Leżaczek, bujaczek, kołyska 5w1 UNIMO marki Kinderkraft – test produktu

Jako rodzice bardzo cenimy rozwiązania wielofunkcyjne. Zabawki i wszelkiego rodzaju gadżety dziecięce to nieodłączny element codzienności. Nie chcemy jednak, aby zabierały nam przestrzeń, dlatego stawiamy na rozwiązania kompaktowe i sprawdzone.

Katarzyna Olszyńska Katarzyna Olszyńska / 30-11-2017

Wielofunkcyjny leżaczek Unimo marki Kinderkraft – łóżeczko, kołyska, leżaczek, bujaczek i krzesełko dziecięce w jednym – jest z nami od tygodnia. Mimo że Franio jest dość dużym ośmiomiesięcznym dzieckiem, leżaczek sprawdził się u nas w każdej funkcji. Korzystaliśmy nawet z kołyski!

zdjecie 1

Na rynku są dostępne produkty o mniejszych gabarytach po rozłożeniu, ale… mają mniej funkcji. Zbyt cenię przestrzeń w naszym mieszkaniu, by kupować kilka sprzętów. Wolę kupić jeden, który łączy funkcjonalność wszystkich. I to był powód, dla którego zwróciłam uwagę na leżaczek Unimo.

Pierwsze wrażenie i łatwość obsługi

Faktycznie leżaczek Unimo jest dość duży, co za tym idzie przestronny i komfortowy dla dziecka. Co ważne po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

zdjecie 2

Nie martwcie się, że jego składanie i rozkładanie trwa długo. Mechanizmy zastosowane w leżaczku są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy kilka ruchów, by rozłożyć lub złożyć leżaczek.

zdjecie 3

Dzięki odpowiednim blokadom Unimo nie rozkłada się podczas przenoszenia. Jego waga (niespełna 6 kg) sprawia, że bez najmniejszego problemu można przenosić go w jednej ręce.

zdjecie 5

Wielofunkcyjność

Ktoś może spytać, po co aż 5 w 1. Odpowiedź jest prosta, po to aby dom nie był wielkim placem zabaw, abyśmy nie potykali się co chwilę o rozmaite gadżety i co najważniejsze – rozsądnie wydawali pieniądze. Po co kupować oddzielnie leżaczek, kołyskę, łóżeczko, bujaczek i krzesełko, skoro możemy wybrać rozwiązanie wielofunkcyjne? Bardziej praktycznie, taniej i szybciej.

zdjecie 6

Cieszy, że producent rozumie potrzeby rodziców i stara się do nich dostosować. Przy dwójce dzieci naprawdę zastanawiam się kilka razy, zanim zdecyduję się na kolejny zakup dla nich. Mieszkanie się nie rozciągnie. Wybieram więc takie produkty jak leżaczek Unimo, które „rosną” wraz z dzieckiem.

Kołyska posłuży dla noworodka i niemowlaka do wagi około 9 kg. Trzystopniowy leżaczek z możliwością bujania świetnie sprawdzi się do momentu, aż dziecko zacznie samodzielnie chodzić. Dla małego dziecka leżaczek Unimo nadal okaże się przydatny w funkcji krzesełka. Jak tu nie lubić rozwiązań wielofunkcyjnych? Kupujemy raz, a cieszymy się nimi tak długo.

zdjecie 7

Bezpieczeństwo, komfort i zabawa

Z leżaczka zdecydowanie najwięcej korzystamy w pierwszych miesiącach życia dziecka, gdyż większość dnia spędza, śpiąc lub jedząc. Ważne jest to, aby dziecko, leżąc, znajdowało się w odpowiedniej pozycji i było bezpieczne. Z czasem, kiedy coraz bardziej zaczyna interesować się otaczającym go światem, zaczynamy dostarczać mu bodźce. Pojawiają się pierwsze zabawki, a dziecko zaczyna poznawać możliwości swojego ciała i… uwielbia ruch.

Warto więc świadomie i rozważnie podejmować decyzje związane z wyborem leżaczka dla dziecka. Prezentowany Unimo jest produktem godnym uwagi, ponieważ:

 • jako urządzenie wielofunkcyjne posłuży naprawdę długo, bo aż przez kilka pierwszych lat życia (w funkcji krzesełka mogą z niego korzystać dzieci o wadze aż do 18 kg),
 • jest jednym z nielicznych produktów dostępnych na rynku wyposażonych w moskitierę (dobrze wiemy, jak uciążliwe są owady oraz jak bolesne ich ugryzienia),

zdjecie 8

 • leżaczek jest wyposażony w pałąk z trzema kolorowymi zabawkami oraz lusterkiem – dziecko skorzysta z niego zarówno w funkcji łóżeczka czy kołyski, jak i leżaczka czy bujaczka,

zdjecie 9

 • trzypunktowe pasy zapewniają bezpieczeństwo i uniemożliwiają dziecku wypadnięcie z leżaczka – należy jednak pamiętać, aby nigdy nie pozostawiać dziecka w leżaczku bez nadzoru!

zdjecie 10

Praktyczne uwagi

Korzystaliśmy z leżaczka Unimo w różnych sytuacjach. Po dość długim czasie testowania warto zaznaczyć:

 • Leżaczek bujaczek kołyska 5w1 Unimo marki Kinderktaft jest produktem przeznaczonym dla dzieci w różnym wieku i na różnych etapach rozwoju. Od momentu, gdy dziecko samodzielnie już siedzi, nie należy korzystać z funkcji kołysania. Dziecko może przechylić się do przodu i przewrócić wraz z leżaczkiem. To samo dotyczy funkcji krzesełka.
 • Trzpunktowe pasy należy za każdym razem dokładnie zapiąć i dopasować do dziecka. Klamry są schowane w osłonie i dziecko nie ma możliwości ich rozpięcia.
 • Moskitiera jest bardzo ciekawym dodatkiem do leżaczka, jednak jej mocowanie jest bardzo solidne i miałam momentami obawy, że odpinając ją, mogę rozerwać materiał.
 • Regulacja położenia leżaczka od funkcji łóżeczka, poprzez trzy pozycje leżaczka i krzesełka, jest naprawdę płynna i nie wymaga użycia dużej siły. Pozycję leżaczka zmienia się jedną ręką, lekko i szybko.
 • Aby przenieść rozłożony leżaczek, trzeba chwycić obiema rękami stelaż po obu stronach. Jest to utrudnienie. Nie można przenieść leżaczka, trzymając dziecko na ręku. Daszek leżaczka jest plastyczny i dość delikatny, dlatego nie polecam przenoszenia leżaczka jedną ręką.
 • Leżaczek jest dość szeroki, niemowlęta więc będą miały w nim swobodę i miejsce do odpoczynku i zabawy, a małe dzieci bez problemu wygodnie usiądą w krzesełku.
 • Materiał wyścielający leżaczek jest jasny, przewiewny i przyjemny w dotyku. Zdjęcie go jest trudne. Plamy można zaprać bez problemu ręcznie, a materiał szybko schnie.

zdjecie 11

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro