Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Liczniki rowerowe z GPS do 1000 zł
Zdaniem eksperta

Liczniki rowerowe z GPS do 1000 zł

Kiedyś mapa i kompas, dziś nawigacja satelitarna. Przez lata zmieniły się sposoby na odnalezienie szlaku, którym chcemy poruszać się rowerem. Ktoś może powiedzieć, że jest to odarte z romantyzmu i ducha przygody, niemniej nawigacje GPS są po prostu wygodniejsze – wgrywamy ślad i jedziemy jak po sznurku, skupiając się na podziwianiu przyrody, a nie drogowskazów.

Łukasz Przechodzeń
Łukasz Przechodzeń 07-05-2020

Czas czytania: 6 min

W ofercie producentów znajdziemy wiele modeli liczników rowerowych z GPS. Te prostsze będą jedynie wskazywać prędkość, rejestrować przebyty dystans i kilka innych parametrów. To może być dobra alternatywa dla liczników bezprzewodowych, mając GPS nie potrzeba bowiem montować czujnika prędkości na kole. Trochę droższe modele oferują prostą nawigację, opartą o wgrany ślad, ale pokazują tylko trasę, którą mamy się poruszać, bez reszty mapy. To może być niezłe rozwiązanie dla osób, które sporadycznie korzystają z nawigacji i nie chcą wydawać większych pieniędzy. Bardziej zaawansowane modele pokazują na ekranie pełnowymiarową mapę, nieraz w kolorze – to najlepsze rozwiązanie, ułatwiające poruszanie się w nieznanym terenie. Pokażę Wam kilka ciekawych modeli liczników z GPS, które kosztują nie więcej niż 1000 złotych.

iGPSport – model iGS130

To jeden z najtańszych liczników rowerowych z GPS na rynku, ale ma sporo do zaoferowania. Na ekranie o przekątnej dwóch cali wyświetlane są godzina, prędkość oraz jeden z wybranych parametrów: dystans, czas jazdy, średnia oraz maksymalna prędkość lub całkowity przejechany dystans. iGPSport iGS130 zapisuje nasze przejazdy w swojej pamięci, można je zgrać, podłączając go do komputera i skopiować np. do serwisu Endomondo czy Strava.

Producent zadbał o podświetlanie ekranu (z automatyczną regulacją), a bateria wytrzymuje do 22 godzin działania. Ładuje się ją przez złącze micro USB i można to robić także podczas jazdy.

Sigma – model Pure GPS

Sigma to znany producent liczników rowerowych, który w swojej ofercie ma także modele z GPS. Pure GPS wyposażono w 13 funkcji, w tym termometr i wysokościomierz barometryczny, który pokaże informację o nachyleniu podjazdu oraz wysokości, na której się znajdujemy. Licznik wyposażony jest także w bardzo prostą nawigację, która pokazuje kierunek (w linii prostej) do ustalonego punktu. To miły dodatek, ale do bardzo sporadycznego użytku.

Ekran licznika Sigma Pure GPS wyposażono w podświetlanie, a urządzenie bez ładowania będzie działać 15 godzin. W pamięci urządzenia zmieści się 110 godzin przejazdów, możemy je zgrać do aplikacji Sigma Data Center na komputerze lub Sigma Link na telefonie (przez NFC) i udostępnić dalej.

Bryton – model 450

Bryton to marka, która szturmem weszła na polski rynek i od razu zebrała spore grono miłośników. Bryton 450 to dobrze wyposażony licznik, który bez ładowania będzie działać aż do 32 godzin. Na ekranie o wielkości 2,3 cala pomieści nawet 8 wyświetlanych parametrów (z 72 dostępnych). Dzięki wbudowanemu odbiornikowi Bluetooth/ANT+ z licznikiem możemy sparować szereg czujników zewnętrznych, takich jak licznik kadencji, pomiar mocy, pulsometr czy licznik prędkości (przydaje się podczas jazdy w gęstym lesie). Komputerek posiada wbudowane popularne mapy OSM, dzięki którym możemy w łatwy sposób nawigować po wgranej wcześniej trasie.

Dodatkowo licznik może powiadamiać nas o przychodzących połączeniach, SMS-ach czy e-mailach. A po zakończonej aktywności zsynchronizujemy przejazd z aplikacją Bryton dzięki połączeniu WiFi lub Bluetooth. Dostępne są trzy wersje Brytona 450: E – bez dodatkowych akcesoriów, H – z pulsometrem oraz T – z pulsometrem oraz czujnikiem prędkości i kadencji.

Garmin – model Edge 130

Garmin to najpopularniejszy producent komputerków rowerowych z GPS. Edge 130 to niewielki, ale bogaty w funkcje model, który oferuje m.in. możliwość nawigowania po wgranym śladzie. Jest to uproszczona nawigacja, nie pokazująca całej mapy, ale wystarczy do jazdy po trochę większych drogach. Licznik może wyświetlać na ekranie do 6 parametrów podczas jazdy, mamy także możliwość odczytu wskazań z podłączonych urządzeń poprzez Bluetooth/ANT+.

Licznik z dala od gniazdka będzie działać do 15 godzin, a klasa IPX7 sprawia, że nie będzie mu straszna jazda w deszczu. W zestawie oprócz licznika otrzymujemy standardowy uchwyt, przewód oraz linkę zabezpieczającą. Dostępny jest również zestaw z dołożonym pulsometrem, a także edycja dla rowerów górskich ze specjalnym uchwytem, silikonowym etui oraz pilotem pozwalającym sterować licznikiem bez odrywania rąk od kierownicy.

Wahoo Elemnt Bolt

Choć ten komputerek został zaprezentowany już 3 lata temu, to do dziś otrzymuje aktualizacje oprogramowania. Jednocześnie stanowi mocną konkurencję dla produktów Garmina. Bolt to nieduży licznik, wyposażony w bardzo wyraźny, podświetlany wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala, mieszczący do 9 parametrów. Lista możliwych do prezentowania opcji jest bardzo długa, Bolt to prawdziwy kombajn treningowy, dający także możliwość nawigowania. Ślad trasy wyświetlany jest na mapach przygotowanych przez OSM, a do pamięci urządzenia możemy wgrać mapy całego świata. W łatwy sposób można wgrać do niego trasy wyznaczone w takich aplikacjach jak RideWithGPS, Komoot czy Strava.

Komputerek oczywiście łączy się z zewnętrznymi czujnikami poprzez Bluetooth/ANT+, możemy go także sparować z telefonem czy zsynchronizować z siecią WiFi. Bolta konfiguruje się przez bardzo wygodną aplikację w telefonie – wszystkie zmiany są natychmiast widoczne w komputerku. Licznik bez ładowania będzie działać do 15 godzin, obudowa jest wodoodporna, a podczas jazdy łączy się on z kompletem satelit: GPS, GLONASS, BEIDOU, Galileo i QZSS.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro