Kupujemy elektryczną deskorolkę do 1,5 tys. zł – na co zwrócić uwagę

Elektryczna deskorolka, dwuślad napędzany akumulatorem elektrycznym zyskuje coraz więcej zwolenników. Może się okazać świetną alternatywą dla tradycyjnej deskorolki oraz sprawić, że korzystanie z tego pojazdu będzie czystą przyjemnością. Na co zatem zwrócić uwagę przed zakupem?

Magdalena Przypłata Magdalena Przypłata / 08-04-2016

Jak działa elektryczna deskorolka?

Elektrycznie napędzaną deskorolką steruje się, balansując ciałem, dlatego utrzymanie się na niej może się początkowo wydawać nieco trudne. Kłopotliwe może być również wchodzenie na deskę i schodzenie z niej oraz utrzymanie w tym czasie równowagi. Aby sobie pomóc, warto przytrzymać się czegoś, co mamy w zasięgu ręki. Na szczęście „nauka jazdy” nie wymaga wielkich przygotowań i powinna zająć niewiele czasu. Producenci twierdzą, że już pół godziny wystarczy, aby móc czerpać radość z jazdy.

Sterowanie odbywa się w sposób intuicyjny: gdy pochylamy się do przodu, deska porusza się do przodu, gdy odchylamy się do tyłu, pojedziemy do tyłu. Dzięki odpowiedniej pracy stóp jest również możliwe obrócenie się o 360°. Bez żadnego wysiłku z naszej strony urządzenie przyśpiesza, zwalnia czy też skręca.

Elektryczna deskorolka to gadżet zalecany raczej do zastosowań rekreacyjnych, na w miarę płaskich powierzchniach. Dotarcie do pracy czy do szkoły mogłoby się okazać kłopotliwe ze względu na konieczność pokonywania wniesień i nierówności.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

  • Pojemność akumulatora – najczęściej w pełni naładowana bateria zapewnia zasięg 15–20 km. Parametry te są nieco odmienne w poszczególnych modelach, dlatego zwróćmy na nie uwagę przed zakupem.
  • Prędkość – nie ma zazwyczaj dużych rozbieżności między modelami różnych producentów – to najczęściej około 10 km/godz.
  • Waga – ciężar maszyny jest dosyć istotnym parametrem, jeśli zamierzamy dojeżdżać nią np. do pracy. W miejscach, w których nie da się już jechać, musimy po prostu deskorolkę przenieść.
  • Jakość – dobre jakościowo produkty cechuje zastosowanie wysokiej jakości materiałów, dbałość o każdy detal oraz solidność urządzenia. Przyjrzyjmy się dokładnie wskaźnikowi LED, pokazującemu aktualny stan naładowania pojazdu, oraz kołom – najlepiej sprawdzają się gumowe opony bieżnikowane.
  • Cena – już za mniej więcej 1000 złotych kupimy dobrej jakości deskorolkę, która posłuży nam długi czas.

Co oferują producenci?

  • HoverBoard – deska HoverBoard gwarantuje przyjemność użytkowania oraz komfortową jazdę. Poruszający się pojazd świeci dyskretnym, niebieskim światłem. Urządzenie osiąga prędkość około 15 km/godz., a jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Deskę charakteryzuje również ciekawy design i możliwość wyboru kolorystyki.
  • Goclever City Board– deskorolka bardzo atrakcyjna cenowo, bo zapłacimy za nią niecałe 1000 złotych. Według obietnic producenta w pełni naładowana bateria pozwoli na przejechanie około 20 km z prędkością 15 km/godz. Ta nowoczesna alternatywa tradycyjnej deskorolki dzięki mechanizmowi samopoziomującemu pozwala na łatwe sterowanie. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.
  • Smart Balance – to pojazd doskonały zarówno do zabawy, jak i do transportu. Sterując ciałem, będziemy mogli się przemieszczać w dowolnym kierunku. Moduły i czujniki przyśpieszenia obliczające środek ciężkości użytkownika z grawitacją oraz cyfrowy żyroskop pozwalają na stabilne poruszanie się pojazdem. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 10 km/godz., a jego zasięg to około 15–20 km.

Elektryczne deskorolki to gadżet, którym mogą się cieszyć nie tylko dzieci, ale także dorośli. Urządzenie oferuje mnóstwo frajdy zarówno jednym, jak i drugim. To także dobry pomysł na prezent, który z pewnością ucieszy obdarowywanego, a także ekologiczny środek transportu, nieemitujący żadnych zanieczyszczeń do środowiska.

podziel się

Na czasie