Kupujemy elektryczną deskorolkę do 1,5 tys. zł – na co zwrócić uwagę

Kupujemy elektryczną deskorolkę do 1,5 tys. zł – na co zwrócić uwagę

autor: Magdalena Przypłata, data publikacji: 08-04-2016

Elektryczna deskorolka, dwuślad napędzany akumulatorem elektrycznym zyskuje coraz więcej zwolenników. Może się okazać świetną alternatywą dla tradycyjnej deskorolki oraz sprawić, że korzystanie z tego pojazdu będzie czystą przyjemnością. Na co zatem zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak działa elektryczna deskorolka?

Elektrycznie napędzaną deskorolką steruje się, balansując ciałem, dlatego utrzymanie się na niej może się początkowo wydawać nieco trudne. Kłopotliwe może być również wchodzenie na deskę i schodzenie z niej oraz utrzymanie w tym czasie równowagi. Aby sobie pomóc, warto przytrzymać się czegoś, co mamy w zasięgu ręki. Na szczęście „nauka jazdy” nie wymaga wielkich przygotowań i powinna zająć niewiele czasu. Producenci twierdzą, że już pół godziny wystarczy, aby móc czerpać radość z jazdy.

Sterowanie odbywa się w sposób intuicyjny: gdy pochylamy się do przodu, deska porusza się do przodu, gdy odchylamy się do tyłu, pojedziemy do tyłu. Dzięki odpowiedniej pracy stóp jest również możliwe obrócenie się o 360°. Bez żadnego wysiłku z naszej strony urządzenie przyśpiesza, zwalnia czy też skręca.

Elektryczna deskorolka to gadżet zalecany raczej do zastosowań rekreacyjnych, na w miarę płaskich powierzchniach. Dotarcie do pracy czy do szkoły mogłoby się okazać kłopotliwe ze względu na konieczność pokonywania wniesień i nierówności.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

  • Pojemność akumulatora – najczęściej w pełni naładowana bateria zapewnia zasięg 15–20 km. Parametry te są nieco odmienne w poszczególnych modelach, dlatego zwróćmy na nie uwagę przed zakupem.
  • Prędkość – nie ma zazwyczaj dużych rozbieżności między modelami różnych producentów – to najczęściej około 10 km/godz.
  • Waga – ciężar maszyny jest dosyć istotnym parametrem, jeśli zamierzamy dojeżdżać nią np. do pracy. W miejscach, w których nie da się już jechać, musimy po prostu deskorolkę przenieść.
  • Jakość – dobre jakościowo produkty cechuje zastosowanie wysokiej jakości materiałów, dbałość o każdy detal oraz solidność urządzenia. Przyjrzyjmy się dokładnie wskaźnikowi LED, pokazującemu aktualny stan naładowania pojazdu, oraz kołom – najlepiej sprawdzają się gumowe opony bieżnikowane.
  • Cena – już za mniej więcej 1000 złotych kupimy dobrej jakości deskorolkę, która posłuży nam długi czas.

Co oferują producenci?

  • HoverBoard – deska HoverBoard gwarantuje przyjemność użytkowania oraz komfortową jazdę. Poruszający się pojazd świeci dyskretnym, niebieskim światłem. Urządzenie osiąga prędkość około 15 km/godz., a jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Deskę charakteryzuje również ciekawy design i możliwość wyboru kolorystyki.
  • Goclever City Board– deskorolka bardzo atrakcyjna cenowo, bo zapłacimy za nią niecałe 1000 złotych. Według obietnic producenta w pełni naładowana bateria pozwoli na przejechanie około 20 km z prędkością 15 km/godz. Ta nowoczesna alternatywa tradycyjnej deskorolki dzięki mechanizmowi samopoziomującemu pozwala na łatwe sterowanie. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.
  • Smart Balance – to pojazd doskonały zarówno do zabawy, jak i do transportu. Sterując ciałem, będziemy mogli się przemieszczać w dowolnym kierunku. Moduły i czujniki przyśpieszenia obliczające środek ciężkości użytkownika z grawitacją oraz cyfrowy żyroskop pozwalają na stabilne poruszanie się pojazdem. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 10 km/godz., a jego zasięg to około 15–20 km.

Elektryczne deskorolki to gadżet, którym mogą się cieszyć nie tylko dzieci, ale także dorośli. Urządzenie oferuje mnóstwo frajdy zarówno jednym, jak i drugim. To także dobry pomysł na prezent, który z pewnością ucieszy obdarowywanego, a także ekologiczny środek transportu, nieemitujący żadnych zanieczyszczeń do środowiska.