie to bajkowa impreza. Poznajmy pomysły, które pomogą w prosty sposób uświetnić stronę wizualną uroczystości ślubnych i weselnych.

Justyna Pałka Justyna Pałka / 14-09-2017

Najważniejsze litery i słowa

Od dłuższego czasu sporą sławą cieszą się litery ozdobne pochodzące od pierwszych liter imion państwa młodych. Postawione na głównym stole lub przed nim, stanowią spersonalizowaną, stylową ozdobę. Zainteresowanie budzą też całe wyrazy, które – pięknie podświetlone – prezentują się zarówno na sali, jak i w nocnej scenerii przed lokalem weselnym.

Świecący wyraz „LOVE” oprócz tego, że wyraża sens podniosłej uroczystości, jest jednocześnie ciekawą inspiracją dla weselnych fotografów. Inną interesującą propozycją na ozdobienie stołu lub dekoracji w tle za młodą parą może być baner wskazujący na to, że są oni już małżeństwem. Przykładem jest baner ślubny z napisem „Just Married”, który nada stołowi lub dekoracjom nowoczesnego wyrazu, a zarazem jeszcze bardziej podkreśli znaczenie tego wyjątkowego dnia.

Kąciki dla łasuchów

Doskonałym pomysłem, uzupełniającym wystrój sali weselnej, jest napis wskazujący na miejsce, którego szukają wszystkie łasuchy. Coraz częściej odchodzi się od ciast i ciasteczek stawianych tradycyjnie na paterach na stołach. Obecnie najczęściej przygotowuje się specjalny stolik, na którym znajdują się słodkie przysmaki. Stylowy napis „Słodki Stół” nie będzie pozostawiał żadnych wątpliwości, a każdy miłośnik słodyczy będzie wiedział, gdzie szukać smakołyków. Aby wystrój i dekoracje były spójne, warto zaopatrzyć się w analogiczną dekorację na podstawce z napisem „Wiejski Stół”. W ten sposób miłośnicy mięsnych przekąsek także będą mogli cieszyć się przysmakami oraz stylowo i estetycznie przygotowanym nakryciem stołu.

Pomysł na rustykalny lifting sali

Nie każda sala weselna od razu spełnia oczekiwania państwa młodych. Niekiedy wymaga lekkiego liftingu, by można było zrealizować wizję panny młodej. Nie ma w tym nic złego, w końcu to wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju dzień. Chcąc odświeżyć i ozdobić salę weselną i w delikatny sposób nadać jej romantycznego charakteru, można rozważyć zakup tiulowych pomponów. Są one wykorzystywane m.in. do ozdabiania wnętrz w mieszkaniach oraz świetnie sprawdzają się jako subtelne ozdoby np. w drewnianych salach. Połączenie drewna, białego tiulu i zieleni może być przyciągającą wzrok, lecz prostą propozycją wystroju w stylu rustykalnym. Uzupełnienie dekoracji plastrami drewna, które w ostatnim czasie robią furorę, z pewnością okaże się wspaniałym pomysłem na wystrój weselny.

Stylowo i romantycznie

Koncentrując się na utrzymaniu romantycznego stylu w kościele, sali weselnej czy przed nią, można się zdecydować na uzupełnienie wystroju latarniami w stylu retro. Doskonale podkreślają one wyjątkowy charakter uroczystości i nadają jej klasy. Latarnie w różnych rozmiarach dobrze wyglądają, gdy są umieszczone obok siebie. Delikatnie oświetlając salę czy zakamarki przed lokalem weselnym, stanowią cudowną, romantyczną ozdobę.

Propozycji elementów ozdobnych na wesele jest mnóstwo. Przed ostatecznym wyborem warto jednak zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami i inspiracjami, by móc wybrać najlepsze dla siebie. To wyjątkowy dzień, jedyny w swoim rodzaju, dlatego zadbajmy o to, by od strony estetycznej prezentował się wyjątkowo.

Czy ten artykuł był pomocny?