Nasiona pomidorów szklarniowych – najlepsze odmiany do uprawy
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o tym, jakie zalety płyną z uprawy tunelowej. Zastosowanie tunelów czy szklarni to same plusy.
Ogrodowe lampy solarne możemy coraz częściej oglądać w ogrodach. Śmiało można stwierdzić, iż niebawem mogą one zastąpić tradycyjne oświetlenie. Są nowoczesne i energooszczędne, a także stanowią tani sposób na upiększenie ogrodu czy tarasu.
Z artykułu dowiesz się:
Dzięki subtelnemu światłu, lampy solarne bajecznie i elegancko podświetlą elementy architektury, rabaty czy też trawnik, a przy tym są ekonomiczne i nie wpływają na nasz rachunek za energię elektryczną.
Montując lampy solarne, nie potrzebujemy okablowania, specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Lampy te możemy spokojnie wprowadzić do urządzonego już ogrodu, jak również zadbanego trawnika, nie obawiając się jego zrujnowania. Coraz większy wybór, coraz lepsze parametry i coraz niższa cena powodują dużo większe zainteresowanie niżeli w latach ubiegłych. Dla każdej osoby lubiącej wieczorne przesiadywanie w ogrodzie lampa ogrodowa jest strzałem w dziesiątkę. Możemy za jej pomocą oświetlić ścieżki, fragmenty murków, altany, oczka wodne, rabaty, a nawet zamontować ją na ścianie budynku.
Zasada działania lamp solarnych polega na przemianie fotowoltaicznej, czyli przemianie energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Jest to przemiana światła, która prowadzi do wytworzenia prądu. Aby tak się zadziało, potrzebne jest ogniwo fotowoltaiczne. Lampa solarna ładuje się w ciągu dnia i magazynuje uzbierany prąd w akumulatorze. Po zmierzchu automatycznie się włącza, dzięki czemu nie musimy się martwić ani tracić czasu na włączanie i wyłączanie lamp. Fotoogniwa są trwałymi elementami, a diody, które dają nam światło, mogą pracować nawet 100000 godzin.
Ogrodowe lampy solarne to produkty, które całkowicie czerpią energię z odnawialnych źródeł naturalnych, czyli są przy okazji przyjazne dla środowiska.
Przy dzisiejszej technologii możemy zdobyć lampy solarne nie tylko z czujnikiem zmierzchu, ale nawet z czujnikiem ruchu, dzięki czemu lampa włączy się, gdy tylko wyczuje, że idziemy!
Przede wszystkim lampy solarne umieszczamy w miejscach dobrze nasłonecznionych, tak aby naładowany później akumulator dał nam około 8 godzin oświetlenia nocą. Ogrodowe lampy solarne umieszczone na stanowiskach cienistych nie spełnią naszych oczekiwań, gdyż ich praca i siła oświetlenia może pozostawiać dużo do życzenia.
Oświetlenie solarne, a w szczególności panel słoneczny, musi być utrzymywane w czystości. Zanieczyszczone ogniwo będzie miało mniejszą efektywność ładowania swoich akumulatorów, a przez to czas pracy lampy będzie krótszy. Aby utrzymać czystość paneli, warto regularnie czyścić je zwilżoną szmatką czy też ręcznikiem papierowym.
W zależności od zaleceń producenta nasze lampy solarne mogą być wykorzystywane nawet cały rok, ewentualnie można je schować w razie bardzo siarczystych mrozów. Wiąże się to jednak z dużo szybszym zużyciem akumulatorka. Jeżeli nasze lampy pozostaną zimą na zewnątrz, musimy utrzymywać ich panele słoneczne w czystości, to znaczy, że nie możemy pozwolić na żadne zaleganie śniegu i innych zabrudzeń. Jeśli natomiast zdarzy się sytuacja, że urządzenia przykryte zostaną pokrywą śnieżną, to po roztopach musimy naładować akumulatorki do ich pełnej pojemności przez co najmniej 12 godzin.
Jako że rodzajów lamp solarnych jest mnóstwo, to wiadomo, że wszystko zależy od naszego zapotrzebowania, fantazji i miejsca. Warto wspomnieć jednak o niektórych typach:
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu