Lego City Ciężki helikopter transportowy 60125 – test
Zdaniem eksperta

Lego City Ciężki helikopter transportowy 60125 – test

Helikoptery należą do ulubionych maszyn fanów Lego. Zestaw Ciężki helikopter transportowy zawiera największy dostępny model helikoptera Lego City. Trzeba zobaczyć go na żywo i polatać z różnymi ładunkami. Robi ogromne wrażanie!

udostępnij

Katarzyna OlszyńskaKatarzyna Olszyńska / 27-04-2019

Seria Lego Wulkan była swego czasu jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii Lego City. Zestawy z tej serii są coraz trudniej dostępne i lada chwila mogą się stać kolekcjonerskimi białymi krukami. Jestem przekonana, że największy zestaw z tej serii, jakim jest Ciężki helikopter transportowy, zachęci was do bliższego poznania tej serii. Poza tym zestawem w serii wulkan ukazały się zestawy takie jak Wulkan zestaw startowy 60120, Łazik wulkaniczny 60122, Samochód naukowców 60121, Helikopter dostawczy 60123, Baza Badaczy Wulkanów 60124.

Specyfikacja

 • Klocki: Lego
 • Linia: City
 • Seria: Wulkan
 • Model: Ciężki helikopter transportowy
 • Numer katalogowy: 60125
 • Liczba elementów: 1277
 • Wiek: 8+
 1. Tylna część opakowania
 2. Instrukcje składania zestawu
 1. Tylna część opakowania
 2. Instrukcje składania zestawu

Ciężki helikopter transportowy

Zazwyczaj największy zestaw z danej serii robi na fanach Lego ogromne wrażenie. W przypadku zestawu Ciężki helikopter transportowy rzeczywistość przewyższa oczekiwania w stopniu niewyobrażalnym. Niby wiemy, że otrzymamy ponad 1000 elementów, jednak rozmiary opakowania i liczba miniopakowań z klockami wprawia w osłupienie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Złożenie wszystkich elementów jest sporym wyzwaniem. Samodzielne konstruowanie helikoptera, wulkanu, mobilnego laboratorium, mobilnego rozłupywacza głazów, ładowarki i wywrotki może zająć dziecku nawet kilka dni.

Ogromy helikopter pozwala na transportowania dwóch różnych segmentów badawczych. Jest tak wielki, że latać nim można, jedynie trzymając go obiema rękami. Dwa duże wirniki, tylny luk z możliwością otwierania i zintegrowany dźwig sprawiają, że ciężki helikopter transportowy jest wielofunkcyjną maszyną latającą niezbędną podczas zaawansowanych akcji badawczych w trudnym wulkanicznym terenie. Wulkan z funkcją erupcji głazów pełnych lawy, bogato wyposażone segmenty badawcze (mobilny rozłupywacz głazów i mobilne laboratorium) urozmaicają zabawę i pozwalają dziecku jeszcze bardziej zgłębić tajniki pracy zespołu badawczego.

Zabawa tym zestawem nie ma końca!

Dane techniczne

W skład zestawu Ciężki helikopter transportowy 60125 wchodzą:

 • ciężki helikopter transportowy z otwieranym lukiem tylnym, dźwigiem i obrotowymi wirnikami,
 • wulkan z funkcją erupcji sterowaną za pomocą dźwigni,
 • mobilne laboratorium z ruchomym panelem przednim i kołami,
 • mobilny rozłupywacz głazów umożliwiający wydobycie z nich kryształów,
 • ładowarka z rozbudowanym ramieniem do transportu ładunków,
 • wywrotka z ruchomą paką do szybkiego rozładunku,
 • osiem minifigurek: badaczkę wulkanów, naukowca, pracownicy technicznej, dwóch miłośników wulkanów, pracownika technicznego, pilota i naukowca w stroju odpornym na temperaturę,
 • akcesoria: skrzynia na narzędzia, 4 głazy, aparat fotograficzny, krótkofalówka, łopata, kilof, młot pneumatyczny i wykrywacz metalu.
 • Wymiary ciężkiego helikoptera transportowego: ok. 17 x 47 x 26 cm
 • Wymiary wulkanu: ok. 13 x 20 x 9 cm
 • Wymiary mobilnego laboratorium: 9 x 13 x 9 cm
 • Wymiary mobilnego rozłupywacza głazów: ok. 9 x 13 x 9 cm
 • Wymiary ładowarki: ok. 7 x 13 x 6 cm
 • Wymiary wywrotki: ok. 7 x 11 x 6 cm
 1. Ciężki helikopter transportowy
 2. Otwierany luk tylny
 3. Moduł laboratorium
 4. Moduł rozłupywacza
 1. Ciężki helikopter transportowy
 2. Otwierany luk tylny
 3. Moduł laboratorium
 4. Moduł rozłupywacza

Wrażenia z zabawy

Mimo że jest to największy zestaw Lego City w kolekcji moich dzieci, to nie spodziewałam się, że jego główny element, czyli ciężki helikopter transportowy, będzie aż tak duży. Młodszy syn jest w stanie przelecieć nim z miejsca na miejsca, starszy zaś wkłada wiele wysiłku i musi się mocno skupić, aby jednocześnie nim sterować i wykonywać inne manewry związane np. z zapinaniem i odpinaniem modułów. Ten helikopter robi ogromne wrażenie na wszystkich fanach Lego, bez względu na ich wiek.

 1. Wywrotka
 2. Wywrotka- widok z boku
 3. Ładowarka
 4. Wulkan
 1. Wywrotka
 2. Wywrotka- widok z boku
 3. Ładowarka
 4. Wulkan

Dopracowana konstrukcja sprawia, że jedynie przy upadku z dużej wysokości helikopter i moduły mogą odnieść poważniejsze uszkodzenia. Całość jest ciekawie zaplanowana i, w przeciwieństwie do niektórych delikatnych zestawów, klocki raczej się nie rozpinają. Szczególnie ciekawym i nietypowym elementem zestawu jest ruchomy wulkan, z którego po przesunięciu dźwigni wypadają głazy.

minifigurki

Dwa dodatkowe pojazdy (ładowarka i wywrotka) urozmaicają zabawę, a zestaw minifigurek stanowi rewelacyjne uzupełnienie wszystkich elementów. Jeśli chcesz zapewnić dziecku wiele godzin radości ze składania Lego, nie chcesz rozdrabniać się w kupowanie kilku małych zestawów z danej serii i chcesz czymś zaskoczyć małego fana klocków konstrukcyjnych, to zdecydowanie jest to zestaw, którego szukasz.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro