„Lego Batman 3: Beyond Gotham” – recenzja

„Lego Batman 3: Beyond Gotham” – recenzja

„Lego Batman 3: Beyond Gotham” to najnowsza produkcja z uroczymi postaciami z klocków w roli głównej. Twórcy kolejnej odsłony przygód kolorowego Mrocznego Rycerza tym razem wysyłają go wraz z sojusznikami poza tytułowe Gotham, aby walczył ze złowrogim Brainiaciem. Towarzyszenie Bruce’owi Wayne’owi w przebraniu nietoperza to po raz kolejny świetna zabawa dla całej rodziny.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 21-01-2015

Do sprzedaży trafiło już mnóstwo platformowych gier z serii „Lego”. Oprócz przygód Batmana i innych bohaterów z kart komiksów wydawnictwa DC gracze w każdym wieku mogą przeżywać przygody swoich ulubionych postaci zbudowanych z wirtualnych klocków.

Sprawdzona formuła wykorzystana po raz kolejny

Nowa multiplatformowa gra o tytule „Lego Batman 3: Beyond Gotham” wzbogaca rozgrywkę znaną z poprzednich części serii, a także gier „Lego” rozgrywających się w świecie Gwiezdnych Wojen, Harry’ego Pottera i Władcy Pierścieni. Nie wywrócono jednak modelu rozgrywki do góry nogami.

Po wzięciu kontrolera do ręki bez problemu w grze odnajdą się gracze w każdym wieku. Jeśli ktoś grał już wcześniej w którąś z gier z serii „Lego”, to poczuje się jak w domu, a osoby mające styczność z serią po raz pierwszy będą musiały poznać nieskomplikowane zasady sterowania postaciami.

„Lego Batman 3: Beyond Gotham” jest bardzo rozbudowane

Fabuła w „Lego Batman 3: Beyond Gotham” nie wymaga znajomości poprzednich dwóch części i stanowi zamkniętą całość. Przy grze doskonale będą bawić się zarówno dzieci, które po raz pierwszy mają styczność z postaciami Batmana, Robina, Supermana i całej reszty bohaterów z komiksów wydawnictwa DC, jak i wieloletni fani Mrocznego Rycerza.

Historia jest tak naprawdę tłem i pretekstem do pokonywania kolejnych poziomów. Każda kolejna plansza najeżona jest różnymi interaktywnymi elementami. Przedmiotów i elementów otoczenia jest mnóstwo, a w celu przejścia do kolejnych poziomów trzeba pokonać wrogów i rozwiązać zagadki logiczne.

Tryb wieloosobowy na jednym ekranie

W „Lego Batman 3: Beyond Gotham” na szczególną uwagę zasługuje tryb zabawy wieloosobowej, czyli lokalny multiplayer. Grę można przechodzić w pojedynkę, zmieniając aktywnego bohatera na inną postać, ale w każdym momencie druga osoba może wziąć dodatkowy kontroler do ręki i dołączyć do gry.

Ekran dzielony jest w trybie splitscreen, który domyślnie wykorzystuje ciekawy efekt dynamicznego dzielenia ekranu tylko wtedy, jeśli bohaterowie kontrolowani przez graczy zbyt daleko się od siebie oddalą. Rozgrywka jest prosta i przyjemna – trzeba wspólnie myśleć nad rozwiązaniem kolejnych zagadek.

„Lego Batman 3: Beyond Gotham” wprowadza około 150 grywalnych postaci, które można wykorzystać do przejścia pokonanych wcześniej poziomów. Każdy z bohaterów i złoczyńców ma swój własny zestaw specjalnych umiejętności. Pojawił się też dodatkowy tryb rozgrywki w przestrzeni kosmicznej, gdzie gracze sterują statkami i muszą strzelać do nadlatujących wrogów.

Wymagania systemowe „Lego Batman 3: Beyond Gotham”

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows XP SP3/Windows Vista/Windows 7/Windows 8
 • Procesor: Intel Core 2 Duo lub jego odpowiednik
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce 7600GS/Radeon 1650
 • DirectX: wersja 10
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows XP/Windows Vista/Windows 7/Windows 8
 • Procesor: Intel i5 2.6 GHz lub jego odpowiednik
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 480/Radeon HD 5850 lub lepsza
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

Dostępność

Gra „Lego Batman 3: Beyond Gotham” dostępna jest na: PC, PS3, PS4, PlayStation Vita, Xbox360, XboxOne, Nintendo 3DS, Wii U.

Źródło okładki: www.ttgames.com

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro