Kupiłeś iPhone’a 7? To pora na słuchawki Bluetooth. Polecane modele

Kupiłeś iPhone’a 7? To pora na słuchawki Bluetooth. Polecane modele

Tak jak się spodziewaliśmy, Apple zdecydowało się na krok, który rozzłościł wielu fanów. W iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus zabrakło złącza minijack, które pozwala podłączyć klasyczne słuchawki. Ten problem można rozwiązać na dwa sposoby, a jednym z nich jest dokupienie do telefonu słuchawek bezprzewodowych.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 18-10-2016

Chociaż w pudełku z nowym telefonem Apple’a można znaleźć słuchawki EarPods ze złączem Lightning i adapter, który pozwala podłączyć zwykłe słuchawki do gniazda w tym smartfonie, to po zakupieiPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus warto zastanowić się, czy to nie jest dobra okazja, by skorzystać ze słuchawek Bluetooth.

Słuchawki na Bluetooth – czy warto?

Oczywiście ze słuchawek łączących się ze źródłem dźwięku przez Bluetooth można było korzystać w poprzednich iteracjach telefonu Apple’a, ale w tym roku jest ku temu dodatkowy powód w postaci braku gniazda minijack. Nawet samo Apple do tego zachęca, ale nowe słuchawki AirPods nie trafiły jeszcze do sprzedaży.

Możliwość słuchania muzyki, podcastów i audiobooków lub prowadzenia rozmów telefonicznych bez kabla biegnącego od uszu aż do telefonu jest nie do przecenienia. Okupiono ją niestety nieco wyższą ceną lub gorszą jakością dźwięku, ale dla wielu osób wygoda będzie od tego znacznie ważniejsza.

Bezprzewodowe słuchawki do iPhone’a, które warto kupić

Nie ma konieczności, by czekać, aż Apple wprowadzi do sprzedaży słuchawki AirPods. Już teraz można wyposażyć się w zestawy, które pozwolą cieszyć się bezprzewodową łącznością. Dobrym wyborem będą słuchawki Bluetooth marki Beats, czyli firmy kupionej przez Apple’a.

Szczególną uwagę warto zwrócić na model nausznych słuchawek Beats Solo3, który podobnie jak douszny zestaw AirPods korzysta z nowego mikrochipu W1 pozwalającego słuchawkom przełączać się pomiędzy różnymi źródłami dźwięku – iPhone, iPad, Mac – automatycznie.

Słuchawki bezprzewodowe marek niezawiązanych z Apple

Słuchawki łączące się z innymi urządzeniami przez Bluetooth ma w ofercie również firma Samsung. Dobrym wyborem mogą okazać się słuchawki Samsung Level On lub Samsung Level U. Warto zerknąć też na ofertę innej koreańskiej firmy i model LG HBS. Inną marką, której słuchawki sprawdzą się dobrze jako akcesorium do iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, są wyposażone w etui do ładowania Plantronics BackBeat Go – dla ich ostatniej generacji producent przygotował nawet aplikację do systemu operacyjnego iOS.

W sprzedaży jest wiele innych słuchawek bezprzewodowych, a z roku na rok coraz więcej producentów prezentuje swoje własne modele. Ceny sprzętów tego typu stale spadają i chociaż nadal są to gadżety droższe od słuchawek kablowych o podobnej jakości dźwięku, to wybierając zestaw słuchawkowy do iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus, warto też pomyśleć o wygodzie.

Podsumowanie

Słuchawki z łącznością Bluetooth oczywiście nie są niezbędne, by korzystać z iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus. Ich zakup pozwoli jednak cieszyć się większą wygodą i nie będzie wiązał się z koniecznością użycia adaptera. Należy tylko pamiętać, że bezprzewodowe słuchawki to kolejny sprzęt, który trzeba co jakiś czas ładować.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro