Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

„Lego Jurassic World” – recenzja

„Lego Jurassic World” to kolejna pozycja z LEGO w tytule, obok której nie mogą przejść obojętnie miłośnicy wspólnego grania.

„Lego Jurassic World” – recenzja

Choć fabułę gry oparto na filmowej sadze, to znajomość kinowych dzieł nie jest obowiązkowa. Twórcy wielokrotnie mrugają okiem do fanów serii, ale w grze odnajdą się też ci, dla których „Lego Jurassic World” jest pierwszym spotkaniem z dinozaurami. Warto jednak mieć na swoim koncie seans, żeby móc wychwycić wszystkie smaczki i nawiązania, które przygotowali autorzy gry. Rzecz jasna fabuła nie jest odwzorowana jeden do jednego. Zamiast tego mamy jej pastisz, przeróbkę. Twórcy „Lego Jurassic World” skorzystali ze scenariusza w znany sobie sposób i wykorzystali każdą okazję, żeby kultową scenę czy dialog przedstawić w zabawny sposób. Mamy mnóstwo absurdalnych scen, przy których uśmiechną się nie tylko najmłodsi gracze. Dorośli ucieszą się za to z nawiązań do innych kultowych filmów.

1.jpg

Współpraca

Nie da się ukryć tego, że „Lego Jurassic World”, jak zresztą każda inna gra z LEGO w tytule, stworzono po to, żeby bawić mogło się dwóch graczy. Granie w pojedynkę również jest możliwe, ale dopiero przy dwóch osobach gra naprawdę zyskuje. Przede wszystkim dlatego, że rozgrywkę oparto na współpracy. Dostępne postacie mają swoje unikalne umiejętności. Tylko jeden z bohaterów może przeciąć pnącza, z kolei inny może wytropić ślad zakopanego przedmiotu. Jeszcze inny krzykiem rozwali szklane przedmioty, kolejny podskoczy wysoko, a następny wejdzie w trudno dostępne miejsce. Jako że to gra o dinozaurach, możemy przejmować także nad nimi kontrolę. Wówczas, sterując potężnym stworem, jesteśmy wstanie rozwalać przeszkody. Czuć moc tych bestii.

2.jpg

Gdy gramy samemu, możemy przełączać się pomiędzy dostępnymi bohaterami i w ten sposób wykonywać przygotowane dla nich czynności. Znacznie lepiej jest jednak wtedy, gdy obok nas siedzi żywy gracz i to z nim rozwiązujemy zagadki. Tym bardziej, że niejednokrotnie musimy zrobić coś wspólnie, w jednym czasie. Np. jedna osoba podsadza, druga wskakuje na platformę. Innym razem bohater przytrzymuje dźwignie, by w tym czasie drugi gracz wszedł do pomieszczenia i odblokował drogę.

3.jpg

Zagadki są proste i w większości polegają na zniszczeniu czegoś, znalezieniu przedmiotu czy zbudowaniu (automatycznym, niestety) czegoś od podstaw. W razie problemów twórcy przygotowali sprytne ułatwienie. W niektórych miejscach skorzystać możemy z podpowiedzi – wówczas gra wyjaśnia, czego oczekuje od gracza i ten od razu wie, co należy zrobić, żeby przejść dalej. Dużą pomocą są też niebieskie klocki, które wyznaczają drogę. Dzięki temu wiadomo, gdzie należy się skierować, by rozpocząć kolejną misję.

4.jpg

Dla najmłodszych

Nie tylko dlatego „Lego Jurassic World” to idealna gra dla młodszego odbiorcy. Nie ma tutaj mowy o brutalności – walczy się z przeciwnikami, jednak nie widać krwi czy poważnych, realistycznych obrażeń. W końcu to świat stworzony z klocków LEGO. Po przegranych starciach nie trzeba zaczynać od początku – postać „odżywa” w miejscu, w którym została pokonana. W „Lego Jurassic World” nie da się więc przegrać. Nie ma elementów frustracji. Istotną rolę odgrywa też humor. Można ze spokojem zostawić młodszych graczy przed telewizorem czy monitorem – nie usłyszą sprośnych, wulgarnych, dwuznacznych żartów.

Plusem „Lego Jurassic World” jest na pewno długość gry. To nie jest tytuł, który skończyć można w jeden wieczór. W końcu akcję rozłożono na cztery filmy! A oprócz trybu fabularnego, w którym poznaje się filmową historię z przymrużeniem oka, dostajemy jeszcze tryb swobodnej rozgrywki. Dzięki niemu możemy przejść poziom raz jeszcze, starając się zebrać wszystkie klocki i bonusy lub zagrać misję innym zestawem bohaterów. Do odblokowania jest naprawdę mnóstwo rzeczy, więc „Lego Jurassic World” nieprędko wyląduje na półce.

5.jpg

Gratką dla fanów filmu „Lego Jurassic World” jest bez wątpienia zachowanie głosów oryginalnych aktorów. Brzmi to szczególnie zabawnie, jeśli połączy się to z obrazem, który przedstawia wydarzenia z przymrużeniem oka. Dużym plusem jest też ścieżka dźwiękowa nagrana na potrzeby filmu, a wykorzystana także w grze – to buduje klimat rozgrywki bazującej na znanej, filmowej licencji. Warto odnotować fakt, że „Lego Jurassic World” prezentuje się naprawdę dobrze. Moim zdaniem to najlepiej wyglądająca gra z serii Lego. Trudno mówić o fotorealizmie, skoro to gra, w której większość elementów stworzono z klocków, ale mimo to często jest na czym zawiesić oko. Twórcy zadbali o drobne detale, dlatego podobać mogą się takie efekty, jak woda, błoto, wybuchy pary czy gra świateł.

 1. 6.jpg
 2. 9.jpg
 1. 6.jpg
 2. 9.jpg

„Lego Jurassic World” to świetna gra dla młodych odbiorców, a także dla fanów filmowej serii. Teraz mogą spojrzeć na swój cykl z nieco innej, zabawniejszej strony. „Lego Jurassic World” to bez wątpienia świetna platformówka, w której autorzy bardzo dobrze połączyli skakanie, współpracę i niebrutalną walkę. Przy grze można spędzić wiele przyjemnych godzin. Niestety „Lego Jurassic World” nie wnosi niczego nowego do serii – jeżeli na swoim koncie macie już gry z Lego w tytule, Jurassic World niczym was nie zaskoczy. Ale też nie rozczaruje – dostarcza wszystkiego, czego po takiej grze się spodziewamy.

Wymagania systemowe „Lego Jurassic World”

Minimalne

 • System operacyjny: Windows XP (SP3)/Windows Vista/Windows 7/Windows 8
 • Procesor: Intel Core 2 Duo lub odpowiednik AMD
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce 7600GS/Radeon 1950
 • DirectX: wersja 10
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane

 • System operacyjny: Windows XP/Windows Vista/Windows 7/Windows 8
 • Procesor: Intel i5 4 x 2.6 GHz lub odpowiednik AMD
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 480/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Dostępność

Gra „Lego Jurassic World” jest dostępna na: PC, PS3, PS4, Xbox360, XboxOne, 3DS, Androida, PSV, WiiU, iOS.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro