Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Lekkie zabezpieczenia rowerowe - kieszonkowe

Piękny rower, który w dodatku świetnie się sprawuje, jest niewątpliwą dumą właściciela, ale… Im lepszy i ładniejszy, tym większy strach, że zostanie skradziony. Podpowiadamy, jakie zabezpieczenia rowerowe wybrać, by nie obciążać ani siebie ani roweru.

Lekkie zabezpieczenia rowerowe - kieszonkowe

Tradycyjne zabezpieczenia rowerowe są duże, sporo ważą i są niewygodne do noszenia, a jeśli przymocujemy je na ramie, czasami przeszkadzają w jeździe. Owszem, można zabierać ze sobą plecak, ale jakakolwiek nie byłaby to wyprawa i tak mamy sporo rzeczy do spakowania. Lepiej nie dokładać sobie ciężaru. Bo działa to tak, jak w przypadku damskiej torebki. Jak duża by nie była i tak jest wypełniona po brzegi. Jaka jest więc alternatywa dla tradycyjnych ciężkich linek i łańcuchów? Zabezpieczenia kieszonkowe.

Czym się kierować

Możemy wybierać spośród różnej grubości linek, łańcuchów, zabezpieczeń na szyfr. Jednak, gdy komuś zależy na tym, by blokada była małych gabarytów, warto wybrać kieszonkowe urządzenie zabezpieczające. Jest naprawdę nieduże, więc nie obciąża roweru (a to jest bardzo ważne dla uprawiających kolarstwo). Nie zapewni nam 100% bezpieczeństwa, bo o pojedynczym zamku z pewnością nie można powiedzieć, że jest niezawodny. Odpowiednie narzędzia, odrobina wiedzy i dostateczna ilość czasu na rozbrojenie zabezpieczenia - to wystarczy, żeby nasz rower zniknął. Okazuje się, że zabezpieczenie tak naprawdę może powstrzymać złodzieja, gdy manipulując przy nim zostanie zauważony. Zatem, im większą trudność będzie miał z rozbrojeniem, tym lepiej.

Lekkie zapięcia rowerowe

Linka lub spirala niewielkich rozmiarów to najprostsze zabezpieczenie. Wybierając ten typ, zwróć uwagę na grubość linki. Im grubsza, tym trudniej ją przeciąć (za pomocą odpowiednio dużych i mocnych kombinerek). Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania na ramie lub włożenia do plecaka. Jeśli jednak nie wkomponujemy jej dobrze, może przeszkadzać w jeździe. Przy zakupie zwróć uwagę na długość. Niektóre linki mogą być zamontowane wokół kilku rowerów lub ramy i tylnego koła, które mocujemy do rurki lub słupa. Linki i spirale mogą być zamykane na szyfr lub na kluczyk.

Warte rozważenia są Combiflex marki Abus z linką stalową od 65 cm do 120 cm i wagą 92g w wersji 120cm i średnicy druta 2,5mm. Rozmiar 65 x 3.8 x 2.5 cm. Ich minimalistyczna forma i mała waga sprawiają, że są idealne do noszenia w kieszeni. Linki są w nich jednak cienkie i mogą zostać łatwo przecięte. Jest to jednak najlepsze rozwiązanie dla osób, które jeżdżą na szosie i w trasie chcą tylko wejść na chwilę do sklepu na wsi.

Lekkie zabezpieczenia składane

Są bardzo trudne do sforsowania. Najmniejsze wersje są lekkie i nie zabierają dużo miejsca. Aby pokonać to zapięcie, potrzeba piły do metalu lub palnika. Stalowy panel jest pokryty plastikową powłoką, która sprawia, że zapięcie nie rysuje lakieru roweru. Są zamykane na kluczyk lub na konfigurowalny szyfr. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na modele:

Lekkie zabezpieczenia U-Lock

Kolejne zabezpieczenie to U-Lock. Oferuje ono bezpieczeństwo na poziomie zapięcia płytowego, ale ze względu na swoją budowę (forma podkowy) jego montaż pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o wersję kieszonkową. Poniżej jedne z najlżejszych zabezpieczeń typu U-Lock:

Inne rodzaje zabezpieczeń

Do kieszonkowych zabezpieczeń należy alarm, który automatycznie aktywuje się po poruszeniu roweru. W połączeniu z linką lub innym zabezpieczeniem uchroni jednoślad przed kradzieżą. Dodatkowym zabezpieczeniem roweru jest też blokada tarczy hamulcowej.

Lokalizator GPS dla roweru

Trzeba jednak pamiętać, by strzec swoich jednośladów i zabezpieczać je na wszelkie sposoby… A jeśli już dojdzie do kradzieży, w odnalezieniu roweru pomoże lokalizator GPS. Warto w niego zainwestować.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro