Legowisko dla psa – modele polecane dla mniejszych ras

Legowisko dla psa – modele polecane dla mniejszych ras

Bischon frise, jamnik, yorkshire terrier to tylko niektóre rasy małych psów. Ich towarzystwo rozprasza nawet największy smutek, więc nie dziwi, że każdy, kto ma je w domu, stara się zapewnić im jak najlepsze warunki do życia. A nic nie wywoła takiej ich radości, jak komfortowe legowisko.

udostępnij

Jan FilipekJan Filipek / 05-09-2017 / aktualizacja: 17-08-2018

Legowisko dla psa przede wszystkim powinno być dla niego łatwo dostępne. Małe pieski nie pokonają wysokich przeszkód, dlatego nie może być zabudowane. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru posłania, jest rodzaj użytej tkaniny. Warto zwrócić uwagę, czy materiały użyte do produkcji legowiska są wodoodporne i wystarczająco miękkie, aby pies chętnie na nich leżał.

Tanie legowiska

Legowiska do 50 zł. W tej cenie producenci oferują duży wybór legowisk dla psów, idealnie dopasowanych do ich możliwości fizycznych. Małe pieski często załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne tam, gdzie mają na to ochotę, nie omijając miejsc, w których śpią. Pierwszą propozycją jest więc legowisko wykonane w całości z poliestru. Materiał ten charakteryzuje się małą chłonnością wody, co znacznie ułatwi sprzątanie, gdy pupil postanowi załatwić się na posłaniu. Dzięki zastosowaniu poliestru pokrowca nie trzeba prać, jego powierzchnię wystarczy przetrzeć zwilżoną szmatką.

Kolejnym produktem, tym razem dla psów, które już potrafią panować nad swoimi potrzebami fizjologicznymi, jest legowisko wypełnione gąbką. Na pewno świetnie nadaje się dla piesków, które uwielbiają przebywać na miękkich kanapach lub fotelach. Zastosowanie gąbki jako wypełnienia nie powinno stwarzać problemów podczas czyszczenia, gdyż producent dopuszcza pranie całego posłania w pralce w temperaturze do 50 stopni Celsjusza, co pozwoli na dokładne wyczyszczenie plam. Całość obszyta jest materiałem wysokiej jakości, który z pewnością szybko się nie zniszczy.

legowisko dla malego psa

Wersje droższe

Legowiska powyżej 50 zł. W tej cenie znajdziemy wysokiej jakości legowiska z trwałych i wytrzymałych materiałów. Świetną propozycją są produkty marki AmiPlay, oferowane w kilku wariantach. Jeden z nich jest wykonany częściowo ze skóry ekologicznej, co z pewnością poprawia jego walory estetyczne. Dodatkowo wykończenie w postaci tkaniny przypominającej len podkreśla ekskluzywny wygląd produktu. Ekoskóra świetnie sprawdzi się w letnie popołudnia, tkanina przypominająca len będzie idealna na chłodne zimowe wieczory. Poducha jest wypełniona syntetycznym puchem, a całość można prać, co pozwala na długo zachować estetyczny wygląd.

Interesującą propozycją dla czworonogich milusińskich jest legowisko-domek. To idealne rozwiązanie dla pupili, które są strachliwe lub po prostu lubią odpoczywać w miejscu zaciemnionym. Dodatkowe zadaszenie na pewno pogłębi ich poczucie bezpieczeństwa i utrudni przedostawanie się światła. Tego typu produkt można też potraktować jako eleganckie wyposażenie wnętrza domu, które ponadto zapewni naszemu pupilowi spokojny sen.

Na rynku jest wiele legowisk, które spełnią nawet najbardziej wyszukane potrzeby naszych czworonogich przyjaciół, dotyczące czy to ich poobiedniej drzemki, czy to nocnego snu. Najważniejsze przy wyborze tego typu produktów powinny być preferencje pieska, które poznamy po dokładnej obserwacji jego zachowań. Piesek kanapowy będzie się dobrze czuł na miękkim posłaniu, natomiast tego, który lubi się wylegiwać na zimnej podłodze, zadowoli legowisko z materiału nienagrzewającego się, a wręcz częściowo odprowadzającego ciepło.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro