Lexus Select

Lexus Select

Po samochody używane coraz częściej kierujemy się do autoryzowanych dealerów. Czy taka opcja zakupu ma zalety? Sprawdzamy to na przykładzie programu sprzedaży aut używanych z gwarancją pod nazwą Lexus Select.

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 17-06-2019

Gwarancja na samochód w dzisiejszych czasach nie jest już wyłącznie przywilejem, który należy się tylko tym osobom, które decydują się na nowy pojazd. Podobny spokój o ewentualne koszty naprawy może towarzyszyć również zakupowi auta z drugiej ręki. Jest to możliwe za sprawą specjalnych programów, które oferują autoryzowane salony sprzedaży. Do takich należy Lexus Select, w którego ramach możemy kupić samochody używane z segmentu premium i liczyć na gwarancję nawet do przebiegu wynoszącego 500 000 km!

40

Benefity dla klientów

Decydując się na samochód używany z salonu wybranej marki, możemy liczyć głównie na gwarancję i to ona jest największą zaletą dla klientów. Jak ta kwestia wygląda w salonach Lexusa?

Gwarancja na samochody używane oferowane w ramach programu Lexus Select może obowiązywać nawet do 500 000 km przebiegu, co z pewnością dla wielu kierowców wydaje się wartością wręcz niewyobrażalną. A jednak! Warunkiem, jaki stawia Lexus do zachowania tak długiej gwarancji, jest wykonywanie – podobnie jak w przypadku aut nowych – regularnych, okresowych przeglądów technicznych w autoryzowanej stacji obsługi (ASO).

13

Decydując się na zakup auta z oferty Lexus Select, możemy – oprócz gwarancji – otrzymać takie korzyści, jak indywidualna oferta finansowania czy pomoc drogowa na terenie całej Europy. Europejska Pomoc Drogowa działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i jest świadczona w podobny sposób, jak w przypadku nowych samochodów marki Lexus. W razie nagłej usterki pakiet obejmuje odholowanie pojazdu do najbliższej stacji obsługi, nocleg do czterech dni w cenie do 184 euro za dobę, przejazd pierwszą klasą w pociągu, podróż samolotem w klasie biznes lub samochód zastępczy na okres do pięciu dni.

10

Jak sprawdzane są auta?

Wszystkie samochody trafiające do oferty Lexus Select są weryfikowane i sprawdzane przez mechaników pracujących w autoryzowanych stacjach obsługi tej marki. Sprawdzany jest stan zarówno techniczny, jak i wizualny samochodów.

31

Każdy pojazd po oględzinach w razie konieczności jest serwisowany, a tym samym przygotowywany do jazdy. Co oznacza to w praktyce dla klientów? Jeśli zdecydujesz się na zakup wybranego samochodu, możesz być pewny, że tuż po podjęciu decyzji o zakupie konkretnego egzemplarza będzie on gotowy do drogi, a ty tylko dokonasz czynności związanych z rejestracją. Nie będzie wymagany zatem „pakiet startowy” jak w przypadku aut chociażby z komisu czy od osoby prywatnej, w którego ramach samodzielnie musisz pokryć koszty wymiany płynów, olejów, filtrów czy rozrządu.

24

Szeroki wybór

W ofercie programu Lexus Select jest obecnie dostępnych ponad 300 egzemplarzy. Biorąc pod uwagę, że chodzi o markę premium, to naprawdę sporo. Dla porównania Volvo Select, czyli konkurencyjna marka z segmentu droższych i bardziej luksusowych aut, ma do dyspozycji ok. 250 pojazdów. Inne popularne marki, a tym samym znacząco tańsze, oferują kilkukrotnie większy wybór samochodów z drugiej ręki, np. Renault Selection nęci klientów wyborem spośród blisko tysiąca aut, a Toyota ma przeszło 3000.

4

W programie Lexus Select znajduje się cały przekrój z gamy Lexusa, od sportowego modelu Lexus LFA, poprzez popularne SUV-y, np. Lexus NX, aż po komfortowe sedany takie jak Lexus IS.

20

Co ciekawe, w ramach programu sprzedaży aut używanych z gwarancją Lexus Select salony oferują nie tylko samochody marki Lexus. Są tam takie rodzynki jak klasyczne Porsche 911 z 1991 r., ale również produkowana od niedawna Toyota Yaris z przebiegiem 32 000 km. Auta te są zazwyczaj odkupowane od klientów marki, którzy zdecydowali się na nowego Lexusa i pozostawienie dotychczasowego pojazdu w rozliczeniu.

39

Czy warto?

Program sprzedaży samochodów używanych z gwarancją Lexus Select zasługuje na uwagę z kilku względów.

9

Głównym jest z pewnością gwarancja, która może obowiązywać aż do przebiegu 500 000 km, który rzadko jakiś kierowca zdoła osiągnąć. Ponadto można mieć pewność, że kupowany samochód został sprawdzony przez mechaników marki i przygotowany do jazdy. Kolejną zaletą jest spory wybór samochodów w szerokim przedziale cenowym – od ok. 10 000 do 2 500 000 zł za egzotyczny model LFA o mocy 560 KM z przebiegiem zaledwie 6000 km. Dla każdego coś miłego!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro