Lego City Transporter kombajnu 60223 – recenzja

Lego City Transporter kombajnu 60223 – recenzja

Jedna z bardziej nietypowych propozycji wśród zestawów z serii Lego City. Transporter kombajnu to okazja do dobrej zabawy i przyswojenia wiedzy związanej z prowadzeniem gospodarstw rolnych. Zestaw składa się z dwóch pojazdów i akcesoriów.

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 03-06-2019

Transporter kombajnu to propozycja nie tylko dla dzieci mieszkających na terenach wiejskich, które dobrze znają pracę na roli i z zaciekawieniem obserwują prace wykonywane podczas uprawy zbóż, warzyw czy owoców. Również dzieci mieszkające w miastach będą chętnie bawić się zarówno transporterem, jak i kombajnem, odtwarzając scenki obrazujące poszczególne etapy pracy kombajnu.

Specyfikacja:

 • Klocki: Lego
 • Linia: City
 • Model: transporter kombajnu
 • Numer katalogowy: 60223
 • Ilość elementów: 358
 • Wiek: 5+
 1. Tylna strona opakowania z propozycjami zabawy
 2. Instrukcja składania zestawu
 3. Minifigurki i strach na wróble
 1. Tylna strona opakowania z propozycjami zabawy
 2. Instrukcja składania zestawu
 3. Minifigurki i strach na wróble

Lego City Transporter kombajnu

Zestaw Lego City Transporter kombajnu 60223 to nie tylko transporter, jak sugeruje jego nazwa. W zestawie znajdują się również elementy umożliwiające zbudowanie kombajnu oraz nieodłączny przedmiot na każdym polu – strach na wróble.

Transporter to pokaźna ciężarówka z dwuosobową otwieraną kabiną, wyposażona w hak umożliwiający zamontowanie specjalistycznej naczepy przystosowanej do przewozu kombajnów. Naczepa jest wyposażona w opuszczane rampy ułatwiające wjechanie i zjechanie z niej kombajnem. W przedniej części przyczepy znajduje się specjalny uchwyt na przednią głowicę kombajnu. Przygotowując kombajn do transportu, trzeba pamiętać o złożeniu i zabezpieczeniu dozownika ślimakowego. Rolnik i kierowca transportera zadbają o to, by kombajn dotarł na kolejne pole bez problemu. Gotowi do drogi? Pora ruszać na zbiór roślin z kolejnych pól uprawnych.

 1. Transporter
 2. Przyczepa
 3. Rampy
 4. Uchwyt na przednią głowicę kombajnu
 1. Transporter
 2. Przyczepa
 3. Rampy
 4. Uchwyt na przednią głowicę kombajnu

Do zestawu dołączone są trzy papierowe instrukcje łączenia poszczególnych elementów. Transporter kombajnu jest przeznaczony dla dzieci w wieku od pięciu lat. Jest to zestaw średniej wielkości, z którego złożeniem bez większych problemów poradzi sobie 6-7–latek. Młodszym dzieciom przyda się pomoc rodziców.

Dane techniczne:

W skład zestawu Lego City Transporter kombajnu 60223 wchodzą:

 • transporter kombajnu z otwieraną kabiną, hakiem i przyczepą,
 • kombajn z przegubowym dozownikiem ślimakowym,
 • dwie minifigurki: rolnika i kierowcy ciężarówki,
 • dodatkowe akcesoria: kubek i widły.
 • Wymiary transportera: ok. 8 x 31 x 7 cm
 • Wymiary kombajnu: ok. 8 x 17 x 10 cm
 • Wymiary stracha na wróble: wys. ok 5 cm
 1. Kombajn
 2. Dozownik
 3. Strach na wróble
 1. Kombajn
 2. Dozownik
 3. Strach na wróble

Wrażenia z zabawy

Przegubowy transporter z naczepą to nie lada gratka dla małych fanów klocków Lego. Rozkładane rampy ułatwiają umieszczenie na przyczepie kombajnu ze złożonym dozownikiem ślimakowym. W kabinie transportera mogą podróżować dwie osoby, kierowca może zabrać ze sobą towarzysza podróży.

Kombajn dzięki kilku ruchomym elementom daje dziecku dużo radości ze swobodnej zabawy. Przednia głowica posiada dwa składane boczne panele, które umożliwiają bezpieczny przejazd po drogach publicznych oraz transport kombajnu na przyczepie. Obrotowy dozownik ślimakowy kieruje zebrane plony w odpowiednie miejsce na przyczepie. Bardzo ciekawy zestaw. Po jego złożeniu wcale mnie już nie dziwi, że obecnie jest to jeden z najczęściej wybieranych i kupowanych modeli z serii Lego City. Brawo za pomysł! Warto by pojawiła się większa seria rolnicza.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro