Ładowarka indukcyjna do smartfona do 150 zł – selekcja modeli

Ładowarka indukcyjna do smartfona do 150 zł – selekcja modeli

Posiadając smartfona z funkcją bezprzewodowego ładowania, grzechem jest nie korzystać z tej technologii. Powód? Otóż znika nam problem plątania kabli. Ładowarka indukcyjna przeważnie leży w tym samym miejscu (np. na biurku, stole), więc nie będzie kłopotu z jej zlokalizowaniem. Aby naładować telefon, wystarczy tylko go położyć na macie, a proces rozpoczyna się natychmiast.

udostępnij

Michał RogowiczMichał Rogowicz / 28-02-2017

Oczywiście ładowarka indukcyjna ładuje nieco wolniej od sieciowej (wpinanej do gniazdka), ale są także urządzenia wspierające technologię szybkiego ładowania. Obecnie na rynku w cenie do 150 zł jest tylko jeden taki model: Samsung EP-NG930.

Samsung EP-NG930

Kolejna generacja ładowarki indukcyjnej od koreańskiego producenta. W porównaniu do modelu EP-PG920 Samsung EP-NG930 może pochwalić się wsparciem dla szybkiego, bezprzewodowego ładowania (Adaptive Fast Charging). Co to oznacza? Otóż Samsung EP-NG930 ładuje znacznie szybciej smartfony niż Samsung EP-PG920. Ale i jego cena jest wyższa. Cena urządzenia mieści się w przedziale 100–180 zł.

W obudowie tego modelu znajduje się dioda LED, która informuje o aktualnym stanie ładowania (niebieski – w trakcie, zielony – akumulator pełny). Samsung EP-N930 współpracuje z smartfonami Samsunga (m.in. Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 Edge+ Plus, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ Plus, Galaxy Note 4) oraz z wszystkimi produktami z technologią Qi.

Ładowarka Samsung EP-NG930 jest również niezwykle praktyczna, ponieważ pozwala ustawić telefon w pozycji lekko pochylonej i korzystać z dobrodziejstwa ekranu, np. oglądając filmy.

Nokia DT-900

Firma Nokia jako jedna z pierwszych zaprezentowała smartfony z bezprzewodowym ładowaniem, dlatego producent musiał przygotować specjalne akcesoria. Jednym z nich jest Nokia DT-900, która pozwala ładować smartfony natychmiast po ich położeniu na płytce. Dostępny jest wskaźnik ładowania, który przyda się w codziennym użytkowaniu.

Nokia DT-900 kosztuje około 100 zł i jest kompatybilna ze smartfonami Lumia 920, 930 oraz 1520, ale także z innymi telefonami Lumia (np. Lumia 1020), lecz muszą mieć specjalną nakładkę na obudowę. Ładowarka indukcyjna DT-900 współpracuje także z innymi urządzeniami z technologią Qi.

Nillkin Magic Disk III

Kolejna autorska ładowarka indukcyjna wspierająca technologię Qi. Nillkin jest kompatybilny z technologią Qi. Dużym atutem tego sprzętu jest wspieranie szybkiego ładowania (o 40 proc. szybciej od standardowego napięcia). Dystans działania aplikacji wynosi 6 mm.

Konstrukcja Nillkin Magic Disk III jest przyjemna dla oka i może się podobać. Na przednim panelu (w miejscu, gdzie kładziemy telefon) widnieje tworzywo sztuczne, natomiast obramowanie wykonano z chromowanego aluminium. W obudowie skrywa się także technologia, która ochroni baterię umieszczoną w smartfonie – gdy akumulator będzie naładowany, to automatycznie napięcie zostanie odłączone. Z kolei Magic Disk odłącza funkcję ładowanie jeśli napięcie płynące z gniazdka elektrycznego jest niestabilne lub za wysokie. Podświetlenie LED poinformuje użytkownika o stopniu naładowania baterii.

Nillkin Magic Disk III wyceniono na 100 zł. Oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i brązowej.

Benks Magic Stone

Firma Benks specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości szkieł hartowanych na wyświetlacze smartfonów i tabletów. Tym razem firma przygotowała własny model ładowarki indukcyjnej, która wyróżnia się oryginalnym wyglądem. W konstrukcji znajduję się moduł do ładowania oraz przezroczysty materiał imitujący szkło. Wokół tego tworzywa umieszczono podświetlenie LED, które przydaje się podczas ładowania. Dystans działania to 1 cm. Benks Magic Stone wyceniono na około 80 zł.

Fantasy Wireless Charger

Pierwsza ładowarka w tym zestawieniu, która wyróżnia się inną konstrukcją – obudowa jest prostokątna z zaokrąglonymi narożnikami. Dzięki czemu powierzchnia do kładzenia smartfona okazuje się zdecydowanie większa. Urządzenie jest kompatybilne z wszystkimi telefonami wyposażonymi w technologią Qi, np. iPhone’em, Lumią, czy Samsungiem. Za Fantasy Wireless Charger trzeba zapłacić około 90 zł.

Rynek ładowarek indukcyjnych rośnie w szybkim tempie

Jeszcze niedawno do kupienia były tylko oryginalne i drogie produkty Samsunga czy Nokii. Jednak z biegiem czasu na rynku pojawiły zdecydowanie tańsze zamienniki, które przeważnie w niczym tym oryginalnym nie ustępują. To od nas zależy, na jaki model się zdecydujemy. Czy zależy nam na oryginalnym produkcie z funkcją szybkiego, bezprzewodowego ładowania, czy wystarczy tylko standardowe ładowanie.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro