Legginsy do biegania zimą dla kobiet

Legginsy do biegania zimą dla kobiet

Gdy spadnie śnieg i mróz zaczyna szczypać w uczy i policzki, miłośnicy biegania wcale nie zawieszają butów na kołku. To dobry czas, aby wzmocnić tzw. siłę biegową i poprawić kondycję. Chłód i zimowa aura potrafią nieźle zahartować. Już z daleka na ścieżkach, szlakach, polnych drogach i ulicach można rozpoznać biegaczy. Wyróżniają się zwłaszcza kobiece sylwetki, często w kolorowych, „zwariowanych” legginsach, popularnie zwanych getrami.

udostępnij

Jarosław CieślaJarosław Cieśla / 23-12-2014

Elegancja i wdzięk

Kobiety lubą nosić to, co jest ładne, eleganckie i podkreśla ich figurę. Na rynku odzieży sportowej można znaleźć właśnie takie legginsy dla każdej biegaczki. Co ciekawe, są pomyślane tak, aby ukryć pewne niedoskonałości figury. Wiadomo, że kolor czarny w znacznej mierze potrafi zatuszować zbędne fałdki tłuszczu i zapewne dlatego getry w takiej barwie często są wybierane przez kobiety.

Jednak panie nie muszą się teraz martwić taką jednostajnością, gdyż wielu producentów wypuszcza na rynek kolorowe legginsy, ale w takim deseniu, aby każda czuła się w nich elegancko i komfortowo. Wzory optyczne takich getrów są pomyślane tak, żeby tuszować drobne niedoskonałości damskiej sylwetki, a jednocześnie podkreślić jej walory i piękno. Bo takie właśnie mają być legginsy. Po prostu w kobiecym stylu, nawet w zimowych warunkach.

Komfort i wygoda

Getry do biegania zimą mają zapewniać wygodę i być jak druga skóra. Nie mogą swoimi szwami ranić skóry lub jej obcierać. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby były dopasowane do ciała, ale jednocześnie nie opinały go za bardzo. Materiał, z którego są wykonane, musi być rozciągliwy, najlepiej w czterech kierunkach. Jeśli legginsy dobrze układają się na ciele, to podczas biegu nie ma potrzeby, aby tracić czas oraz energię na podciąganie i poprawianie ich bez przerwy.

Podczas długich wybiegań oraz stosowania zmiennego tempa, ma to bardzo duże znaczenie i wpływa na jakość przeprowadzonego treningu. Poza tym przy minusowych temperaturach, kiedy spodnie się ściągają, mogą odsłaniać ciało i narażać skórę na zmarznięcie lub dostanie się śniegu. Legginsy muszą być tak zaprojektowane, aby biegaczka czuła się w nich komfortowo.

Funkcjonalność

Często istnieje potrzeba, aby wziąć ze sobą na trening różnego rodzaju rzeczy, takie jak np. klucze czy telefon. Warto więc, aby w legginsach znajdowały się odpowiednie kieszonki, jeśli takich nie posiada bluza lub kurtka, którą wkłada się na bieg. Ważne jest też to, aby mieć szybki i łatwy dostęp do tych przedmiotów. Gdy jest to utrudnione, wtedy traci się czas na wyjęcie, marzną ręce, co na mrozie nie należy do przyjemności.

Kieszonki powinny być takiej wielkości, aby znajdujące się w nich rzeczy nie przesuwały się, co może narazić skórę na obtarcia. Dobrym rozwiązaniem jest elastyczny pas, bez żadnych zapięć, czy też sznurków. Poprawianie go później na mrozie nie jest dobrym rozwiązaniem. Materiał, z którego uszyte są legginsy, ma im dać trwałość oraz zapewnić odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu organizm biegaczki nie jest wychładzany ani nie ulega przegrzaniu.

Po treningu takie legginsy nie są zbyt przepocone, przez co nie czuć brzydkiego zapachu. Ważne, aby spodnie nie przyklejały się do nóg. Skóra w nich powinna swobodnie oddychać. Dzięki elastyczności i rozciągliwości tego typu getrów nie ma problemu, aby przy dużych mrozach pod spód założyć dodatkowe rajtki, czyli bieliznę termoaktywną dla biegaczy. Zapewni to dodatkową ochronę przed zimnem.

Radość biegania

Wybierając legginsy do treningów zimą, warto zwrócić uwagę na to, czy jest się dostatecznie widocznym na drodze, zwłaszcza po zmroku. Elementy odblaskowe umieszczone na legginsach zapewnią widoczność i bezpieczeństwo. Niektóre getry są zaprojektowane tak, aby w odpowiedniej kieszonce umieścić odtwarzacz audio, dzięki czemu podczas mroźnego treningu będzie można posłuchać ulubionej muzyki. Wszak trening nie musi być nużący, a biegaczka może jeszcze bardziej cieszyć się piękną, zimową aurą. Z odpowiednio dobraną odzieżą warto teraz wyruszać na trasę.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro