Kupujemy kolorową drukarkę laserową do 1000 zł – lipiec 2016

Decydując się na zakup drukarki, zazwyczaj wybieramy między technologią atramentową i laserową. Wszystko zależy od typu drukowanych dokumentów, ich ilości oraz kwoty, jaką możemy przeznaczyć na zakup urządzenia. Zazwyczaj głównym wyznacznikiem jest właśnie cena, dlatego szczególnie w przypadku zastosowań domowych dużym zainteresowaniem cieszą się tańsze modele atramentowe. Od pewnego czasu ten trend się jednak zmienia, ponieważ drukarki laserowe są coraz bardziej konkurencyjne pod względem ceny i oferowanych możliwości.

Łukasz Żochowski Łukasz Żochowski / 28-07-2016

Brother HL-3170CDW

Pierwszą kolorową drukarką laserową w zestawieniu jest Brother HL-317CDW. Charakteryzuje się dużą prędkością wydruków (do 22 stron na minutę), wysoką rozdzielczością (2400 x 600 dpi) i automatyczną funkcją druku dwustronnego. Zastosowany w tym modelu podajnik na 250 arkuszy idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Dodatkową zaletą jest podświetlany wyświetlacz LCD i możliwość pracy w sieci – do dyspozycji mamy interfejs przewodowy oraz Wi-Fi. Producent udziela na urządzenie 3-letniej gwarancji (wymagana rejestracja przez internet). Drukarka Brother HL-317CDW dostępna jest na Allegro już od 949 zł.

HP LaserJet Pro 200 M252dw

HP LaserJet Pro 200 M252dw to niewielka drukarka, która została wyposażona w kilka ciekawych funkcji. Najważniejsze z nich to obsługa sieci bezprzewodowej oraz możliwość zdalnego drukowania ze smartfonów i tabletów – również przy wykorzystaniu technologii NFC. Komunikację z urządzeniem ułatwia czytelny ekran dotykowy i wbudowane aplikacje biznesowe. Drukarka umożliwia tworzenie dokumentów z szybkością do 18 stron na minutę (mono i kolor) w maksymalnej rozdzielczości 600 x 600 dpi. HP LaserJet Pro 200 M252dw kupimy na Allegro w cenie 929 zł.

Canon i-Sensys LBP7110cw

Canon i-Sensys LBP7110cw drukuje do 14 stron na minutę w maksymalnej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Wbudowany podajnik pomieści do 150 arkuszy – niewiele mniej, bo 125, zmieści się na odbiorniku. Z dodatkowych funkcji warto wymienić możliwość druku dwustronnego i bezprzewodowy interfejs sieciowy. Do obsługi urządzenia producent przewidział dedykowany panel, na którym znajdziemy 12 wskaźników LED i podstawowe przyciski. W dniu pisania tego artykułu drukarka Canon i-Sensys LBP7110cw dostępna była na Allegro już od 729 zł.

Ricoh SP C252DN

Ricoh SP C252DN w ciągu minuty odda w nasze ręce do 20 stron wydruków w czerni lub kolorze. W razie potrzeby możemy skorzystać z funkcji druku dwustronnego, a dzięki aplikacji Ricoh Smart Print&Scan i łączności bezprzewodowej w prosty sposób prześlemy na urządzenie dokumenty z tabletów i smartfonów. Miesięczny cykl pracy producent ustalił na 65000 stron, więc z pewnością wystarczy to do zastosowań biurowych. Ricoh SP C252DN to zdecydowanie najdroższa drukarka w tym zestawieniu (cena około 999 zł), jednak na Allegro znajdziemy oferty, które mieszczą się w założonym budżecie.

Kyocera Ecosys P6021cdn

Kyocera Ecosys P6021cdn umożliwia drukowanie m.in. z nośników USB z prędkością do 21 stron na minutę (mono/kolor), w rozdzielczości 600 x 600 dpi. Niewątpliwe atuty to wbudowany moduł druku dwustronnego, przewodowy interfejs sieciowy i możliwość zainstalowania aż czterech podajników papieru. Producent deklaruje, że model ten charakteryzuje się niskim hałasem w czasie pracy oraz pozwala na wyjątkowo ekonomiczne wydruki. Kyocera Ecosys P6021cdn dostępna jest na Allegro już od 995 zł.

Jeszcze kilka lat temu zakup kolorowej drukarki laserowej wiązał się z bardzo dużym wydatkiem. Nawet w przypadku modeli monochromatycznych dysproporcja była na tyle duża, że większość osób decydowało się na wersje atramentowe – do sporadycznego drukowania tekstu i grafiki okazywały się świetnym wyborem. Jeśli jednak w cyklu miesięcznym drukujemy znaczną ilość stron, lepszym wyjściem będzie technologia laserowa. Kwota 1000 zł wystarczy na zakup kolorowej drukarki, która w dłuższej perspektywie okaże się tańsza w eksploatacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro