Lagoonafire z serii Monster High – straszna czy ciekawa lalka?

Lagoonafire z serii Monster High – straszna czy ciekawa lalka?

W świecie Monster Hight doszło do nieoczekiwanych wydarzeń. Podczas podróży w czasie uczennice uległy upiornemu połączeniu. W jego wyniku powstały nowe postacie, o podwójnej naturze. Taką hybrydą jest właśnie Lagoonafire. Warto przyjrzeć jej się bliżej.

udostępnij

Katarzyna MindakKatarzyna Mindak / 06-12-2016

lagoonafire_6.jpg

Nowa historia

Jakiś czas temu na rynku zabawek pojawiły się lalki Monster High, które mają zupełnie nowe wzory. Ich historia opowiada o upiornym połączeniu. Jak do niego doszło? Upiorki ze Straszyceum podróżowały w czasie. Podczas tej podróży coś jednak poszło nie tak i postacie połączyły się. Dalsze losy opowiadają o ich powrocie do szkoły i nauce życia w nowym wcieleniu. Największym wyzwaniem jest jednak ratowanie Frankie, bo to za jej sprawą przyjaciółki były zmuszone ruszyć w podróż po czasoprzestrzeni. Celowo staram się nie zdradzić zbyt wiele, ponieważ dziewczynki z pewnością chętnie same odkryją nowości w ulubionej kolekcji lalek.

„W połowie chłód, w połowie ogień.”

Takie zdanie znajduje się na opakowaniu, w którym znajduje się lalka. I oczywiście bardzo trafie opisuje nową postać. Jest ona wynikiem połączenia dwóch bardzo charakterystycznych upiorek – Lagoony Blue i Jinafire Long. Jedna całkowicie kojarzy się z wodą, druga – z orientalnym ogniem. Co więc wynikło z tego połączenia? Jak dla mnie – bardzo ciekawa lalka!

lagoonafire_3.jpg

Interesujący wygląd i dodatki

Lagoonafire od stóp do głów ma same ciekawe elementy. Zacznijmy od włosów. Są to długie pasma w dwóch intensywnych kolorach – żółtym i zielonym. Zdobi je różowa, ażurowa ozdoba, która wygląda bardzo ciekawie. Makijaż lalki nawiązuje do orientu. Wykorzystano w nim kolor czerwony i złoty. Lalkę ubrano w sukienkę – góra kreacji jest różowa, a dół ciemny, czarno-zielony. Pod kolor ozdoby we włosach i sukienki dobrano buty i torebkę. Buty są wysokie i ażurowe. Wydaje mi się, że mają się kojarzyć z płomieniami ognia. Torebka ma kształt, który trudno mi określić. Jest to coś podobnego do worka z ozdobnymi wypustkami.

Warto się również przyjrzeć detalom. O ile elementy stroju nawiązują bardziej do Jinafire, o tyle „ciało” lalki z pewnością bardziej inspirowane jest Lagooną. Jej uszy mają specyficzny, wydłużony kształt. Kojarzą się z elfem lub… skrzelami. Również ręce i nogi nawiązują do morskiego stworzenia. Mają niebieski odcień i są pokryte wzorem z łusek. Na przedramionach i łydkach możemy zauważyć złote płetwy, a na dłoniach błonę pławną. Zapewniam – elementy te znacznie lepiej wyglądają niż się nazywają. Uwaga! Lalka ma też ogon! Ten ciekawy dodatek zakończony jest złotymi językami ognia. Możemy go wpiąć w plecy lalki lub zdemontować, jeśli tak będzie nam wygodniej podczas zabawy.

lagoonafire_2.jpg

Ciekawa postać

Laggonafire bez dwóch zdań jest ciekawą lalką. Kolorystyka, dekoracje i dodatki przykuwają wzrok. Lalka daje też interesujące opcje zabawy. Jest to lalka z tej bardziej nowoczesnej serii i ma więcej punktów tak zwanej artykulacji, czyli „stawów”. Możemy poruszać jej rekami w barkach, łokciach, a także w nadgarstkach. Nogi zginają się w udach i kolanach. Również zakres ruchu głowy jest większy. Dziewczynki z pewnością wykorzystają to podczas zabawy, co uczyni ją ciekawszą i bardziej realną (o ile to możliwe w przypadku Monster High). Warto również zwrócić uwagę, że Lagoonafire ma dużo dodatków i elementów, które są zdejmowane. Elementem takim jest ozdoba na włosach, pasek, ubranie, buty, ale także ogon czy złote płetwy. W opakowaniu jest też torebka, szczotka do włosów i podstawka, które stanowią osobne elementy.

lagoonafire_4.jpg

Podsumowanie

Seria Monster High ma tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Tymi pierwszymi są zwykle dziewczynki, drugimi – rodzice. Zgadzam się, czasem lalki są naprawdę straszne, choć trzeba przyznać, że nadal utrzymane w klimacie. Lagoonafire jest jednak inna. Nie straszna, a ciekawa. Kolorowa, pełna dodatków i dekoracji. Jej zaletą są także długie włosy do czesania oraz szczotka w zestawie. Mając lalkę o podwójnej naturze, dziewczynki mogą wymyślić dla niej podwójną ilość ciekawych historii podczas zabawy. Jeśli więc dziewczynki w rodzinie bawią się tą serią lalek, to myślę, że Lagoonafire jest modelem na tyle ciekawym, że wartym zakupu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro